Зачервено гърло

  • 7 652
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Дъщеря ми е със зачервено гърло, за сега няма температура. Снощи спа много неспокойно, като преглъща я боли и проплакваше. Сега спи, като се събуди ще ходим на лекар. Аз и давам да пие чай от лайка и друг от мента и мащерка. Мед.
Знаете ли нещо от природната медицина, което да помага. Искаше ми се да се оправим без лекарства.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 116
Охх, следи я за температура. Ние хванахме такъв вирус и се тръшнахме всички.

Започва с червено гърло и лека кашлица през нощта. На другият ден започна лека температура до 37.6, която я поддържа 2 дни. На 3 ден свали температурата, но пък текна носа и кашлицата се засили. За съжаление, ние направихме бронхиолит и сега сме на антибиотици. Иначе самият вирус го борих само с витамини и хранителни добавки.

# 2
  • Мнения: 708
здравей,
големият ми син винаги съм го лекувала с пчелен клей,но ако не можеш да мажеш гърлото по-лесния вариант е от аптеката си купи спрей прополис с Невен и ако случайно намериш мазилото на хималая Балсам за облекчаване на простудни заболявания,ако не го намериш Пулмекс най-вече вечер когато си ляга .Но първо намажи малката малко през деня да видиш каква реакция ще даде и после смело и вечер.
Скорошно оздравяване. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 124
Ефизол или Тантум верде и витаминки под формата на сокове (от сокоизстисквачката). Също правя един бълвоч и насилвам детето да го пие, но няма как - изстискан лимон, мед и малко вода. Също по едно чесънче на хранене, пак насила. Ако не помогне, сигурно е, че няма да навреди.

# 4
  • Мнения: 194
Благодаря ви!
Marigold, точно така я лекувах, с изключение на Ефизола, не знаех,че мога да го давам. Пръсках два дни Тантум Верде, давах мед с лимон. Портокалов сок. И чесънче хапна снощи. През ноща през два часа и давах чайче и към 5часа повърна секрети. След това заспа спокойно.
Ходихме на лекар и той каза, че има гнойна ангина. Изписа антибиотик и колкото и да не ми се иска да го пие, го започнахме.
Още веднъж ви благодаря!

# 5
  • Мнения: 2 751
Дъщеря ми е със зачервено гърло, за сега няма температура. Снощи спа много неспокойно, като преглъща я боли и проплакваше. Сега спи, като се събуди ще ходим на лекар. Аз и давам да пие чай от лайка и друг от мента и мащерка. Мед.
Знаете ли нещо от природната медицина, което да помага. Искаше ми се да се оправим без лекарства.
Благодаря ви!
Понеже Калоян страда супер често от червено гърло, ще ти кажа ние как се оправяме напоследък, почти винаги успешно и без АБ в последствие.
- Ако е леко зачервено: 3 пъти на ден се слага нишадър в гърлото. Слага се малка щипка надълбоко-да попадне директно в гърлото, да не попада на ЗЪБИТЕ и ЛИГАВИЦИТЕ.
- когато е по-зачервено редувам през 3 часа: мазане с йодасепт (течност) и пръскане с Тантум Верде.

Не знам колко е голямо детето. Калоян е на 3 години почти и от повече от половин година се справяме много успешно с тези методи.

Освен това топли чайове.

# 6
  • Мнения: 2 751
Сега видях, че сте почнали АБ.  Rolling Eyes
Нищо, съветите си остават, може да помогнат на други майки  Grinning

# 7
  • Мнения: 573
Със сигурност ще помогнат съветите .Аз искам да благодаря ,даже съм си ги запИсала.  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 751
Със сигурност ще помогнат съветите .Аз искам да благодаря ,даже съм си ги запИсала.  bouquet
дани, само да кажа, че моето дете е по-голямо. НЕ знам за по-малко дете дали може да се прилагат. Rolling Eyes
Аз винаги се допитвам шърво до д-р.
Всъщност от д-рката ги знам тея неща.
Имаме постоянни проблеми с гърлото, та съм малък спец  Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Чувала съм за гърло- мазане със сода, или с нишадър. Само че е неприятно, защото трябва да се бърка с пръсти в гърлото.

# 10
  • Мнения: 2 751
Чувала съм за гърло- мазане със сода, или с нишадър. Само че е неприятно, защото трябва да се бърка с пръсти в гърлото.
Аз не мажа с нишадъра. Взимам млка щипка, карам го да си отвори много широко устата и пускам нишадъра много навътре, зад езика.
Нищо не усеща, иначе щеше да протестира, повярвай ми!  Mr. Green
Виж като го мажа с йодасепт е.... Sick 3 часа угоаряне и заплахи, явно е гадно, но пък адски ефективно.

# 11
  • Мнения: 7 106
Ако няма алергия или някаква непоносимост към мед и ппчелни продукти, купи от аптеката Клеева тинктура (30 % спиртен разтвор на прополис) и и давай 2-3 пъти по 4 капки на ден (разтворени в малко вода, сок, чай) и ако може да прави гаргара с 5 капки разтворени в малко вода. Ако се приема на гладно ефекта е по-бърз и добар.
В нашето семейство това е лек №1, на малката давам профилактично от време на време, защото тя не боледува.

# 12
  • софия
  • Мнения: 376
бъди сигурна,че йодасепта е много гаден,аз мажа с Браунол,който също е на йодна основа,има го в болниците,много бързо се повлиява от него.

# 13
  • Мнения: 2 751
бъди сигурна,че йодасепта е много гаден,аз мажа с Браунол,който също е на йодна основа,има го в болниците,много бързо се повлиява от него.
ГАден е, да, ама минава вече 3-4 пъти без АБ, когато лекарката е казала: този път съм 99% убедена, че без АБ няма да минете (а тя го дава само в краен случай).
Жал ми е като го мажа, ама като след 2 дена няма вече Т, знам, че си е заслужавало усилията  Hug

# 14
  • Мнения: 180
Как мажеш с Йодасепт?Разтваряш във вода,нали?

Общи условия

Активация на акаунт