Бременна и уволнена!

  • 2 337
  • 44
  •   1
Отговори
Бременна съм  - в началото на петия месец и днес ме уволниха от работа! Работех за “ПроКредит банк” на трудов договор, но все още бях в изпитателен срок (според договора ми е 6 месеца).
Информирах шефовете ми за моята бременност и те дори ми предложиха, че ако работата ми в момента е напрегната и уморителна, могат да ме преместят на друго място, където да не работя непосредствено с клиентите.
През изминалите месеци, в които работех за “ПроКредит банк” шефовете ми многократно казваха, че са доволни от работата ми; с всички колеги съм се разбирала добре и безупречно; не съм имала проблеми и в общуването с клиентите... Цялата ми работа в банката беше изрядна.
Но днес ме извикаха по обяд и ми казаха, че имат лоша новина за мен – от днес съм уволнена! Шокирано попитах защо, и като мотив ми измрънкаха, че преди дни съм била допуснала някаква вътрешно – административна грешка, както и имаха наглостта да ми кажат, че не съм ги била уведомила за настъпване на бременността ми по – рано!!!
Тази грешка беше първата и единствена в работата, която нямаше абсолютно никакво съществено значение и явно търсеха за какво да се захванат, а това че не съм ги информирала още от момента на зачатието на бебето ми -  направо звучи смешно. Невероятно звучеше и това, че като съм била бременна, нямало никаква полза от мен, и нямало и смисъл да ме прехвърлят на друга позиция или в друг клон на “ПроКредит банк”! Всичкото това ми го казаха в очите!
Веднага си тръгнах и плаках до вечерта. По лоша случайност точно сега и мъжът ми е без работа. А и двамата сме с висше образование, и двамата сме на 28 години.
Моля ви, дайте ми съвет какво да направя. Чувствам се толкова оскърбена и унизена!
Кой ще ме вземе сега на работа за 2 – 3 месеца и то в напреднала бременност?
Мои приятели веднага ме посъветваха да се свържа с вестници и телевизии, и да дам гласност на това, как в Европейска България бременните млади жени са третирани като нищожества, без никакви права.
А чух и за други случаи, не само в “ПроКредит банк”, когато бременни са били уволнявани от работа, само затова, че са забременяли.
Имат ли право да ме уволнят в моя случай?

# 1
  • Мнения: 556
До колкото знам по закон нямат право да те уволнят. Дори можеш да ги съдиш. Не знам обаче как стои въпроса, когато си на изпитателен срок, т.е. не си с постоянен трудов договор. Потърси в Кодекса на труда, там със сигурност пише.

# 2
  • Мнения: 2 553
Обади се на Милен Цветков, на Здравей България, на Тази Сутрин, Господари на ефира и т.н. - ще ти обърнат внимание  Peace

# 3
  • Мнения: 5 391
Съжалявам за лошото отношение, което се е наложило да търпиш в твоето деликатно състояние.
Не съм запозната със законите в тази сфера, но сякаш съм чувала че бременните са защитени от уволнение.
А и да не са, много грубо са ти поднесли новината и в особено неподходящ момент.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
законът защитава бременните жени от уволнение, но тъй като си на изпитателен срок това не важи.
мога да проверя, ако искаш, но ми напиши основанието за уволнение от заповедта си ( члена от Кодекса на труда ).
а в чия полза е уговорен изпитателният срок в трудовия ти договор?
но ти не се притеснявай, а мисли за малкото бебче в теб. Това е най - важното за теб сега. newsm10

# 5
  • Мнения: 1 409
За съжаление нищо не можеш да направиш.По време на изпитателен срок договора може да ти бъде прекратен по всяко време без значение,че си бременна.Просто законите са такива и при такъв договор не си защитена

# 6
  • Мнения: 887
Според мен задължително трябва да се консултираш с професионалист в тази област ако тук не можеш да получих компетентен отговор.Дано да се разреши в твоя полза тоз казус. Praynig

# 7
  • Мнения: 6 164
законът защитава бременните жени от уволнение, но тъй като си на изпитателен срок това не важи

И аз мисля така. Мен ме уволниха също, въпреки че не бях на изпитателен срок, можеше да ги осъдя, но първо е частна фирма и второ щяхме да се влачим с години по съдилищата, защото на шефа ми му носиха призовки през ден и все се криеше, та си представям.. затова им теглих една и на другия ден бях на нова работа. Желая ти да си намериш по-скоро!

# 8
  • Мнения: 195
Консултирай се с юрист и дай гласност на това, което е станало. Може ти да помогнеш на следващите млади майки! Бъди силна и потърси правата си - както своите, така и на други в твоето положение!
Преди всичко - не се тревожи, а бъди силна и смела!

# 9
  • Мнения: 603
ми напиши основанието за уволнение от заповедта си ( члена от Кодекса на труда ).
а в чия полза е уговорен изпитателният срок в трудовия ти договор?
практика в банките е трудовите договори със срок на изпитване да се сключват в полза на работодателя със срок на прекратяване 0 дни- т.е. днес си тук - утре не.
Даже, ако се съмняват за това дали си добър служител, след шестте месеца може да се наложи доброзадължително да попълниш молба да бъдеш назначена за срок от още шест месеца....

# 10
  • Мнения: 605
Аз, като юрист мога да те посъветвам да си намериш адвокат и да заведеш дело за оспорване на заповедта за прекратяване на трудовия договор. Лошото, е че на домашния комп. нямам правна програма, за да прочета съдебната практика по въпроса в момента, за да ти кажа дали имаш някакъв шанс. По спомени от трудовото право от студенството първата ми мисъл беше, че закрилата по чл. 333, ал. 5 от КТ не важи при прекратяване на  договор с клауза за изпитване. Но четейки няколко пъти текста ми дойде на ум, че тъй като в правото повечето норми дават възможност за тълкуване, един добър адвокат би могъл да опита да докаже, че закрилата важи и при договор с изпитателен срок. Отново правя уговорката, че не съм чела съдебната практика в тази насока и не искам да те заблуждавам и да ти давам надежди. Има една приказка: от съд и жена се иска всичко, пък каквото даде  Simple Smile В понеделник, като отида на работа веднага ще прегледам всичко по въпроса и пак ще пиша.
Моля те само пиши точно на какво основание /кой член от КТ/ е сключен договора и как е уговорена клаузата за изпитване. И получила ли си вече заповед за прекратяване.
Не се притеснявай, ще се оправиш  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 467
Съжалявам за това, което ти се е случило. За съжаление навсякъде е така - в изпитателен срок договорът може да бъде прекратен по всяко време. Не знам дали бременните се ползват с някакви преимущества обаче, посъветвай се с адвокат.

Извиненията им са доста глупави, да, но да си призная, аз бих казала за бременността си още след третия месец, за да бъда коректна с работодателя. Разбира се, за тях това е само чудесен мотив да те уволнят.

# 12
  • Мнения: 2 039
Обади се на Милен Цветков, на Здравей България, на Тази Сутрин, Господари на ефира и т.н. - ще ти обърнат внимание  Peace
Това е просто отвратително-чак тръпки ме побиха  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Нямат право да се държат по този начин и да няма закони,които да ги спрат  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Търси си правата,мила!!!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 006
Гадно!
По-добре се успокой, помисли за някакво компромисно решение - някой познат да те назначи в негова фирма, а мъжът ти се разтърси по-сериозно за работа и дано имате късмет!
Кураж! Peace
На никого не пожелавам да изпадне в такава ситуация Naughty

# 14
  • Мнения: 2 197
За съжаление нищо не можеш да направиш. Защитени са само работещите на постоянен трудов договор. А и за тях винаги се намират начини да бъдат уволнени. Когато работех в предишната си фирма уволниха една бременна девойка с постоянен трудов договор. Вярно, че и тя не беше постъпила коректно, защото беше назначена бременна и каза след три месеца, вече бременна в шестия месец. Уволниха си я моменталнои и казаха, че ако иска може да ги съди. Естествено нищо такова не се случи. Едва ли някой може да си позволи средствата, нервите и загубеното време за съдебна битка точно в България.
Стискам палци да си разрешите проблема!

Общи условия

Активация на акаунт