Кърмене на голямо бебе след пълна наркоза

  • 436
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Днес се върнах от зъболекарският кабинет с 4 мъдри зъба по-малко.
Бях под пълна упойка, заради кофтито разположение на мъдреците.
Мирабел е на 1 год. и 3 седмици. След като се посъветвах с педиатърката ни,
тя ми каза да се точа и да хвърлям млякото и така най-малко 3 дни.
Само, че детето сега без мен или по-точно без цицата не може да заспи.
Дере се отатъка, а на мен ми се пълнят очите със сълзи.
Ми какво да правим през ноща, тя се буди и търси мама,
а аз поне 5 дена не трябва да я вдигам, да не говорим, че не може да суче.
Страх ме е да не се отбие, защото искам още да я кърмя.
Какво да правя? Sad

# 1
  • Мнения: 541
Няма да съм ти много от полза, но си спомням един постинг на Hedra / ако искаш и пиши на лични съобщения/ че беше 4 часа, но не съм сигурна.

Дано някои по компетентен скоро ти отговори.

# 2
  • София
  • Мнения: 293
ако се справяш с английския виж тази статия:

http://www.kellymom.com/health/meds/sedation.html

може би знаеш какво точно са използвали за пълната ти упойка или пък можеш да попиташ зъболекаря, а после да провериш сред изборените тук медикаменти.

заключението на самата статия е:

It is not appropriate for health care professionals to advise ALL mothers to discontinue breastfeeding or to "pump and dump" for surgical or diagnostic procedures requiring oral, inhalation or intravenous sedation because most medications used for oral, inhalation and IV sedation are compatible with breastfeeding.  They have no effect on milk supply and very minimal or no effect on the infant. 

With breastfeeding mothers, the health care professional should consider avoiding diazepam and morphine as sedative agents for a surgical or diagnostic procedure because of their long half life and higher milk to plasma ratio.  Alternative medications that do not impact the breastfeeding relationship are readily available for sedation for surgical and diagnostic procedures.


Накратко казано: не във всички случаи на пълна упойка се налага майката да се цеди и да изхвърля кърма, тъй като повечето мдикаменти, приемани през устата, чрез вдишване и интравенозно са съвместими с кърменето. Т.е. имат много малък или никакъв ефект върху производството на кърма, а също и върху кърмачето.
Това, което трябва да се избягва са морфин и диазепам, тъй като имат по-дълго време за усвояване и изхвърляне от организма на майката.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Какво е имало в упойката, ако знаеш можеш да направиш бърза справка в www.e-lactancia.org или да звъннеш на кърмаческа консултантка (такива има 3 към ЛЛЛ и 14 към IBCLC в Мюнхен)
 

# 4
  • Мнения: 7 605
Дорит,

3 дена след като родих, ме оперираха с пълна упойка. И на мен ми каzаха, 4е 5 4аса трябва да се хвърля кърмата, след това мога да кърмя. За по сигурно иz4аках 8 4аса, а хем консуматорката беШе новородена  Wink  И аz бих zвъняла на zъбаря, питай zа то4ната упойка и се консултирай със Щилбератерин  Peace 

Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт