zloqdo bebe!?

  • 569
  • 7
  •   1
Отговори
zdrawejte,
az imam sledniq problem. Moeto bebe, we4e na 5 meseca i polowina, ne iska da qde pjurenca, kashi4ki, da pie adaptirano mlqko i woda, ne obi4a ni6to drugo oswen kurma i espumizan. Golqm problem mi e, zashtoto kurmata mi ne e dostatu4no we4e, zashtoto qde po 2-3 puti no6tem. Pjureta wsqkakwi probwah, mleka sushto. Molq ako nqkoj ima nqkakwa ideq da spodli, 4e we4e se widqh w 4udo. Embarassed

# 1
  • Мнения: 203
Първо, моля пиши накирилица, че трудно се чете. Ако нямаш кирилица, използвай Кредор, горе в дясно  Simple Smile
Това, че детето ти е на 5 месеца и половина и не яде пюрета, само по себе си не е проблем. Моето е на 8 и половина и не ги яде  Close, не пие АМ (кърмим се), пийва водичка от време на време, но го възприема като играчка  Laughing. Детето ти не е толкова голямо и може да не е готово за захранване, няма какво да те чуди.
Ъъъ, еспумизана, какво е  Embarassed, май какпки за колики бяха  newsm78? Защо му ги даваш, да не би да ви мъчат колики на тая възраст? Confused Ако е така, едва ли  е най-добрата идея да бързаш със захранването.
Какво означава, че се кърмите 3-4 пъти нощем, а кърмата не е достатъчна, нещо не ми е ясно?  newsm78. Обикновено кърмата се стимулира нощем, а 3-4 пъти на нощ не е чак малко. А през деня? Как разбра, че ти е малко кърмата?

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
оо, няма по-злояди от нас. вчера, след опита ми да дам манджа, започнаха адски писъци и рев. писъци от детето-рев от мен. ако бебето ти наддава нормално-всичкое ок. ако не наддава, като нас, просто се примиряваш. аз пробвах какво ли не-като не иска да яде-не иска. да е жива и здрава... Rolling Eyes изумих се, че изследванията й бяхя перфектни, а хемоглобина-140. няма дете, умряло от глад... в наши дни, де.

# 3
Според мен, ако не беше гладен нямаше да иска толкова често да яде и оттук си вадя заключението, че кърмата му е малко. Освен това миналия месец беше наддал само 300 гр и беше само на кърма. Откакто започнах да го захранвам с пюрета, започна да наддава повече, но за два часа обяд успява да изяде три-четири лъжички.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Според мен, ако не беше гладен нямаше да иска толкова често да яде и оттук си вадя заключението, че кърмата му е малко.
Това не е съвсем така. Бебетата, особено изключително кърмените, каквото е и твоето, искат да сучат не само, когато са гладни, а и когато търсят утеха, задоволяват сукателния си рефлекс (особено ако не ползвате биберон- залъгалки) или изпитват някакъв дискомфорт- колики, никнене на зъбки и т.н. Моето бебе е на 11 месеца и суче 3-4 пъти през нощта, въпреки че има 3 изцяло заместени хранения.
Освен това не трябва да забравяш за Бум на растежа- това са периодите, в които на бебето вече му трябва повече кърма и чрез честото сукане дава сигнал на организма да произвежда повече. Даже, ако не ме лъже паметта точно около 6-я месец е един от най- сериозния скок на растежа.

Освен това миналия месец беше наддал само 300 гр и беше само на кърма. Откакто започнах да го захранвам с пюрета, започна да наддава повече, но за два часа обяд успява да изяде три-четири лъжички.

300 грама за един месец наистина не са много  Confused, но не трябва да бързаш с изводите. Изключително кърмените бебета наддават скокообразно. Сама казваш, че откакто се захранвате наддава по- добре, но това едва ли се дължи на няколкото лъжички твърда храна.  Simple SmileДаже за информация трябва да знаеш, че когато бебетата минат и на твърда храна темпа в наддаването се забавя.

Все пак, ако ще се чувстваш по- спокойна можеш просто да се опиташ да увеличиш количеството мляко, което произвеждаш. Това обикновено отнема от 2-3 дни до 1 седмица и включва: често кърмене- през деня на 1,5часа или колкото поиска, а през нощта поне две кърмения; лактогонни чайчета, бирена мая на хапчета, достатъчно течности, ядки(на мен суровите бадеми ми действаха).

За захранването не се притеснявай. Постепенно ще започне да яде повече. Междувременно можеш да разреждаш пюретата с кърма, така че вкусът да е познат и да станат по- течни. Много бебета имат по- плавен и дълъг преход към твърда храна.

Може би вече си прегледала Библиотеката (закованата тема в началото), но аз все пак ще ти дам линк към някои от статиите:
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета
Как да увеличим кърмата си
Въвеждане на твърди храни

Успех и ако имаш още въпроси или притеснения питай. Hug

# 5
  • Мнения: 203
Съгласна съм с lilfi. И още нещо да добавя, бебето на този етап едва ли разбира, че това, което му даваш е храна за наяждане. Изобщо захранването е дълъг и бавен процес. Вярно, някои бебета се нагждат към новата храна доста бързо, но други по-бавно. Във всеки случай нещата не са както пише в книгите - днес лъжичка, утре 2, след няколко дни бурканче. Не бързай, има време, ще прояде. Само не го насилвай, то само ще си покаже, като има желание за ядене.

# 6
Здравейте проядохте ли адаптирано мляко?

# 7
и ние бяхме многозлояди но с течение на времето се оправихме Peace

Общи условия

Активация на акаунт