Бременност и......

  • 1 244
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте на всички,току що се регистрирах и бързам да ви питам нещо.Вчера разбрах,че имам бактериална вагиноза,а аз не знам дали не съм бременна.Лекарката ми каза да изчакам да видим теста какво ще покаже и тогава ще реши.Искам да разбера ако съм бременна дали тази инфекция няма да навреди на плода?Благодаря ви предварително  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 422
Някаде четох  не май нали плода е защитен все пак.Дано не вреди желая ти го от сърце. newsm51

# 2
  • Мнения: 7 716
Послушай лекарката си.

# 3
  • Мнения: 236
Бактериалната вагиноза само по себе си не е толкова коварно заболяване , но при бремененните в напреданала бременност може да предизвика пукане на околоплодните води и преждевременно раждане.В начална бременност може би не е толкова опасно, но все пак е бактериална инфекция и трбява да се лекува.Ше  ти придпишат вероятно само вагнални глоблули от типа на Флажил и ще се оправиш ,но задължително се лекувай , това не са гъбички и трбява да се гледа с повишено внимание на бактериалната вагиноза!

# 4
  • Мнения: 36
Да,но аз пропуснах да спомена,че аз още не знам дали съм бременна,твърде рано е да знам и АГ-то ми неиска за сега да приемам медикаменти.Вие какво мислите? Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 143
Мисля, че лекарката ти е казала вече: изчакай

# 6
  • Мнения: 236
Правилно ти е казала , защото ако не си бременна ще приемаш най-вероятно антибиотици и през устата , за по сигурно излкеуване -понеже е малко упорито.Но аз успях да се управя и с вагинални глобули за 10 дена флажил.Лекарят ти ще реши най-правилно как да те лекува!Не се притеснявай!

# 7
  • Мнения: 36
Благодаря ви момичета,а според вас тази инфекция дали вреди на плода,това ме интересува. Blush

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в момента на този ранен етап дори да има бременост - не мисля, че вреди
затова всички тук и лекарката ти казват да чакаш
няма страшно на този етап

# 9
  • Мнения: 445
Чела съм, че до 5 м не вреди, но трябва! да се лекува. След 5 м започва леко изтъняване на плацентата и в напреднала бременност може да доведе до заразяване на плода. При мен не лекуваха инфекцията (лекарска грешка). Имах стрептококи. На жените с бактерии се слага една глобула малко преди раждането, за да не се зарази плода. Аз родих нормално и чак при раждането видяха, че съм с инфекция. За съжаление бебо се беше заразил и му слагаха инжекции ампицилин  Sad

# 10
  • Мнения: 36
Благодаря ви момичета. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт