Хайде да си признаем!Бълхи има и в София!!!

  • 3 887
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Какво да ви кажа - до миналата година мислех,че бълхите се срещат предимно в градове и села,където се отглеждат животни (крави,кози и т.н.).Но какво беше учудването ми,когато миналото лято  бълхи се появиха и у нас и то от къде  #Crazy от болницата ,в която работи баща ми.Като поговорихме той ми каза ,че бълхите скачат по престилките на персонала и хората са се видели в чудо.Непрекъснато пръскали по коридорите и болничните стаи,но отърване НЯМА.Т а така татко неволно ги носи в къщи и ни ядат нас.Явно и тази година няма да има спасение,щото вече ни нападнаха... Shocked

# 1
  • Мнения: 4 202
Има разбира се.

# 2
  • Мнения: 46 508
Има.
Като живеех в Слатина си имахме такава екстра  Laughing но в коридора живееха 2 бездомни кучета, очакваше се  Rolling Eyes
Само да отбележа, че блокът беше на 2 години, отстрани изглеждаше много чист и поддържан  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 877
Има.
Като живеех в Слатина си имахме такава екстра  Laughing но в коридора живееха 2 бездомни кучета, очакваше се  Rolling Eyes
Само да отбележа, че блокът беше на 2 години, отстрани изглеждаше много чист и поддържан  Laughing
Ами те бълхите много обичат чистото,но едва ли е от кучетата,защото знам,че кучешките бълхи не ходят по хората...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Че София да не е на друга планета? Където има животни, има и бълхи.

# 5
  • Мнения: 4 300
Има. Аз обаче като чух по новините напръсках около вратата и в коридора. Това не попречи обаче мъжа ми да го нахапе някаква гад пред блока явно. След това напръсках и всичките ни обувки. Не знам дали от внушение или наистина имам чувството че беше влязла в спалнята ни. Тупах, прах, тръсках и се отървахме.
Ден - два след това говорих по телефона с приятелка в Щатите, която ми се оплака че зайците ( диви) й изгризали градинските храсти- реших щедро че има и по зле от нас:)

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Отказвам да призная подобно нещо! Crossing Arms

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Отказвам да призная подобно нещо! Crossing Arms

Чакай де, те хората за София говорят, нищо не са казали за Пловдив Joy. Нали знаеш - столица, дефицит няма. Wink

# 8
  • Мнения: 953
отърване има.аз и сина много ни хапят,но мъжо не.само че си вземам един спрей от аптеката -Утан мисля беше и се ппръскам сутрин преди да изляза и нямах проблем.
а кучешките бълхи не ходят по хората.кучето ми винаги е напудрено и няма ше една по него,а нас ни кльопаха яко докато не си намерих начин и си разреших проблема.с този спрей си пръскам изтривалката пред вратата. а пък ние като сме напръскани те не скачат по нас и така няма и в къщи.

# 9
  • Мнения: 1 004
Точно вчера ползвах любимия ни градски транспорт и се прибрах нахапана по краката от бълха. То направо по улиците си има бълхи. Ами как да няма, като кучетата и котките са повече от хората. Нормално.

# 10
  • Мнения: 2 700
Ами те бълхите много обичат чистото,но едва ли е от кучетата,защото знам,че кучешките бълхи не ходят по хората...

Да не ги бъркаш с въшките - за тях се говори, че обичали чисто.
Пък и това за "кучешките" бълхи не е вярно - докато в къщата има домашно животно те не хапят хора, но когато животното умре, ела да видиш какво става.

Иначе тази година не съм имала удоволствието Twisted Evil, но за миналата съм сигурна, че си ги влачех в къщи от градски тревни площи.

# 11
  • Мнения: 953
Ами те бълхите много обичат чистото,но едва ли е от кучетата,защото знам,че кучешките бълхи не ходят по хората...

Да не ги бъркаш с въшките - за тях се говори, че обичали чисто.
Пък и това за "кучешките" бълхи не е вярно - докато в къщата има домашно животно те не хапят хора, но когато животното умре, ела да видиш какво става.

Иначе тази година не съм имала удоволствието Twisted Evil, но за миналата съм сигурна, че си ги влачех в къщи от градски тревни площи.
не съм съгласна че като има животно не хапят хора.
тези бълхи са различни от кучешките.тези са които хапят хора са други.аз имам животно от както се помня в дома си.то няма бълхи,обезпаразитено и ваксинирано е повече от нас,но мен ме бяха изяли.докато не си взех препарати с които да се пазим.това се получава във влажно и негорещо време.тогава им е раят и тогава се размножават.такова време е предпоставка за размножаването им.

# 12
  • Мнения: 2 677
Има, разбира се, и то в изобилие.
Тъй като съм много патила и препатила от бълхи, позволете да споделя с вас скромната информация, която съм събрала през годините.
Първо, задължително всяка година от май месец до септември (т.е. топлите месеци, защото тогава е бум), задължително се пръска у дома профилактично с препарат на всеки две седмици. Стигали сме дотам, че сме викали ХЕИ да обезпаразитява Embarassed , тъй като понянкога каквото и да правиш, гадините не мрат.  #Cussing out
За повечето хора ухапванията от бълхи са незабележими, тъй като няма никаква реакция на организма. Но има и такива (като мен), които са страшно алергични. Тогава, като те ухапе, мястото се подува и се превръща една огромна, събряща и бавноминаваща "плюска". У дома само аз съм алергична и отначало домашните ми не вярваха, че има бълхи, защото нямаха нито едно пъпка.
Затова искрено ви препоръчвам през летните месеци да пръскате профилактично домовете си, защото не е задължително да усетите гадините, които ви хапят.  Sick
Също така (това е мое лично мнение) бълхите в София не са от кучетата. По-скоро плъхове, с които градът ни също може да се гордее, и всякакви домашни животни, които се отглеждат в някои квартали.  Rolling Eyes
А това, че когато вкъщи имаш домашно животно, не хапят хора, си е чиста градска легенда. Кучето ми нямаше кьорава бълха, аз бях като стреляна от картечница.

# 13
  • Мнения: 7 723
Лятото беше пълно, мислех си, че са измрело, но.......
.....оня ден се прибрах от разходка в градинка цялата нахапана по краката  Sad

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво да ви кажа - до миналата година мислех,че бълхите се срещат предимно в градове и села,където се отглеждат животни (крави,кози и т.н.).Но какво беше учудването ми,когато миналото лято  бълхи се появиха и у нас и то от къде  #Crazy от болницата ,в която работи баща ми.Като поговорихме той ми каза ,че бълхите скачат по престилките на персонала и хората са се видели в чудо.Непрекъснато пръскали по коридорите и болничните стаи,но отърване НЯМА.Т а така татко неволно ги носи в къщи и ни ядат нас.Явно и тази година няма да има спасение,щото вече ни нападнаха... Shocked



Най- вероятно жевеят в мазето ......  баща ми е споменавал, че е влизал в болнично мазе и целите му панталони са почернявали от  облак бълхи

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 08:46 от secretgarden

Общи условия

Активация на акаунт