МОЛЯ ВИ,МАМИ,ПОМАГАЙТЕ!БОЛЕЗНЕНИ ЗЪРНА,БЕБЕ НА 7 ДЕНА...

  • 1 585
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
ЗДРАВЕЙТЕ ,МАМИ!
Моля ви за съвет! Моя приятелка
В телеграфен стил /извинете ме/, но тя много се нуждае от съвет бързо.... Cry

Бебка на 7 дена, 2,300 кг - секцио планирано,тежка бременност
Лакомо суче, на поискване, нищо друго, биберони-не
Майката се цеди след сучене, редува гъдите, компреси,масажи - прави,казва добре захапва ареолата/майката-с бяла, нежна кожа/
Няма ранички,кръв-не по зърната, много я болят, маже с Гармастан-тогава минава болката,но под душа-пак много болезнено и след сучене
 Cry
Педиатърката посъветвала до 6 месеца само кърма  Hug Hug Hug
поддържа късно захранване и само кърма!!!

МОЛЯ ВИ,КАЖЕТЕ ЛЕКОВЕ,МАЗИЛА,РЕЦЕПТИ....ВСИЧКО ОБЛЕКЧАВАЩО....ОТ ВАШИЯ ОПИТ

АЗ ОБЯСНИХ ЗА ПРАВИЛНО ПОСТАВЯНЕ НА ГЪРДА, СМЯНА НА ГЪРДИ-ДА НЕ "ДЪВЧЕ ЗЪРНОТО", ГАРМАСТАН - И АЗ СЪМ ПОЛЗВАЛА И МИ Е ПОМАГАЛ

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ОТ НЕЙНО ИМЕ!

# 1
  • Мнения: 950
Мен също много ме боляха. Постоянно мажех с Гармастан, за да ми олекне. До месец зърната загрубяват и вече не болят.

# 2
  • Мнения: 8 242
До месец зърната загрубяват и вече не болят.

Аз ползвах Лансинокс и стисках зъбки  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
оправих се с компреси от лайка и силиконови зърна. слагах ги около 20 - 30 дена, докато зърната ми заздравяха ( течеше ми кръв newsm45 ).

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Лансинох много помага. В началото нямах проблеми, но разбрах какво е болка когато почнаха да растът зъби и ме нахапа дивака до кръв, една седмица мазах и стисках зъби, та лансиноха много помаага Simple Smile Дано бързо мине този период...

# 5
  • Мнения: 339
Лансинох и крема за зърна на Авент! Според мен истината е в подготовката на зърната преди раждане-почти не съм имала болки и проблеми. Може да маже зърната и преди баня, за да не се изсушават допълнително.

# 6
  • Мнения: 327
Лансинох и силиконови зърна Peace

# 7
  • Мнения: 753
благодаря ви

# 8
  • Мнения: 5 026
Мажех се с Лансинох и търпях болките, които постепенно преминаха.

# 9
  • Мнения: 119
Непосредствено преди кърмене да обтрие ареолата и част от зърното с памуче натопено в студена вода - на мен това ми действаше облекчаващо в голяма степен. И да не си мие зърната със сапун! Да ги оставя на въздух - действа благаприятно. Може и да размаже капчици кърма по зърното и да го остави така на открито (аз така правех).
Честито бебенце и успех   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
Мен ми помогна само едно домашно кремче - научих го тук от форума. На водна баня загряваш восък и зехтин, става течно, а като изстине е гъсто кремче. Още след първите няколко намазвания започнаха да минават, а кървяха, имах цели дупки, нито Гармастан, нито мас, нищо не ми помагаше.

# 11
  • Мнения: 3 718
И да не си мие зърната със сапун! Да ги оставя на въздух - действа благаприятно. Може и да размаже капчици кърма по зърното и да го остави така на открито (аз така правех).
Честито бебенце и успех   bouquet

 newsm10  И аз бях така, но мина. Ще мине и при вас, дано да е по-бързо.  Не съм ползвала силиконови зърна, знам, че не са много добра идея защото така бебето не захапвало правилно. А и не ми бяха удобни.

# 12
  • Мнения: 1 104
На мен ми помогно Гермастан.Успех с кърменето!

# 13
  • Мнения: 742
При мен помогна мазането с Гармастан крем  и силиконови зърна - докато се оформиха моите и Криската свикна да суче! Вече десет месеца всичко е ОК! Hug
Успех в кърменето и търпение! Всяко начало е трудно, но си струва усилието!  bouquet

# 14
  • Мнения: 304
ДЕФЛАМОЛ-а мен много ми помогна и то само с няколко намазвания.

Общи условия

Активация на акаунт