cica care или contratubex?

  • 688
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здравейте!порових се из уеб-пространството по темата...и не мога да се реша какво да ползваме.случаят е следният:неотдавна синът ми-на год. и половина-се заля с горещ чай/част от шията-ниско,и малко към гърдичките/,приеха ни в Пирогов и след 6-дневен престой там,ни изписаха.прилагаме силиконовата терапия-с плаките Cica  care.но мястото е такова,че не можем да я държим/лепенката/ прикрепена,синът ми постоянно ровичка и чопли-придържахме я с еластичен бинт,приспособих и  едно лигавниче с връзки и ушички-за да му е по-стегнато...резултат има,но изпокъса всички лепенки..и сега съм пред дилемата:да продължаваме ли с cica care и да рискувам да я скъса на същия ден..или да преминем на някакъв мехлем..от рода на contratubex-a.лекуващата лекарка беше категорична-никакви мехлеми;доколкото разбрах,силиконът притиска белега и не позволява да се разшири и с течение на времето избледнява.-при нас има подобрение,кожата е по-бледа,гладка е..и няма уголемяване.
има ли ли сте сблъсък с подобен случай и може ли някой да ме ориентира в правилното лечение по-нататък?
благодаря ви предварително!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:46 от poppins4e

# 1
дъщеря ми стъпи в кофа с вряла вода и имаше 3 степен изгаряне Аз я мажех с мас и невен и белега доста избледня Но според мен времето лекува най-добре море и слънце

# 2
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Може да пробвате с Dermatix. Това е силиконов гел и се доближава по действие до Cica Care. Ето и повече информация http://www.dermatix-bg.com/nesto_vise.html

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Най-добре е да послушаш лекуващия лекар. Това какъв ще бъде белега е индивидуално и зависи от много неща. А какво е подходящо да се ползва се преценява най-добре от специалист.

# 4
  • Мнения: 108
При прозна рана на лицето използвах и все още използвам  Контратубекс и Мадеказол и сега почти нямам и следа от белега.А колкото до изгаряне Ви препоръявам рецептата на Мария Требен:500гр.свинска мас и цвят от невен се запържват.На дръгия ден се стопля сместа  и се прецежда.

# 5
  • Мнения: 2
благодаря ви много на всички!вчера мъжът ми купи Dermatix-силиконов  гел-в момента  имало доста добри отзиви  и за него,надявам се да помогне  и на синът ми!

Общи условия

Активация на акаунт