Намалели околоплодни води

  • 2 345
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Искам да попитам раждалите мами, какво означава, че са ми намалели околоплодните води? Имам назначено секцио, обаче лекарката ми каза, че не е убедена, че беб ще удържи фронта до датата си. Трябва ли да ходя да ме гледа всяка седмица на видеозон, за да не го пренося или те като му свършат водите и ще тръгне сам младежа?

# 1
  • Мнения: 445
Слушай лекарката внимателно Naughty По добре е повече наблюдение. Околоплодните води не изчезват просто така. Имаш ли леко течение?По принцип не е добре да се ражда абсолютно на сухо, а ти имаш и секцио. При всички случаи е по-добре секциото да се направи по план, на определената дата, а не по спешност. Успех!

# 2
  • Мнения: 2 616
И аз искрено се надявам, че няма да избързаме, но пък ми стана интересно как така уж тъкмо влизаме в 9-я месец, а пък ни били намалели водите, би трябвало да има достатъчно до края на бремеността, нали?  newsm78 Имам течение, което се засилва от време на време, но аз знам, че е нормално за последните дни преди раждането, така че не ме притеснява особено това.

# 3
  • Мнения: 475
Слушай лекарката внимателно Naughty По добре е повече наблюдение. Околоплодните води не изчезват просто така. Имаш ли леко течение?По принцип не е добре да се ражда абсолютно на сухо, а ти имаш и секцио. При всички случаи е по-добре секциото да се направи по план, на определената дата, а не по спешност. Успех!
Щом вече сте в 9-я няма проблем,но все пак няма да е лошо да определите дата за секцио.Леко раждане и сладичко бебенце!  ylinfant

# 4
  • Мнения: 1 272
По същото време и моите води се оказа, че бяха намалели. Не искам да те плаша, но това може да доведе и до проблеми, т.че за предпочитане е да си под наблюдение. Мен ме приеха в болница и бях на системи 4 дни. Другото решение беше да ми направят секцио по спешност, но нещата се стабилизираха и си износих бебчето до края.
Желая ти всичко да е наред и здраво бебече, като му дойде времето!

# 5
  • Мнения: 445
Пак съм аз. Искам да кажа, че е възможно водите да ти изтичат по малко. За това те питах за течение. Може да имаш леко изтичане на околоплодни води. Лекарите го проверяват с е един реактив, който се оцветява в зелено, ако са води. Преглеждай се по-често и се успокой! Hug

# 6
  • Мнения: 2 616
Аз ходя всяка седмица на консултация, но с докторката се срещам през седмица-тази съм на "премерване" при акушерката само. Докторката не ми е казала нищо особено, само каза "ако тръгне малкото, идвай", та моето питане беше Дали верно може да тръгнем по-рано ако наистина са ни малко водите или ще си стои вътре даже и почти да няма околоплодна течност-сестра ми като се е родила и докторите казали на майка ми, че имала околоплодна течност колкото една чаена лъжичка, та малко попреносена се явила, ако ще го пренасям по-добре по-навреме да го изваждаме младежа, така или иначе ще е секцио.

# 7
  • Мнения: 2 757
И на мен ми е интересно признак на какво са намалели води, освен на евентуално изтичане. Четох някъде, че може да означава, че бебето не пишка достатъчно, което значи и че не се храни достатъчно и нормално - т.е. има проблем с кръвоснабдяването. Ама...  newsm78.

# 8
  • Мнения: 554
Аз също бях с намалени около плодни води. Приеха ме за 4 дена в болницата и ме наливаха със системи. Дадоха ми да пия магнерот и някакво друго нещо ( забравих му името) за по- добро уросяване .... съорветно и бебчо да се храни по- добре. Дочаках си плановото секцио, което беше назначено 10 дни преди термина да е .... но до последно пих магнерот.

# 9
  • Мнения: 2 616
Аз пък сама си го спярх моя-не усещам да ми контрахира матката и затова. Да взема пак да го почана, а? Ще питам аз по-подробно днес акушерката и ще споделя.NikiFin, дано не се окажеш права, че хич не ми хареса диагнозата, не че ти си виновна де.
Ама пък той си расте нормално, тоест би трябвало да хапва достатъчно... Уф, ще питам аз да видим какво ще ми кажат днес на прегледа.

# 10
  • Мнения: 2 616
Акушерката каза, че ако изтичат околоплодните води няма шанс да не разбера, не било толкова по малко, така че да не се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт