Разделно Хранене- част 6

  • 43 594
  • 305
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Да се пренесем в новата тема за РХ- начин на живот, а не диета. Да го съчетаем с повече усмивки, повече приятелства, повече течности, повече движение и повече вяра в успеха!

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите.

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!


А ето и една от Валя, на Демис Русо:


...целулита...се намали и краката ми са по - стегнати и гладки...
Юзерче, дали от масажите, или от спортуването, а може би от правилното хранене?! А София лесно ли се адаптира към детската градина, боледувала ли е в началото?
... Надявам се и водата по всяко време не е проблем...
Мартеа, по принцип препоръчват да се изчака след непосредственото хранене с течностите, влияели на храносмилането, но факта че успяваш да изпиеш толкоз вода и чай е страхотен. И сега 1 месец ще бъдеш глезена от Маминка, добре ли готви Свекървата?
...наистина си имам грижи и затова не съм много активна ...
Алексче, важното е да сте здрави с Аля, Тишко и 1/2, за другото винаги се намира решение! Поздравления за успешното приключване на житното прочистване, сега сигурно се чувстваш заредена с енергия, за кг не питам защото Ти го правиш в името на здравето. Успех с постите!
...Но не се вманиачавайте в правилата. Поне на мен не ми допада идеята да засичам по часовник кога може да ям...
Уондърфул, никой не го блазни таз идея, храненето под часовник допълнително стресира човека, при Теб е хубаво че всичко става плавно! А ти сега на какъв режим си, продължаваш овесените ядки ли? Доволна ли си от храненето на Йоанка в детската градина, храни ли се самостоятелно, защото ние сме на тоз етап в момента? А за лененото семе, Дана го харесва да го хрупа.
ДидиП, беше ме питала за Дана, за съжаление си нямаме баба наоколо и си се гледкаме двечките!
...Мисля, че моите постинги малко развалят ведрото настроение тук в темата,...
Реге31, само това не! Това не е тема само за успехи, всички ние сме нормални хора чиито живот е съпроводен и с усмивки и със сълзи, така че се радвам че се решаваш да пишеш при нас! Трудно е да намериш сродни души, но се надявам че сред Момичета си ги открила. И изобщо не си помисляй да ни напуснеш, Морска Сирено! Успех с изследванията Ти!
...важното е да не възприемаш " прегрешението" като провал,а да продължиш да се храниш по стария начин/разбирай-разделен...
Софи, доста хубави думи, от мама която има богат опит!
...но аз лененото семе го числя към ядки/зърнени...значи само със зеленчуци може да  се яде...
Верче, и как издържаш само на салата, поръсена с ленено семе?! Нима си мислиш че 15- 20 гр от това семенце ще ти засити нуждата от въглехидрати, аз обикновено го поръсвам на салата но след нея ми е другата част от обяда, било то 1/2 картоф, или тиква или овесени ядки...?!
...поставили ли сте си краен час за вечеря? ...
Tuig, стремя се да не ям по- късно от 19.30-20.00, а Ти си сега в специален етап, така че по- късно защо не хапнеш някой плод? А яйцата ги комбинирам със зеленчуци, а маслините и тях, но някой ги комбинират с хляб. А за спанака, копривата, пащърнака с белтъчини или въглехидрати.
Ками, как мина РД на 1/2?
...Простете невежеството ми неможах да сложа тортата...
Ани33, съвсем не си невежа и таз с която ни почерпи е достъчна, важното е желанието. Честит празник и честита страхотна годишнина, отново!
Стели Мели, радвам се че се засичаме и тук, за съжаление не мога да Ти помогна с линк към таз книга, но се надявам че другите Момичета ще откликнат!
Дас, как сте с Деян, оздравяхте ли, ремонта вижда ли му се краят?
НелиВБ, къде се изгуби? Вили конкуренция ли е вече за компютъра?
Надинка, да се похвалиш скоро с получени права в готварският.
Лилиет, оздравя ли, как върви фантастичната диета?
Палачинке, къде си?
Исайкова, бързо възстановяване Ти желая и дано скоро прочистиш тялото Си от АБ.
Дани Дженкова, успех с приобщаването на Майчето към идеята!
Таша, къде изчезна, нали все още си с нас?!
Джоя, успех в съвместяването на кърменето и РХ, има път просто трябва да го налучкаш! Целувки за Никол!
ПресиН, Махарет, Галя82, Хара, Чикони,1st, Калинка, Герко, Снежи съни, успех ви желая!

Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се  кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и  и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, 1ст.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 00:38 от Kalida

# 1
  • Мнения: 2 724
Добро утро милички   Grinning.Започвам деня си с вас и едно кафенце. Калида ,разбира се ,че здравето е най важно, аз в трудни моменти все си повтарям" От всяко положение има изход ".Благодаря за поздравленията ,чувствам се прекрасно ,наистина съм пълна с енергия и това личи на тренировките. В момента са по- интензивни, но аз си подскачам като нова  Laughing. Юзерче, и аз по време на бременността и малко след раждането бях получила целулит ,макар че не качих много .След като си възстанових кг ,съчетано с масаж и крем нещата си дойдоха на мястото. Така че когато свалиш кг ,ще изглеждаш още по- добре   Peace.Мартеа ,и аз знам че по време на хранене не се пие, защото течностите разреждали стомашния сок и съответно храната по трудно се разгражда .Ани    bouquetЧРД с мъничко закъснение, желая ти всичко най -хубаво и благодаря за виртуалната почерпка .Сега чакам Ками да ни почерпи с  нейната торта, ако е останало нещо де ...  Grinning.Реге ,всеки човек си има трудни периоди, но не се отказвай, дори за известно време да не можеш да се справяш, влизай в темичката и като четеш ,ще ти дойде музата  Hug. Аз и друг път съм казвала че за да има успех това ,което започваш ,най- важна е психическата нагласа .Кураж .Исайкова ,а ти как ще се пречистваш от АБ ?На мен приемането на лекарства ми се отразява много зле и ако не си направя разтоварващ режим, се чувствам като болна .Момичета ,желая на всички един прекрасен и слънчев ден, целувки, чао   Hug.

# 2
  • Мнения: 392
Здравейте момичета!
на добър час на новата ни темичка!
Калида - мисля,че за намаляването на целулита най-много ми помага РХ защото в него съм най-постоянна.Масажи и сега ми правят ,но по 2 на седмица.А Пилатеса за съжаление само през почивните дни.В началото когато тръгна на градина Софи всеки месец се разболяваше и то с все по-тежки болести.Стигна се до две пневмонии за три месеца.Тогава се насочихме към хомеопатията и вече 1 година се лекуваме така и ефекта е огромен.
Мартеа - както ти е казала Алекс и аз знам ,че по време на ядене и поне 2 часа след това не трябва да се пие нищо защото се разгражда стом.сок.
Туя - аз гледам да не вечерям след 19,00 часа.Но на теб мисля , че ти е разрешено да си хапваш и след това поне плодчета или салатки.А на другите въпроси Калида ти е отговорила перфектно.
Алекс - притеснява ме този целулит защото е доста видим , а и вече три годинки си го нося , но този път борбата ,която водя срещу него  е най-ужесточена.
При нас деня няма да е слънчев като гледам ами дано поне да е лек!

# 3
  • Мнения: 2 502
здравейте момичета ,
извинявайте ,че така нахлувам в темата ,но от няколко седмици се опитвам да започна да се храня правилно т.е. с РХ, но ежечас но ми изникват въпроси ,нови и нови ,затова се включвам в темата , искам да стана част от вас ,искам да попитам  сока от     компот , може ли де се пие ок 1 литър дневно ?

# 4
  • Мнения: 4 026
Добро утро!

Калида, месецът при свеки почти изтича, иначе тя е добър кулинар, най-добра е в сладкарството - прави наистина невероятни торти, кремове, сладкиши, просто е известна в обкръжението си с това. И вкусни банички върти... затова РХ докато сме в къщата й е трудна мисия... нищо, че самата тя е непрекъснато на диети, даже явно заразена от моето РХ е изнамерила отнякъде нещо подобно - тя твърди, че е разделно, но всъщност има някои отклонения.

Благодаря за отговорите за водата - не съм се изразила правилно - аз по време на хранене не пия, но примерно не спазвам 3те часа пауза по отношение на водата. След час и нещо пийвам солидна доза.

Да ви попитам - какво неразделно най-много ви липсва? На мен най-много ми липсват овесените ядки с масло и сирене и препечените филийки "Бонус" с кашкавал - от години закусвам това. Въобще липсват ми някои такива солени комбинации.
А когато ви се дояде ужасно много шоколад - какъв хапвате - натурален, за диабетици или успявате да се въздържите? Сладко почти не съм хапнала тези почти 3 седмици вече - освен една поничка и малко халва на Заговезни... а на моменти чувствам, че е добре и нещо сладичко да подам на тялото си...

Аз си имах едни проблеми преди години (след всичките диети, през които минах) - едни странни пристъпи с причерняване, разтреперване, въобще неразположение - правиха ми изследвания и се оказа някакъв неадекватен глюкозен толеранс - преддиабетно състояние, терапията за което беше диета - никакво сладко на гладно, избягване на рафинирани захари и брашна и често хапване по малко - поне през 2 часа по една ябълка. Режим, който доста ми напомня за разделното хранене. Нещата се разминаха тогава, спазвах си диетата и нямах проблеми. Но от 2 дни пак имам проблеми - и 2та дена 1ч. след обяд, при положение, че съм хапнала добре - нормална порция, се случва същото - причернява ми, страхотна жажда, треперещи крайници... стреснах се здраво... някой да е имал подобен проблем и на какво може да се дължи това? Странното е, че това се случва не когато съм гладна сутрин, а час след като съм се нахранила след обяд... Извинявам се, че ви занимавам с такива въпроси Embarassed

Пожелавам ви хубав ден!

# 5
  • Мнения: 990
Благодаря за табличките и информацията Кали !

Ще ви чета с интерес, а ако някой ми помогне и с линк към "Сила за живот 2", много ще се радвам...  Hug
Ако ли не, ще си я поръчам от нета и започвам да изучавам правилното хранене. За възникнали въпроси естествено първо вас ще търся  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 4 026
А да, и гледах в готварските рецепти един сандвич - пълнозърнест хляб с извара - това наистина ли е разделно? Ако да - определено още утре ще закуся с тази любима комбинация.

lorys, аз по принцип не съм почитател на компотите - съдържат много захар, без да има пресни плодове в тях - не обичам сладките напитки и не са ми по вкуса. Не мисля, че е добра идея - все пак съдържат огромно количество рафинирана бяла захар (рецептата на майка ми май беше 6-7 лъжици за буркан, което на литър прави повече от 100 гр захар, а това в калории е ...брррр, много Grinning). Но това, разбира се, е моето мнение.

# 7
  • Мнения: 194
Здравейте!
Прочетох, че сусамът и лененото семе е добре да се смелят, защото иначе както влизат, така си и излизат. Обвивката на семената е твърда. Сусам аз съм яла с мед. Освен това може да се прибавя към салати. Съдържа много калций. Това постоянно го повтаря и доктор Емилова. Че не всички жени го знаят, а той е особено нужен.
Преди градина давам на Йоанна плод. Днес и мед с лимон. Оплака ми се,че я боли гърлото. Ако знаете с какво друго се лекува зачервено гърло, кажете. Изпи една чаша чай от лайка. И хапна малко овесени ядки(фини), накиснати с вода, с мед и няколко орехчета. Така е разделно, нали? След няколко минути буквално и подействаха и седна на гърнето. Един лекар ми спомена(говорехме специално за лечение на децата, при започнало заболяване), колко важно е да нямат запек. Споделям тези неща с вас, защото може да са ви от полза, а аз за част от тях въобще не съм се сещала. Предпочитам вкъщи да закуси, защото това, което им дават там-сандвич, мекица, не е толкова полезно, колкото ядките.
Иначе тя се храни сама.
Kaлида, Дана не ходи на ясла, нали?
И аз щях да попитам за мнението ви за натуралният шоколад.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
РД на милото премина в много приятна семейна обстановка-само ние тримата Grinning.Пълненото пиленце много се хареса,а тортата почти свърши  Laughing
Ето,да се почерпите и вие:



Рожденника беше много изненадан.Не очакваше,че ще се навия да правя торта сама LaughingНо пък си струваше усилията Grinning
Тортата,както се досещате,не е съвесем разделна.От брашно,захар,заквасена сметана и плодове е в общи линии,без яйца.Но пак си е калорийна бомба Mr. Green



А да, и гледах в готварските рецепти един сандвич - пълнозърнест хляб с извара - това наистина ли е разделно? Ако да - определено още утре ще закуся с тази любима комбинация.

Мартеа,това,за съжаление,не е разделна комбинация Peace.Хляба можеш да го хапваш с масло,зеленчуци,маслини,сметана.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 12:41 от ками

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Ани,честит рожден ден/малко със закъснение,но от сърце Laughing/.Бъди здрава,щастлива и обградена с много любов Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 2 502
момичета ,
изчитам старите ви теми ,искам да разбера всичко за РХ
аз сутрин пия кафе ,защото с него регулирам ниското си кръвно налягане
до обяд пия чай ,
на обяд вчера каша от коприва или само салата
следобяд -ябълки и чай
вечер- пълнени чушки с кайма и пуканки
+ сок от компот ,с него засищам

Кажете ми ,бъркам ли ,не мога да намеря правилния начин на хранене , и има ли нужда от постоянни и дневни нужди организма ,определено ме е още трудно с ориентира кое -да и кое-не
 Hug

# 11
  • Мнения: 5 103
Калида мерси за темичката, много се радвам колко мами тръгнаха по нашите стъпки Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравейте,мацки! Hug

Калида,благодря ти!Ти си най-милия и зареден човек,който познавам! Heart Eyes

Алекс,ами как ще се прочиствам,просто с по-лек режим.Аз не мога като вас на жито или сокове само,направо ще си припадна.И най вече защото продължавам да си стоя с  инфекция,която малко или много изтощава организма.То затова и напоследък ми е по-трудно да гладувам.Тези дни бях поспряла водата,което не е хубаво.Май трябва да се постегна.Иначе и на мен не ми действат определено антибиотците.

Китайския чай за отслабване,пречистващ ли е ?

Туя,вечер аз задължително хапвам плод,направи го и ти:)Ама аз си лягам към 1 ,ако хапна за последно в 7/8-то това са 5/6 часа без ядене.На сутринта съм като духче Laughing

USER 1,моя целулит преди 2 годинини се стопи от спорт+здр.хранене и много ми помогна гела на Виши против целулит.Всичко заличи...

lorys ,защо вместо сок от компот,не си направиш фреш от плодове или зеленчуци?Много по-енергийно и позлено е  Peace

martea ,такива комбинации ми липсват че ще паднеш:)Най-вече филийки намазани с нещо отгоре-като майонеза с шункаи домати,филе с кашкавал запечен,спагети и маджички,които се ядат с хляб.Най-много обаче пълненчи чушки:)
Хаха-май доста неща ми липсват:)

Ками,страхотна тортичка! Crazy
Направо ...още едно изкушение за деня Blush

Аз да ви кажа,нещото което не спазвам.От скоро закусвам ии си   хапвам овесени ядки с прясно мляко.зареждат ме,добре се чувствам...Докато не се излекувам напълно май така ще го карам:)след това минавам на стария вариант:)

Вчера се качихме на Витоша,до Алеко чак.Накарах мъж ми да излезе от работа.Да заведем малкия на сняг,да го повозим с  шейната.Че до момента не се беше качвал/като няма сняг в Сф... Rolling Eyes/...
И на мен ми подейства мн добре чистия въздух.Друго си е .Чак главата ме заболя.Ама така е ,,като една година седя затворена в нас,като лудите:(((

Айде момичета,желая лек и слънчев ден на всички:) Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 570
На мен също ми липсват традиционните пълнени чушки и сърми, традиционната мусака, баницата със сирене, филийките с пастет или сандвич с колбас и кашкавал, пица и много други. Но компенсирам като един ден в седмицата си хапвам нещо от тези неразделни неща.

# 14
  • Мнения: 231
Благодаря на всички за хубавите пожелания.Нека ви се връщат. Hug
Бях ангажирана последните 10-на дни,но вече съм на линия.
Започнах да водя моята тинеиджърка на плуване(от морската столица сме а тя плува несигорно-срамота) и си мислех,че аз мога да си правя вана с подводен масаж за моя целулит.Дали ще има ефект?
Иначе не съм свалила повече от онези 2-кг.но има време няма да се дам. newsm10
Зарадвах се много,че ставаме все повече превърженички на РХ. newsm51
Желая ви успешен ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт