Пилешки бутчета с гъби

  • 7 128
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Продукти:
5-6 пилешки бетчета
1 голям буркан гъби
100-150 гр. домати от консерва (може и пресни)
5-6 скилидки чесън
кашкавал

Бутчетата се сваряват и се обезкостяват. Месото, заедно със стерилизираните нарязани на филийки гъби се запържва. Добавят се доматите и се оставят на котлона докато изври водата. Накрая се слага и счукания чесън и се разбърква леко. Всичко се пресипва в тавичка. Отгоре се наснъргва кашкавал и се запича.


Да ви е вкусно. Моят мъж си облиза пръстите. Надявам се и на вас да хареса Hug

# 1
  • Мнения: 5 140
Предполагам, че и с пресни печурки става?

# 2
  • Мнения: 2 099
Звучи вкусно, ще се пробва. Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Предполагам, че и с пресни печурки става?

мисля даже, че с пресни ще е още по-вкусно. Може би обаче ще трябва да ги свариш предварително или пък да ги пържиш по-дълго newsm78

# 4
  • Мнения: 6 461
Ще се пробва обезателно. Peace
Мисля да го приготвя с пресни печурки и ще запържа в масло. Thinking

  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 140
Предполагам, че и с пресни печурки става?

мисля даже, че с пресни ще е още по-вкусно. Може би обаче ще трябва да ги свариш предварително или пък да ги пържиш по-дълго newsm78

Ще пържа, щом трябва.

# 6
  • Мнения: 4 170
И аз ще го пробвам с пресни печурки.

# 7
  • Мнения: 431
Предполагам, че и с пресни печурки става?

мисля даже, че с пресни ще е още по-вкусно. Може би обаче ще трябва да ги свариш предварително или пък да ги пържиш по-дълго newsm78

С пресни гъби всичко става много по вкусно , а за пърженето не трябва чак толкова много да се пържат  стават бързо Peace Аз никога гъби от буркан не ползвам  Naughtyнякак са ми гумени и не са ми вкусни

# 8
  • Мнения: 1 494
Правя подобна рецепта, но без домати и кашкавал. Само във фурната слагам всичко-пилето, гъбите, чесъна, олио, сол. Накрая сгъстявам соса с брашно. Става жестоко. Казали са ми че се казва-Пиле по кубински.

# 9
  • Мнения: 1 608
Звучи интересно!  bouquet

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Peace

# 11
  • Мнения: 1 494
Опитайте и няма да съжалявате!!! Става почти с всякакво месо.

Общи условия

Активация на акаунт