Кърмене и лекарства - какво се прави?

  • 417
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 695
Здравейте,
Моля да ми кажете как се процедира, ако се наложи прием на лекарства, несъвместими с кърменето при изключително кърмено бебе на 2 и половина месеца? Хранене с АМ с лъжичка и изцеждане или как? А хомеопатичните лекарства съвмести ми ли са с кърмене или е различно?
Благодаря от сърце !   bouquet

# 1
  • Мнения: 104
Ако за кратко трябва да приемаш тези лекарства може да се изцеждаш,а да даваш АМ с лъжичка.След това да продължиш да кърмиш след лечението.Но по-добре се консултира с лекар.

# 2
  • Мнения: 3 695
Някой друг ще се включи ли?

# 3
  • Мнения: 867
Ами виж ето този сайт, там може да провериш активната съставка на лекарството което те интересува.
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Повечето хомеопатични са съвместими с кърменето, също има и такива антибиотици и други лекарства.
Мисля че може да се намери заместител на лекарството, който да е съвместим.
Друг вариант не виждам, изключително неприятно е, аз съм против АМ-то. Също така имай предвид че ако задълго прекъснеш кърменето стимулиране с цедене не е достатъчно и кърмата може да намалее, макар че и това има изключения.
Ох, не знам дали ти помогнах, но ако искаш напиши повече подробности и някоя от по-опитните мами ще ти отговори. Напр. како ти е изписано, колко време трябва да го ипиеш и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Ето ти една статия, която ще ти е от полза. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674
Иначе момичетата вече са ти казали, ако се налага да приемаш лекарство, което не е съвместимо с кърменето (имай предвид, че много рядко има такива случаи, когато няма алтернатива на лекарството) трябва да се изцеждаш и ако нямаш запаси от изцедена кърма, да даваш АМ. Най- добре да не е с шише, за да не се отбие бебето- спринчовка, лъжичка, капкомер, са някои от алтернативните начини на хранене.

Пожелавам ти бързо оздравяване Hug

# 5
  • Мнения: 214
Аз мога че на два пъти се разболях и се наложи да пия лекарства и двата пъти джипито ми предписа хомеопатични лекарства но втория път се разболях по тежко и ми беше казал че ако хомеопатичното лекарство не подества ще трябва антибиотик и ще се наложи да я храня с АМ...е за моя радост не се стигна до антибиотика  ooooh! такче по добре с хомеопатични средства ако може разбира се де... Simple Smile дано съм била полезна

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
 Black_Kitty , само за твоя информация- има антибиотици, които са съвместими с кърменето, така че и при по- сериозно заболяване не е необходимо да се дава АМ. Иначе и аз смятам, че е по- добре с хомеопатия. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт