ектопия??? да се притеснявам ли и какво значи?!

  • 4 221
  • 3
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте!
Сутринта се обадих на гинеколожката си, за да ми каже резултата от цитонамазка! Каза ми, че нямам никакви предракови или повече ракови клетки, но задължително трябва да се видим, защото имам ектопия и трябва да се види на микроскоп /или нещо такова/. Не пожела да ми каже нищо повече!
Потърсих информация, но не можах да се ориентирам, какво точно значи това!
По време на прегледа ме попита, дали след полов акт имам капки кръв, нопри мен няма такова нещо или поне не съм забелязала!

Моля, ако някой може да ми каже какво ще рече, това ЕКТОПИЯ, да ми поясни, че ми се сви всичко отвътре, а на преглед ще съм, най-рано едва след две седмици!!!

Предварително благодаря на всички!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 12:18 от lika

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
ЕКТОПИЯ означава буквално нещо, което не си е на мястото. Примерно може да е цилиндричен епител (който обикновено се намира в цервикалния канал), който не би трябвало да се намира на шийката на матката.
Имала ли си други оплаквания преди?
Болките при полов акт някой път са симптом за раничките, но аз например нямах подобни оплаквания, индивидуално е. Консултирай се с лекарката си, тя най-добре може да каже. 

# 2
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Suprema - страшно ти благодаря за отговора! В интерес на истината, напоследък имам дискомфорт в определени пози, както и след самият акт, но не може да се каже, че е болка!
Знам ли и аз, май все пак ще трябва да устискам до прегледа!
А, можеш ли да ми кажеш, по принцип тази диагноза ектопия има ли нещо общо с раничка?
За оплаквания - не не съм имала в никакъв аспек, като изключим едно бяло течение!
За консултация, разбира се, че ще отида, но понеже в момента съм неразположена, затова ще е след почти 2седмици!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Не съм много сигурна каква е връзката с раничките. Но си спомням, че когато на мен ми откриха раничка още преди да са ми излезнали всички изследвания се говореше, че не се знае дали е ектопия, ерозио (раничка в буквален превод) или друго. Ектопията и псевдоерозиото доколкото знам не са повод за особено притеснение, но все пак е добре да се види какво е. Не знам дали се предписва лечение. Успех, мисля, че няма защо да се притесняваш предварително.
Питах те за други оплаквания, защото споменаваше промени в клетките и ракови клетки и си помислих,че преди си имала някакви по-високи ПАП.
Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт