осиновяване на второ дете

  • 4 290
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
Мили Мами и Татковци /главните букви не са от незнание на правописа а от уважение/,
ще се радвам да разбера какво е вашето мнение по въпроса за осиновяване на второ дете.
Още при подаване на документите за осиновяване знаехме за себе си че ще искаме повече от едно дете, дори бяхме писали и за близнаци /да ама ни ги отмъкнаха под носа/ Twisted Evil
Моля Ви, споделете ако сте осиновили второ дете правиха ли Ви второ проучване и втори доклад и подавахте ли втори път молба.
Ние осиновихме Милен преди година и половина и доклада ни е още актуален.

# 1
  • Мнения: 380
Срока, за който важи изготвения доклад е 2 години.

Ако решите да подадете нова молба за осиновяване преди да са изтекли тези 2 години процедурата трябва да е много по - опростена.

Практически не е необхобимо да се прави ново проучване.

При осъществено осиновяване се изпраща писмо до всички избрани окръзи за да не бъде разглеждана повече молбата ви.

Това е което знам.

Не но сме минали по този път. Най - явче теория:)

УСпех!!!

# 2
  • Мнения: 2 722
Това за срока на доклада ми е ясно, обаче от Закрила на детето ми казват че преди да изтече срока на доклада няма нужда да подавам нова молба

# 3
  • Мнения: 341
Преди срока беше 3 години,но явно са променили и там нещата Sad

Ние кандидатствахме за трето извън този срок и имахме късмет да ни се падне същата социална работничка,та проучването мина само с две срещи и доклада много бързо ни го написах.Но иначе си чакахме трите месеца и сега още си чакаме да ни се обадят за детенце.

Това за срока на доклада ми е ясно, обаче от Закрила на детето ми казват че преди да изтече срока на доклада няма нужда да подавам нова молба

Мисля,че е така.Ами действайте докато имате време,че после пак с начале Sad

# 4
Zdraveite mami,
Izvinqvaite, 4e se nabarkvam v razgovora vi,
no bih iskala da vi pitam nqkoi ne6ta, tai kato
ve4e ste minali po tazi procedura.
Neznam kam kogo da se obarna za informaciq
i savet. Bqh v edna ot socialnite slujbi, no
slujitelite bqha neveroqtno nelubezni i
vaob6te neznaeha ili ne iskaha da se
zanimavat s takiva vaprosi.
Iskam da si pusna dokumenti za osinovqvane,
no neznam kade i kakvi? Kolko trae procedurata?
6te sam vi mnogo blagodarna  ako mi pomognete
s nqkakvi nasoki.
pozdravi

# 5
  • Мнения: 2 722
nininka, регистрирай се и почни да следиш форума - ще ти е полезно да изчетеш темите за осиновяване и осиновители. След бегло прехвърляне на материалите най-подредено намерих това което те интересува тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23729.0
чети, питай - мисля че никоя от нас няма да откаже да ти отговори и да те посъветва.
Успех!

# 6
  • на път
  • Мнения: 2 804
И аз имам питане към тези които са осиновявали второ дете без да са извадени от регистъра на осиновителите.
Какви документи правихте пак и кои бяха в 2 екземпляра моля  Thinking.
Не ми се иска да ходя два пъти да ги нося, а телефонът в РДСПто постоянно дава заето ....

# 7
  • Мнения: 2 722
Май само ние сме такъв случай - с един доклав в рамките на по-малко от година и половина второто осиновяване.

Най-тържествено ти обещавам утре да си намеря списъка с документи, които ни поискаха за подновяване, че в момента съм на вълна протеста и не развивам мисловна дейност.
Нищо не са искали в два екземпляра, това със сигурност.

# 8
  • Мнения: 2 722
Необходими документи
1. Свидетелство за съдимост
2. Удостоверение от общината на нелишаване от родителски права
3. Изследнавия за СПИН и Сифилис
4. Медицинска бележка от Тубдиспансер
5. Медицинско удостоверение от тубдиспансер
6. Национална следствена служба за липса на образувани предварителни производства и повдигнати обвинения от общ характер
7.Актуални документи за доход
8. Нотариално заверени декларации по чл.56, ал.3 от СК
9. Квитанция за платена такса
10. Медицински свидетелства
/медицинските за СГС са определен образец освен стандартното медицинско за брак - дават ги готови за попълване, не се купуват/

Ако има друго - питай докато още помня, че с напредването на възрастта...

# 9
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Hug Мерси много!!!!
... направихме пан васерман и спин ...
Важното е, че не са в много бройки.

# 10
  • Мнения: 2 722
Ама чакай сега, да не са ви предложили?

# 11
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ама чакай сега, да не са ви предложили?


Ц - наредили сме се на опашка  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 722
Нашта опашка беше късичка, но не са ни искали никакви документи да подновяваме, докато не дойде момента за подновяване на документите за съда - я разпитай във вашия отдел закрила как стоят нещата.
Докато чакахме не сме вадили нищо, защото не се знаеше кога ще ни дойде реда.

# 13
Mama_Galia_66 нещо не разбирам трето дете ли ще осиновявате. Когато вече си осиновил едно дори и да трябва да ти правят доклад процедурата върви много по лесно но пак чакахме трите месеца за доклада , но ние бяхме осиновили отдавна и по стария закон.Много наши познати негласно ни мислят за луди , но явно не сме сами в лудостта да осиновиш повече от едно дете. Най странното е че двамата баткото и малката  имат снимки от морето два месеца след като я осиновихме  и приликата между тях е поразителна дори и неверник като мъжът ми я вижда.

# 14
  • на път
  • Мнения: 2 804
.....но не са ни искали никакви документи да подновяваме, докато не дойде момента за подновяване на документите за съда - я разпитай във вашия отдел закрила как стоят нещата.
...

На нас ни ги поискаха за да останем в регистъра и за да ни подредят на опашката за чакащи отново. Срокът за запазване на правата на осиновяващ бил 2 години. После при евентуално следващо осиновяване проучването започвало отначало.

Общи условия

Активация на акаунт