Рекламата на КАИ гранитогрес

  • 678
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми е на 10м и много обича рекламите. Има си вече и любими - на тях крещи от радост, маха с ръчички и се подрусва танцувално. Има реклами, които ги гледа с отворени очи и не помръдва, а ако му попречиш се премества, за да може да си ги догледа. Но снощи за пръв път гледа рекламата на КАИ, където на един японец му се пръсва главата на парчета и детето се разпищя. Днес за втори път пуснаха тази реклама и синът ми се разпищя  и с пълзене се отправи към мен. Протягаше ръчички да го гушна. Дълго време го галех и гушках докато се успокои. То пищеше уплашено и търсеше сигурност в прегръдките ми. Когато се опитах да го пусна отново се разпищя. Ако вчера съм имала съмнение за въздействието на рекламата, то днес вече не се съмнявам - страшно много го травмира.

Забелязвали ли сте такава реакция от рекламата при малките деца?

# 1
Не мисля, че е полезно за децата да гледат телевизия, особено пък на 10 м. Звуци, картини и ефекти, които ние намираме за безобидни, могат да оставят траен отпечатък в мислите им, да предизвикат нощни страхове или други смущения. Да не говорим, че децата-телемани са по-лесно възбудими, пренатоварват им се възприятията, особено очите.
Мнението ми е - децата по-далече от телевизора, поне до навършване на 3-4 години  Naughty
(А след това - лимитирано време за гледане на филмчета, но не повече от 50-60 мин на ден)

# 2
  • Мнения: 3 880
Реакцията на детето ти потвърждава още веднъж, че десетмесечни бебета нямат работа пред ТВто  Peace
Винаги може да се появи нещо, което да го стресне, а и бързите картини придружени със звуци съвсем не са полезни за бебешката главици и освен да го натоварят друга "полза" от тях няма....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нормално, все пак е на 10 месеца и няма начин някой по-агресивни реклами (звуци и гледки) да не го стресират.
Дъщеря ми преживя силно "Цар Лъв" на 2,5 години, а какво говорим за по-натуралистични гледки...

# 4
  • Мнения: 705
Реакцията на детето ти потвърждава още веднъж, че десетмесечни бебета нямат работа пред ТВто  Peace
ооооооооооооо, я стига! ние дето имаме и сме имали 10-месечни (очевидно и по-малко) бебета какво да правим - да стоим по цял ден на тихо или само на радио, защото тв-рекламите ги стресират и не са полезни за тях. има семейства, в които се гледа много ТВ, има и такива, които нямат този вреден навик. не мисля, че която и да е група трябва да се променя само защото са се появили децата. ограничения за време и разстояние, разбира се, трябва да има, ама да си променяме категорично начина на живот - не съм съгласна Peace
колкото до тази реклама - или спирай тв-то като я чуеш, или го забаламосвай нещо, или той просто ще свикне. симона в момента като чуе рекламата на макдоналдс, където бащата вика дъщеря си със същото име, толкова много се изнервя, дори се разплаква - дразнело я било newsm78. казах й да си запушва ушите да не я слуша и сега по-лесно я понася.

# 5
  • Мнения: 3 880
Реакцията на детето ти потвърждава още веднъж, че десетмесечни бебета нямат работа пред ТВто  Peace
ооооооооооооо, я стига! ние дето имаме и сме имали 10-месечни (очевидно и по-малко) бебета какво да правим - да стоим по цял ден на тихо или само на радио, защото тв-рекламите ги стресират и не са полезни за тях. има семейства, в които се гледа много ТВ, има и такива, които нямат този вреден навик.

И с по малко "о"-та щях да те разбера, Wink
и аз съм имала 10 месечно бебе, не падам от небето. Това дали някой гледа много или малко телевизия в тях си, не променя факта, че телевизията е вредна за бебетата, така че това "оооооооооо, я стига" ми се видя малко не на място. Нито съм си го измислила аз това (то дори самото дете си го е показало, че не му е приятно) нито пък съм казала- stelt, забранявам ти да гледаш телевизия. Всеки си прави каквото иска и както прецени за добре. И моето дете гледа телевизия, но това не ме кара да си променям мнението, че е вредно и че би било по-добре ако не го прави.
Така че пускайте си ако искате по 2 телевизора в една стая, на мен ми е все тая, само изказах мнение Peace

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
а какво ще кажете за тази на "Киндер... не знам какво си", където таткото пита "Не прекаляваме ли с шоколада", а майката:"Нееее, това е Киндер ... не знам какво си". Супер тъпо,промиват ни мозъците. Да не говорим, че забелязали ли сте, че всеки път като пуснат реклами(по всички ТВ) и увеличават звука. Да, обаче мен това само ме кара да не ме мързи да се пресегна за дистанционното. А сторя ли го, по лесно ми е да сменя канала, отколкото да намалявам звука. Така че, те губят. А темата за рекламите е необятна, обаче никой не я засяга, че тъпаците само печелят от тях. Супер тъпоооо!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 356
И моята от 10месечна гледа реклами като препарирана. Почнат ли, забравя всичко друго и замръзва. Тя се разплакваше от рекламата на Хенди, дето крадяха някаква фолк певица. Сега вече е по голяма и почва да ги познава, напр. да вика: шокоад, шокоад, бонбонка.... и др. напр на Своге рекламата, което ще ми изиграва лоша шега, защото се сеща за шоколад и започва да го иска.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблемът не е че децата гледат телевизия, а че това което гледат не е подходящо за възрастта им.

Има няколко решения.
Най-лесното се нарича дистанционно.

Общи условия

Активация на акаунт