Дете, което краде

  • 787
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Тъй като днес е петък, синът ми първокласник събра у дома деца да си поиграят. Бяха двама, после станаха трима, накрая четири. Шумът и игрите ставаха все по-весели  и шумни и аз започнах да ги наблюдавам и укротявам игрите, които измисляха.
Накратко:  видях едно от децата да взима играчка и стотинки на друго дете, докато се боричкаха и му изпаднаха от джобчето. Преди това пак му ги беше прибрало, но ги върна по мое настояване (въпреки, че не исках да се намесвам, защото в същия състав играят около блока и би трябвало да се оправят сами).
Така.... тръгнах да ги изпращам и им казах общо всеки да си вземе, каквото е носел. Настоях да върнат чуждите неща. .... нищо. Питам съответно този, който смятам , че има в джоба нещо чуждо.... той вика "не" и "не лъжа". Много тъпо  Cry, няма как да му ровя из джобовете.
Та сега съм в потрес и се чудя дали да се обадя на майка му и откъде да подхвана разговора. ooooh!

Как бихте провели такъв разговор?

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 19:13 от klu

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обаждам се и казвам какво съм видяла , какво мисля и така .....  правиш услуга все пак ....не се чувствай виновна

# 2
  • Мнения: 3 367
Обаждам се и казвам какво съм видяла , какво мисля и така .....  правиш услуга все пак ....не се чувствай виновна
и аз така би постъпила..дано родителите са смислени хора и не го обърнат срещу теб,но ако това се случи с мое дете бих искала да знам непосредствено след случката за да адресирам поведението..

# 3
  • Мнения: 1 608
Обаждам се и казвам какво съм видяла , какво мисля и така .....  правиш услуга все пак ....не се чувствай виновна
Peace
Но се подготви и за неразбиране.

# 4
  • Мнения: 2 040
Кажи на родителите, без да се замисляш ... а това дали ще те разберат или не, не е твой проблем, а техен ...  Peace
Кражбата си е кражба, може 5 стотинки да е взело, утре ще е левче, а след година две - не се знае ... то от малко се почва ..
"Желязото се кове, докато е горещо"  Peace

# 5
  • Мнения: 2 891
Обаждам се и казвам какво съм видяла , какво мисля и така .....  правиш услуга все пак ....не се чувствай виновна
Peace
Но се подготви и за неразбиране.
Да наистина, има хора всякакви.

# 6
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Аз имах проблема с краденето ,когато моите деца бяха по-малки и бях много благодарна на човека който ми съобщи за това.Иначе нямаше да мога да предприема нищо.Така че по добре кажи на родителите ,а те да преценявата дали ще взимат мерки и какви. Peace

Общи условия

Активация на акаунт