Въпрос към притeжателите на сушилни Gorenje

  • 7 313
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте! Laughing Купихме си преди седмица сушилна Gorenje. Има доста екстри и програми за сушене - на памук, синтетика, фино, смесено и т.н., от влажно за гладене до напълно сухо, обаче дрехите са сухи само когато използвам програмата за напълно сухо, а когато се използва влажно за гладене, леко влажно и полусухо всъщност дрехите са си доста влажни и дори след гладене тази влага си остава. Въпросът ми е дали проблемът е в нашата сушилна или тази марка сушилни по принцип сушат така. Викнали сме техник да я види, но и вашето мнение ще ми е от голяма полза. Благодаря предварително! Laughing

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
използвай тогава само за напълно сухо.
И внимателно си я стопанисвай и пази. Късат си ремъците и това струва много  Money

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Shocked Шани, я дай по-подробно за ремъка. Защо така и как да го предотвратим ? За всички марки ли важи ?

# 3
  • Мнения: 49
Да, и на мен ми стана интересно за ремъка  Thinking  Джемма, ти имаш ли подобен проблем за сухотата на дрехите? Техникът обясни, че сушилната си е наред Sad. Той имал почти същата и я ползвали като пускали програмата два пъти един след друг Shocked  Явно е трябвало да си купим сушилна с една програма, не повече. За тази специално в характеристиките й пише, че има сензор за влажност - е, да ама ако имаше нямаше да има проблема, който описвам #2gunfire #2gunfire Ако някой е решил да си купува - да знае Naughty

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами моята е Аристон и аз ползвам програма само напълно сухи дрехи- направо прибирам в гардероба. Много малко от тях се нуждаят от гладене и почти не гладя. Ако след края на програмата има леко влажни по ластика или целите дрехи, поради разлика в материите. Вадя сухите и пускам останалите отново. Явно си има сензор,защото след кратко програмата спира. Не е за време, а като изсъхнат -спира.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искам да кажа, че когато се претоварват и не им се осигурява достатъчно почивка м/у 2 цикъла и още утежняващи обстоятелства, им се преразтяга ремъка. А за да се смени той, се разглобява целия уред. Понякога ремъка го няма в цяла София и се чака за доставка и т.н.
Ааааааааа, да не забравя да допълня. Редовно да си чистите филтрите. Натрупват се страшно много власинки, дори само след 1-2 цикъла.

В мом. имаме 2 готови за сдаване Горенета-сушилни  Grinning

# 6
  • Мнения: 49
Започвам да се обърквам и силно да се притеснявам за живота на сушилната Sad. Шани, извинявай за любопитството, но ти явно имаш доста опит с тези машини - работиш нещо, свързано с тях ли? Казваш, че трябва да има почивка между два цикъла, а техникът каза, че те си пускали програмата два пъти един след друг?! И кой филтър имаш предвид, защото има един, който чистя след всяко пускане, т.е. редовно, но и другият ли трябва често, често? Съжалявам, че стана толкова дълго и с много въпроси, но наистина ще ми е от полза ако знам повече. Благодаря и приятен уикенд! Grinning

# 7
  • Мнения: 1 418
Моята е същата и докато и хвана цаката беше голяма мъка.
Обикновено пускам програма сухо за прибиране.
Филтърът трябва да се чисти ВСЕКИ път,както и водата да се изхвърля(нашата е на принципа на конденза).
Когато свърши програмата и ги извадя веднага и на мен ми се струват влажни,но това е,защото са топли.
Като ги оставиш за кратко отвън влагата се изпарява,сгъваш и прибираш.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята е същата и докато и хвана цаката беше голяма мъка.
Обикновено пускам програма сухо за прибиране.
Филтърът трябва да се чисти ВСЕКИ път,както и водата да се изхвърля(нашата е на принципа на конденза).
Когато свърши програмата и ги извадя веднага и на мен ми се струват влажни,но това е,защото са топли.
Като ги оставиш за кратко отвън влагата се изпарява,сгъваш и прибираш.

Да, да, ама трябва да се вади на около месец и да се почиства с вода и кондензатора. А там колко се събира, въпреки, че има филтър. ooooh!

Шани, разбрах. Аз в неделя понякога я пускам 2-3 пъти, за 2-3 перални една след друга. Вече няма да правя така, ще и давам почивка. Peace

# 9
  • Мнения: 1 418
А къде се намира кондензатора?
Уф,намерих го в книжката.
Много съм проста.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
MimiZ, няма страшно де. Ти пък сега...
На част от въпросите ти, момичетата са ти отговорили правилно. Чисти навсякъде каквото има за чистене. Изхвърляйте водата редовно, на тези с кондензния тип, не ги претоварвайте и давайте поне по 1/2-1ч. почивка м/у 2 цикъла.

И да, работя в един сервиз за бяла техника и имам наблюдения разни  Flutter

Весел уикенд, момичета   bouquet

# 11
  • Мнения: 49
Шани, благодаря за успокоението. Каквото трябва и каквото има ще бъде почистено. Надявам се да й "хвана цаката". Весел ден! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт