Заслужава ли си раждане в частна клиника?

  • 7 886
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Здравейте! Искам да попитам дали си заслужава раждане в частна клиника или е пресилено, че там минава по-леко? Все още се двуумя и ще се радвам да споделите мнението си?Проблема е и , че съм от провинцията и за съжаление в моя град няма подобни клиники и ще трябва да пътувам до София, което не е големия проблем, по скоро проблема е , че няма да мога да предвидя кога ще започне раждането, за да съм там от предния ден. Не става и да стоя там цял месец, а пък като чета майките раждали в частни клиники, колко са доволни и как лесно е минало и ми се иска и при мен да мине леко и да бъде хубав спомен, а не кошмар!!!Знам, че е много относително как ще мине и за това гаранция няма, но поне грижите са на ниво, предполагам! Моля Ви за съвет! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 887
Аз не съм родила в частна клиника и мога да те увея,че грижите,които положиха за мен лекарите определено бяха на ниво,както и болницата,в която раждах.Затова си мисля,че това не е критерии.Доброто отношение не може да се купи с пари.Ако обаче твърдо си решила да раждаш в частна клиника допитай се до мамите,които са раждали в такава да ти препоръчат.Аз определено не съм за частните клиники.В специализираните родилни домове има големи специалисти,които не са за подценяване.Лека бременност и дано да направиш най-добрия избор. Peace

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 11:15 от cveti_f

# 2
  • Мнения: 2 936
аз не бих постъпила така като теб...само защото някой е казал че в частна клиника се раждало лесно  Rolling Eyes твърде пресилено изказване!
за мен е важен лекарят... Peace  той е този който ще ти помогне да родиш по-безболезнено,да те познава, да е следил бременността ти,и т.н.
ти не си ли доволна от лекарят който ти води консултациите?

доколкото си спомням имаше анкета за това кой къде би желал да роди и процентът на частните клиники не беше висок  Rolling Eyes може и да греша де...

# 3
  • Мнения: 2 936
сега видях на аватара ти че си от Плевен!
какво те трвожи..има доста добри специалисти там-доц.Попов,др.Бързашшки.аз съм раждала в Плевен и съм доволна!!!!

# 4
  • Мнения: 640
Абе няма да ти го извадят с магическа пръчка, ако ще и да е най-луксозната клиника. Що се отнася за чистотата, може би е за предпочитане, но това не ти прави раждането леко.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз раждах в частна клиника, защото:
1. Докторката ми работи там - а, аз държах тя да ми даде бебето в ръцете.
2. Познавах обстановката и бях очарована от персонала
3. Имах достъп до детето си постоянно, не се налагаше да го оставям на акушерките.
4. Всички ми съдействаха за успешното кърмене

# 6
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Хайде и аз да си дам мнението:
Аз съм от Добрич, а раждах третото във Варна, в Майчин дом. Нормално, но предизвикано раждане. Нямах уговорка и не познавах никой предварително там. Отидох, защото мислех, че раждането е започнало, но то не беше, предложиха да го предизвикат 10 дни преди термина и след 6 часа вече си гушках най-хубавото бебе на света Simple Smile. Аз също много, много, много се терзаех как и къде точно да протече раждането. Първото си дете родих в Св. София, през 2000 г и имам доста мизерни спомени: много болка, много лошо отношение на лекари и акушерки, никой не те поглеждаше като нямаш уговорка с никого. Никой не ми показа как да кърмя и заедно с всичкия стрес, така и не успях да го направя. Детето ми порасна с адаптирано мляко. Освен това от родилното имаше стафилококи, от които и до днес не може да се оттрърве и е непрекъснато хремав.
Второто ми раждане беше в Добрич, в болница. Трябва да призная, че персоналът имаше доста по-мило отношение и всичко протече по-гладко. Но раждането беше малко рисково: със зелени околоплодни води и оплетена пъпна връв, така че бе голям късмет, че на смяна бе един познат генеколог на свекървата (нямах предварителна уговорка) и той лично се погрижи да родя бързо, което беше критично за детето. Иначе докторите влизаха , излизаха и само отбелязваха как още не съм направила пълно разкритие.
За третото вече знаех, че искам епидурална (каквато в Добрич нямаха голяма практика), исках ангажиран доктор и персонал, който можех да си осигуря, ако имам предварителна уговорка с някой от болницата, исках и по-комфортни условия за почивка и възстановяване в послеродовия период. Всичко това получих в частната клиника в Майчин дом и то на цена не много по-голяма от едно уговорено раждане в нормална болница. Персоналът: анестезиолог, генеколог, педиатър и две акушерки сновяха през цялото време край мен - 6 часа, докато траеше раждането. През цялато време бях много спокойна, чувствах се много обгрижвана и в сигурни ръце. Раждането не беше леко, но тези хора бяха с мен през цялото време и не ме оставиха сама да стена като куче (каквито ми бяха спомените в Св. София). После след раждането, условията в стаите, отношението като към ВИП персона, святната храна, чистите бани, дори осигурените превръзки за родилката, памперси и дрешки за бебо: всичко това беше наистина на ниво. Не съм глезла, но тези грижи и това спокойствие и чистота бяха като истински балсам. Няма нищо общо с мизерията в нормална болница, дори и след ремонт, да не говорим за отношението на всеки от персонала: от генеколозите до санитарките - буквално като към скъп гост, а не да те правят на две стотинки и да си изкарват комплексите върху теб. Да не говорим и за хигиената и чистотата, не е като да пъплят хлебарки нощем... абе има голяма разлика. Дори в детайлите да е, дори лекарите да не са много по-различни или по-квалифицирани, условията, отношението: всичко е от значение. Е, разбира се цената също е от значение. Но аз определено получих много за парите си и изобщо не съжалявам за избора си. Това раждане определено ми носи само хубави спомени.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,да ти кажа,ако съм на теб ще си родя в плевенското родилно без да се замислям.Базата е нова,всичко е супер чисто,отношението е чудесно,специалистите са много добри,упойки всякакви,а неонатологията им е просто невероятна.Изобщо не ми е ясно за какво ти е частна клиника?

# 8
  • Мнения: 6 607
Аз родих в частна клиника ,защото в Русе АГ-то  е отвратително ,повечето ми познати раждали там са имали проблеми .
Ако отделението в Плевен и добро и специалистите са на ниво според мен си раждай там.

# 9
  • Мнения: 3 089
за плевен чета само отлични неща  Peace
аз не бих се доверила на чужд за мен лекар, само защото работи в частна клиника.

# 10
  • Мнения: 4 621
Според мен не. Проследявах си бременността в часна клиника, но родих в Държавна.  Peace
Най-важното беше, че се чувствах по-спокойна в голяма и специализирана държавна болница. Всичко беше на ниво и отношението и стаята (бях във вип сектор)  не отстъпваха на тези в частната клиника.

# 11
  • Мнения: 497
Моя приятелка от Русе ходи да ражда точно в Плевен и е страшно доволна!!! Неразбирам защо ти не искаш  да раждаш там? Има страхотна база, специалисти, отношение... Какво повече ще получиш в частна клиника?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 361
Зависи от лекаря.
Ако моят лекар, на когото имах пълно доверие работеше в частна клиника, на Луната или в Злокучене, щях да раждам там, без значение какво ще си помислят светските среди за мен Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 8 931
Раждането навсякъде е еднакво, различни са условията и то по-точно условията след самото раждане. Но за парите, които се плащат в частните болници, условията са си нормални. Аз съм раждала и двата пъти в така наречените държавни болници и всичко мина леко. Успех, чувала съм добри отзиви за Плевенското родилно.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 424
раждането в частна клиника няма да направи процеса по - лек. еднакво е навсякъде.
но в частната клиника ще получиш едно много по-добро отношение към теб и бебока. аз лично не съжалявам за секунда за избора си.
не споделям и мнението на други мами за наличието на специалисти в държажните болници. в частните също има добри специалисти, заплащането им е по - голямо и оттам идва по - голямата им мотивация за работа и съответно желанието им да работят там.
за грижите, които получих за себе си, няма да говоря, защото не съм там на курорт, но които бяха повече от отлични. моето бебе беше гледано като принцеска ( за мен това е по - важно ). научиха ме да я кърмя. даваха ми я, когато искам. обясняваха ми всичко, което ме интересуваше.
въобще от раждането ще ми остане един изключително приятен спомен.
но изборът е твой.

Общи условия

Активация на акаунт