Не иска да я кърмя , а имам кърма

  • 369
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
От три дни не иска да суче малката!И преди имах такъв проблем, но го реших като я приспивах и тогава я кърмех в сънено състояние! Но сега и така не иска. Събужда се и почва да плаче или дръпне 4-5 пъти и заспива дълбоко.Можете ли да ме посъветвате какво да правя!Днес изцедих с помпа кърмата, защото гърдите ми бяха пълни.Ако й дам в шише дали съвсем няма да се откаже?Ако се изцеждам трябва ли съвсем да свърши кърмата в гърдата тогава да спра или да оставям малко?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 392
Старай се да не се притесняваш, за да не ти спре кърмата, мисля, че малката може да и избива зъбче, тогава малко проблемни стават с апетита децата, не се отказвай и се цеди, за да не намелее кърмата.
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 163
Изцеждай се и давай със шише - ние сме на 3 месеца и почти от начало се храним така.Според мен важното е да яде кърма без значение как и не се притеснявай няма да ти спре кърмата ако се цедиш,аз до ден днешен цедя по 2 шишета на 3 часа.И изцеждай всичко до край - така ще я стимулираш по дълго време.Успех

# 3
  • БГ
  • Мнения: 1 160
Не се притеснявай, изцеждай се и предлагай с шише, ако откаже - по-късно пак пробвай! Важното е да поддържаш лактацията. На вашата възраст имахме същия проблем, оказа се че е от никненето на зъбите!

# 4
  • Мнения: 2 663
Личномоя съвет е да не се отказваш, но ти си знаеш най-добре.Може да прави "кърмаческа стачка" или да никне зъбче.Хвърли едно око в кърмаческия форум, там със сигурност ще ти помогнат.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 5
  • Мнения: 2 757
Ако е решила да се отбива ще си се отбие, колкото и да я мъчиш. Не мисля, че ако я научиш на чише ще откаже заради него кърменето. Поне при нас не стана така - от самото начало го научих на кърмене и шише. Но си предпочиташе кърменето. Ама може наистина да е зъб или някаква кърмаческа стачка. Квото и да е не бой се - вече е голяма и да се отбие няма да е кой знае кво чудо

Общи условия

Активация на акаунт