chamomila vulgaris 9CH

  • 1 070
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние сме на почти 3 седмици и още след изписването от родилния започнаха да ни мъчат колики.Пробвах какво ли не,но като че ли най-добре се повлияха от хамомила.Тревожи ме обаче,че си я "самопредписах",смисъл попрочетох из стари теми как се дава и не съм се консултирала с хомеопат,а все пак хомеопатията не е безвредна ако не е предписана правилно.Искам да попитам мамите които са я ползвали,подходяща ли е 9CH за нашата възраст и удачен ли е начина по който я давам-по 5 гранули разтворени във вода преди храненията в 21,12 и 3 часа?Благодаря ви!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,започнах сега да я давам като и растат зъбите,не знам за коликите,но не облекчава болката при никненето на зъбите.Аз,съм купила същата потенция и давам по пет гранули.Аз,също прочетох във форума за нея не съм я водила на хомеопат.Така,направих и с рицинуса за кърмата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тя е за зъби,не е за колики Peace
По-добре я спри и я почни като ви замъчат зъбите

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И ние я ползвахме при зъбоникненето.
За коликите пробвай с чай от семена на копър. Продава се в аптеките и струва под 1 лв. на етикета има и упътване за използването. Можеш да ползваш и разтворимите чайове.
Ако още се кърмите може да пиеш чайовете и ти, вкл. и Бебезан

# 4
  • Мнения: 1 132
Хамомилата е за успокояване на нервни и ревящи бебета. Дава се и при колики и при зъбоникнене за успокоение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
това не е ли лайка ( извинете ме за невежеството, ако пиша глупости)?
има чайче на хип с лайка, копър и анасон за добро храносмилане. а отделно и аз пия чай пак на хип за кърмещи мами с копър и т.н.

# 6
  • Мнения: 2 757
това не е ли лайка ( извинете ме за невежеството, ако пиша глупости)?
има чайче на хип с лайка, копър и анасон за добро храносмилане. а отделно и аз пия чай пак на хип за кърмещи мами с копър и т.н.
Лайка е разбира се. Какво е това хамомила

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Хамомилата е извлек от лайка във вид на хомеопатични топчета. Има я в различна концентрация 9, 15 и още едно, но не го помня в момента.

# 8
  • Мнения: 2 757
Хамомилата е извлек от лайка във вид на хомеопатични топчета. Има я в различна концентрация 9, 15 и още едно, но не го помня в момента.
Chamomila е латинското име на лайка. Т.е. едно и също е

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може, не съм запозната с латинските наименования. Просто на опаковката пише само chamomila vulgaris 9CH или chamomila vulgaris 15CH

# 10
  • Мнения: 919
Аз я давам при никнене на зъби. Чудеса не прави, но доооооста успокоява. Доволна съм.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт