Бременност и нервност

  • 7 140
  • 13
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
След близо 10 год. стерилитет забременях. Сега съм бременна в 4 месец. През първите три месеца имах проблеми, кървене, след това бъбречна криза и с влизането в 4 месец всичко се управи. Сега имам друг сериозен проблем - станах много нервна, особенно вечерно време изпитвам някакъв страх  /може би несъзнателен да не стане нещо с бебчето при положение че го чакам от толкова години/ Изписаха ми Транксен от 5 мг. но честно казано се притеснявам да го пия. Исках да зная има ли други мами с такъв проблем и как се справят с него?

# 1
  • Мнения: 1 419
Страх ще имаш до края - всяка фаза е със своите особености и неща, за които да се притесняваш.
Личното ми мнение: хубаво е, че осъзнаваш нервността си, но не разчитай на хапчетата да те успокояват - сама си наложи насочването на мисълта в по-позитивна посока. Друго нещо, което може да ти помогне е да не четеш за лоши случки - загуби, усложнения и т.н. Слушай музика, чети нещо развлекателно или прави нещо друго, което ще разтоварва мисълта ти. Най-важното, пак повтарям, е ти да контролираш мисълта си - не се поддавай на страховете. Ако знаеш, че дадено място или тема ти действат подтискащо - избягвай ги.

Толкова за сега... Успех и повече позитивизъм  Peace

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Страх ще имаш до края - всяка фаза е със своите особености и неща, за които да се притесняваш.
Личното ми мнение: хубаво е, че осъзнаваш нервността си, но не разчитай на хапчетата да те успокояват - сама си наложи насочването на мисълта в по-позитивна посока. Друго нещо, което може да ти помогне е да не четеш за лоши случки - загуби, усложнения и т.н. Слушай музика, чети нещо развлекателно или прави нещо друго, което ще разтоварва мисълта ти. Най-важното, пак повтарям, е ти да контролираш мисълта си - не се поддавай на страховете. Ако знаеш, че дадено място или тема ти действат подтискащо - избягвай ги.

Толкова за сега... Успех и повече позитивизъм  Peace

и аз мисля така
не се отпускай, я се бори
живота е постоянна борба
често човек като постигне нещо силно желано и мечтано - се отпуска и тогава психиката му се срива
затова продължи да се бориш както до сега - още повече че като се бориш със страха и негативизма си - го правиш и за бебето

# 3
  • Мнения: 529
Хари, Ая го е казала много добре, важното е да се контролиш ти самата, да се опитваш да мислиш положително.  Naughty Аз също преживях много от както съм бременна - баща ми беше много болен, отрязаха му двата крака, много страдахме всички с него, не помогна, той почина, Cry  последва погребението, седмици преди сватбата на сестра ми....  Cry въобще ако си позволявах да се отпускам и да мисля по тия теми и аз ставах безумно нервна, мрачна и тн   Embarassed. Но аз си мисля за бебо, чета си книги, които ме настройват позитивно, ходя на масажи, слушам музика... правя всичко възможно да предавам на бебо хубави мисли.  Blush Опитай и ти, страха няма да изчезне, това  е ясно. Номера е да свикнеш с него и да не му позволяваш да те обсебва.  Heart Eyes

# 4
  • Враца
  • Мнения: 173
 Hug Hug Hug Благодаря ви за съветите, ще се вслушам в тях /всъщност вече го правя и въпреки че ми е трудно се чувствам малко по добре/ От сега нататък като се почувствам зле, ще препрочитам написаното от вас защото /без да преувеличавам/ то ме успокоява.
Благодаря ви много и ви желая много щастие и късмет   bouquet   bouquet   bouquet

# 5
  • Мнения: 581
Успокой се, и вярвай, че всичко е наред и то ще е наред. Мисли позитивно и изгони тревогите и страховете си. НАСЛАЖДАВАЙ СЕ НА БРЕМЕНОСТТА СИ, КОЯТО Е ТОЛКОВА ЖЕЛАНА! МНОГО БЪРЗО ПРЕМИНАВА ВРЕМЕТО В КОЕТО НОСИМ В НАС БЕБЧОВЦИТЕ СИ И ПОСЛЕ ТОВА ВРЕМЕ ЛИПСВА ПО МНОГО ОСОБЕН НАЧИН. НЕ СЕ ПЛАШИ. УБЕДЕНА СЪМ, ЧЕ ТОВА КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СЛУЧВА ТО СЕ СЛУЧВА И ФАКТА ЧЕ БЕБКАТА ТИ Е НА ПЪТ ГОВОРИ САМ ПО СЕБЕ СИ.   bouquet

# 6
  • Мнения: 174
Хари,

Има и други с проблем като твоя. Аz например.  Confused
И аz zабременях след дълго чакане, и аz като тебе карвя (в 9та седмица съм)...имам двурога матка, колониzирана съм със стрептокок тип Б...надявам се нащата да се zакрепят, но...Няма начин човек да е напълно спокоен при такова положение...

Нещата който ме крепят са любовта и беzреzервната подкрена която получавам от мъжа ми, роднините и приятелите, абсолютната ми увереност че със или беz деца аz съм пълноценен човек (имам отговорна работа, която обожавам и чреz която съм полеzна на много хора, участвам в благотворителни иницятиви, иzдържам родителите си и т.н.) и убеждението че правя всичко въzможно ембриона да оцелее (консултирам се с лекари непрекъснато, чета спец. литература, внимавам какво ям и най вече иzбягвам вс. лекарства)...

При никакви обстоятелства не бих пила успокойтелни докато съм бременна. Риска ми се струва прекалено голям. Все пак, единственото нещо върху което имаме пълен контрол в тоя живот са мислите ни...Дали ще имам дете е Божа работа, но дали ще  побъркам себе си и блиzките ми в хода на действието решавам аz...и това определено няма да се случи...

Имам си и "хитринка"...предполагам че отстрани иzглежда смешно, но преди много години, когато zа пръв път прочетох Дюн на Хранк Хърбърд ми направи огромно впечатление БинДжеzъритската "молитва срещу страх". Някакси текста и се е zапечатал в главта ми и многократно съм се улавяла да си я повтарям на ум, когато страха се опитва да ме zавладее...(между другото Дюн е фантастика/фентъzи и няма нищо общо със сектанство, книги zа умствено усъвършенстване и прочие противоречиви нещица, горещо я препоръчвам на почитателите на жанра). Ето и самата молитва

"Не бива да се страхувам. Страхът погубва раzума. Страха е онаzи ниска смърт която носи пълно унищожение. Аz ще се иzправя срещу моя страх, ще му поzволя да мине по мен и преz мен, а когато отмине ще обърна вчтрешното си око и ще проследя пътеката му. Там откъдето е минал страха няма да е останало нищо. Ще остана единствено аz." (Цитирам по памет англиискиа оригинал)...

С две думи...вариянти да преодолееш страха си има много, просто трябва да потърсиш какво ти помага най много...

  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
Нани Ог, благодаря ти за този цитат.

аз имам огромен проблем със страха, но това стана след като родих.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 173
Ето и самата молитва

"Не бива да се страхувам. Страхът погубва раzума. Страха е онаzи ниска смърт която носи пълно унищожение. Аz ще се иzправя срещу моя страх, ще му поzволя да мине по мен и преz мен, а когато отмине ще обърна вчтрешното си око и ще проследя пътеката му. Там откъдето е минал страха няма да е останало нищо. Ще остана единствено аz." (Цитирам по памет англиискиа оригинал)...

С две думи...вариянти да преодолееш страха си има много, просто трябва да потърсиш какво ти помага най много...

  bouquet


Благодаря ти мила за молитвата която си написала   bouquet  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 751
hari, и аз минах през "проблемното" преди да забременея. Не толкова дълго време, като при вас, де. При нас беше година и половина, но през това време преживяхме много  Rolling Eyes Както и да е.

И при мен в 4ти - 5ти месец  започнаха огомни страхове. От какво ли не.
Не дали ще се справям или нещо подобно.
Пример: Вечер си лягам и започвам да си представям как бойлера гръмва  Shocked Все това си мислех. Беше ме страх да го пускам и спирам, представящ ли си. При условие, че цял живот сме били на бойлер  Rolling Eyes
Имах и разни други, съвсем безумни, но ме държаха тревожна.

Аз мисля, че е от хормоните. Мисля, че ще отмине, но не трябва да му отдаваш прекалено внимание. Приеми страха като нещо нормално в този период от жовота ти и ще видиш, че няма да те притеснява толкова.  bouquet
Не мисля, че се нуждаеш от хапчета (разбира се, ти си преценяваш).
Просто го приеми  Hug

# 10
  • Враца
  • Мнения: 173
kalli а при теб кога премина този страх, защото и при мен се получават такива съвсем безумни страхове  #Cussing out  Cry . Опитвам се да си втълпявам че всичко е наред но найстина ми е трудно  Tired . Между другото хапчетата не ги пия, страх ме е да не навреди на бебо нещо, въпреки че се консултирах с 4 различни лекари. Мъж ми - милия, и той смята че се дължи на хормоните, но вече не зная, зная само че найстина ако не си помогна сама друг няма да може да го направи.
Ако знаете някакви бабини девитини за успокоение на нервите /храни или напитки/ моля да споделите е и стига да не навредят на бебоч де.
Благодаря ви момичета   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 751
kalli а при теб кога премина този страх, защото и при мен се получават такива съвсем безумни страхове  #Cussing out  Cry . Опитвам се да си втълпявам че всичко е наред но найстина ми е трудно  Tired . Между другото хапчетата не ги пия, страх ме е да не навреди на бебо нещо, въпреки че се консултирах с 4 различни лекари. Мъж ми - милия, и той смята че се дължи на хормоните, но вече не зная, зная само че найстина ако не си помогна сама друг няма да може да го направи.
Ако знаете някакви бабини девитини за успокоение на нервите /храни или напитки/ моля да споделите е и стига да не навредят на бебоч де.
Благодаря ви момичета   bouquet
Ами, премина като свърши бременността  Grinning Laughing
И на мен не ми беше лесно, не мисли, че сега с лека ръка те съветвам.
Просто ПРИЕМИ, че е от хормоните и че е супер нормално!
Страхувай си се, това е част от бременността при някои жени.
Приеми го като част от най-хубавото нещо, което изживяваш.
Няма как.
Аз хапчета мразя. И да не съм бременна, пак не пия. А често имам нужда. То кой ли няма в тоя живот  Confused
аз напоследък се "лекувам" с бира. LaughingМного успокоява нервите!
Ама все пак си бременна, не знам дали да ти препоръчам.
 Wink

Както сама казваш: ако не си помогнеш, няма кой друг.
Повтарям се, но ... приеми го и си го изживявай.
Аз си мислех, че бременността  е едно розово деветмесечие, а се оказа, че съвсем не е така   bouquet
Приеми я и с хубавите и лошите моменти   bouquet

# 12
  • Враца
  • Мнения: 173
 Grinning мерси за бързия отговор kalli   Hug , ще го победя този страх та каквото ще да става.
 

# 13
  • Мнения: 2 751
Grinning мерси за бързия отговор kalli   Hug , ще го победя този страх та каквото ще да става.
 
Разбира се, че ще го победиш  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт