Тема извън форума

  • 591
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 143
Извинете, тук не е мястото за такъв въпрос, но вече не знам кого да попитам...   newsm78  Много моля, ако някое от момичетата знае, да ми каже как се пише "и" с ударение?
Благодаря!

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Пише си се както и ако е без ударение.
На майтап щи кажа,че не мога да се стърпя,И-то с ударение се пише както и У-то с ударение.  Stop
А сигурно питаш за друго,когато е множествено число също И-то накрая на думата не преминава в Й.Например
конструкциИ,класациИ е правилно,а не конструкций и класаций.
Обърквация,а?хаха

# 2
  • Мнения: 471
Аз си мисля, че пита за друго, пример: "на нея й(тук трябва да е "и" с ударение, само дето на клавиатурата такова същество не живее, затова се слага й) хареса".

# 3
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Абе да де,ама и на клавиатурата и на листа ,с или без ударение си се пише И.Ударението не се пише.

П.С.
Слончито се обоснова научному.Айде,слончи,напиши го тука,че няма да мога да спя!!!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 16:39 от Кукумявка под прикритие

# 4
  • Мнения: 471
Хихи, не съм вярвала, че някога ще кажа тези думи, но говорим за "ударено" и, което е лично местоимение в някакъв падеж (според Уикипедията - дателен падеж), кратка форма:
Вижте тук
Задължително е да се пише, за да се наблегне, че това не е обикновено "и", не е и "й". Ударението, което се слага е по-особено: `, ето това е, но е трудно да се изпише и` или `и, не изглежда добре и трудно се разбира, затова в Интернет се използва "й".
Шоши, надявам се да съм ти помогнала!

# 5
  • Мнения: 1 143
Мерси, Слончи. За това питах.

Общи условия

Активация на акаунт