по-голямо бебе, моля споделете!

  • 1 335
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Здравейте мами! Днес ходих на лекар и ми каза, че бебо е по-голям с две седмици.Аз съм в 29 а неговите килца отговарят на 31 седмица, иначе по размера на главичката си отговаря на 29 седмица. Притеснявам се да не би да стане много голям. Вярно , че и аз и таткото не сме малки, но пък до сега си беше в норма, не ми се мисли как ще изкарам докрая.Споделете , дали сте имали подобен проблем и дали изобщо е проблем това? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 183
Не е проблем разбирасе,не се притеснявай и плюс това,те докторите не могат да преценят точно колко е голямо,докрая на бременноста ти ще се регулрат нещата,лека бременност ти пожелавам и накрая едно прекрасно бебче  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 174
Моят бебок от 30 седмица нататък вървеше все с 2 седмици напред глава,крака всичко...преносих 7 дена..в денят преди секциото главичката на ехографа беше стигнала 9.9см...Бебо се роди 3450 и 50см ...не се шашкай за кг на бебчо...колкото се роди толкова ...да е живо и здраво само..
Успех и леко раждане!

# 3
  • София
  • Мнения: 107
Моята бебка през цялото време вървеше с две седмици напред, преносих осем дни, а тя се роди 3,400кг 50см ( т.е съвсем в нормата)Не се шашкай, всичко ще е ок.  Hug

# 4
  • Мнения: 365
Не е никакъв проблем. Успокой топката.
Ния през цялата бременност вървеше с две седмици напред. Моята гинеколожка, гледайки я винаги възкликваше: "Браво, първокласничка!"
Единствено размерите и оказаха влияние на начина по който се роди (беше твърде голяма за моите размери, че да я родя по нормален път, аз съм 1,52 м ) Simple Smile
Роди се 3, 800 кг, хубаво и оформено бебе.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
Апаратите им не могат да отчитат точно. Винаги има % +-.
Малкия ми син до края го водеха за недобре развито бебе - максимум 2.900 и го извадиха по спешност, защото се бил мъчил. Това го потвърдиха 2-ма много добри и известни лекари един от друг. И аз се бях притеснила. А когато се роди беше 3.500. Тези данни са само ориентировъчни. Не се притеснявай. Лека бременност и бързо и леко раждане!

# 6
  • Мнения: 8 917
Въобще не се връзвай с размерите, които уж те виждат. Субективно е.

# 7
  • Мнения: 667
Няма за какво да се притесняваш. Когато бях бременна и при мен се получаваше така - по-голямо бебе-даже като ти гледам лентичката, горе-долу по същото време ми казаха, че бебето ми е с ок. 2 седм по-напред. Но измерванията все пак имат процент неточност - така се оказа и при мен.
Преди раждането пак го мериха  - очаквахме да е 4 кг., даже нагоре, а то се  роди 3670 гр. 

# 8
  • Мнения: 227
Изобщо не се притеснявай.

# 9
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз да те успокоя - въобще не се притеснявай! Видеозонът дава само ориентировъчни размери, не са абсолютно точни. Не е никакъв проблем, дори и да е по-голяма - аз родих бебка 4050 гр. без проблеми и двете сме си добре една година по-късно. В деня на раждането ме гледаха на видеозон и пак не познаха точните размери, така че... споко!  Grinning

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Наслаждавай се спокойно на бременността си!! Те ехографите дават отклонения.СТискам ти палци!!

# 11
  • Мнения: 503
то и ние вървяхме мнооого големи,но се роди 2.950 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 041
На мен доктора още в края на 8-я месец ми каза,че бебо е 3,500кг.Тръпки ме побиваха като си представях раждането на такова голямо бебе.В крайна сметка преносих 9 дни,а бебо се роди 3,150кг.Не се притеснявай,почти никога не познават килограмите Peace

# 13
Здравей, не се притеснявай,на мен също ми бяха казали че размерите на глави4ката на малката изпреварват другите с около 2 седмици и 4е е слабо бебе за седмиците си,бях в 32 седмица и много се стреснах,мислих си какво ли не.Накрая родих голямо бебе 3670 с нормална глави4ка Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 273
Наслаждавай се спокойно на бременността си!! Те ехографите дават отклонения.СТискам ти палци!!

Tочно така. И ние вървяхме две седмици напред според ехографа, а го родих 2990гр, като го и преносих  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт