затворена фонтанела - Рахит?

  • 1 008
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте!
Бебка се роди с  много малка фонтанела - почти затворена и GP то  каза да не давам Вигантол. Сега е на два мес., и мисля че има някой признаци за рахит /според педито не/ - изпотяват и се ръчичките и крачетата, отзад на главичката се заформя плешивинка /аз мисля че и пада косата, но четох че това е признак/, долната челюст е по-малка, вече е 62 см.?Не зная какво да правя! Консултирах се с още една педиатърка от МД и тя каза да не давам Вигантол. Как да осъществя превенция срещу рахит?

# 1
  • Мнения: 445
Не съм съвсем сигурна, но мисля, че най-много витамин Д идва от слънчевите лъчи. Според мен трябва да стоите много на слънце, когато е студено вътре до прозореца. Ники беше обратно-пи Вигантол няколко месеца след нормалното.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
най - добрата профилактика е слънцето. особено в тези топли дни - задължително навън.
аз четох, че косата при рахит пада на темето. и главичката се изпотява повече. не ръцете и крачетата.
а ако има съмнение за рахит, не се ли увеличава дозата вигантол? вие защо го спирате? newsm78

# 3
  • Мнения: 2 757
На повечето деца им се потят краката и ръцете. Все пак не гарантирам, че не е рахит. А плешивината отзад я имат всички, просто се протрива мястото от лежане. Ако стои редовно на слънце няма нужда от вит Д. Но трябва да е на открито слънце - през прозореца няма ефект защото стъклото филтрира нужните лъчи.

# 4
  • Мнения: 46 436
Щом се съмняваш, защо не го потвърдите  newsm78 Рахит се доказва само с изследвания Peace

Конкретно за плешивината на тила- докато бебето не започне да седи е нормално да има  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт