Малко околоплодна течност /6-7 гс/

  • 1 031
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета! Имам следния пролем: намалена околоплодна течност в началото на бременността /6.5-7 г.с/.Док. каза, че до 9 г-с- ще стане известно дали ембрионът ще се развива нормално и навакса.Много Ви моля, ако някой знае нещо да ми пише, защото това което намирам из форума е за напреднала бременност.Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 7 718
Консултирай се и с друг лекар.

# 2
  • Мнения: 174
Лали, това е мнението на двама доктори

# 3
  • Мнения: 7 718
Тогава късмет. Дано всичко е наред.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
късмет
уви намалената околоплодна течност - както си намерила във форума - обикновено е свързана с аномалия в плода
при толкова ранен проблем - ако наистина  епроблем а случайно не е грешка - АКО не се подори положението /чувала съм че водите имали способността да се променят - но аз не съм ЧЕЛА такова нещо - само тук съм чела такива твърдения/ - нищо не може да се направи
успех

# 5
  • Мнения: 4 700
Направи си кръвен тест на ЧХГ. И то 2 пъти, преz два дни. Ако бременноста е интактна хормонът трябва да се удвои zа 2 дни.

# 6
  • Мнения: 300
какво значи интактна?

# 7
  • Мнения: 418
ADRI,а до тази г.с. в която си ,какво ти казват?Нормално ли е развитието на плода?Пиши някакви данни от ехографско изследване.

# 8
  • Мнения: 174
ANI*I, благодаря, че се включвш.Казаха ми, че ембриончето се е развило, има сърдечна дейност и всичко е добре за сега.Само това относно намалената околоплодна течност.Не ми назначиха никакви изследвания /аз незнам трябва ли/ изписаха ми Утрогестан /т.е. това е от преди две седмици и продължавам/ 3х2 вагинално и 1 табл.фол.киселина.Прегледа беше това.Ако знаеш нещо или искаш да ме питаш пиши


# 9
  • Мнения: 418
в 7 г.с. бебето е дълго 5 и 5,5 мм.ритъма на сърцето се долавя на ехографа.мисля,че ако се развива добре не трябва да се притесняваш.следващия преглед ще ти даде по-голяма яснота.първото ми забременяване беше с подобен проблем,само че ембриона не се развиваше,и в 10 г. с. трябваше да правя аборт.слава богу втората бременност беше нормална.пиши пак ,ако има нещо ново. Hug

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не могат да ти назначат изследвания
малкото/много околоплодна течност се свърза с МАЛФОРМАЦИИ на плода
в много редки случаи няма увреждане на плода при малко води - но тогава също не е сигурно пък дали ще се износи тази бременост
напр малко води може да са показател за бъбречни проблеми на детето- т.е. плода поема течност, но не я изхвърля и водите намаляват /при мен като видяха проблем  с бъбреците на детето ме поуспокоиха, че надали е фатален защото водите са нормални - т.е. отделителната система на плода работи/
ясно е че на този ранен етап - не може да се открият никакви малформации
следят се само основни показатели - като размер на плода и сърдечна дейност

затова не са назначени никакви изследвания
излишно е да се следи ЧХГ - аномалията не оказва влияние на този хормон, а и въобще на хормоните

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
е всу паяк - на този ранен етап е ВЪЗМОЖНО и да се коригират водите
бъди търпелива
предполагам колко си ужасена от тази неизвестност - и аз бях така докато се роди бебето, че и сега чмчастично
но просто се опитай максимално - до колкото е възможно да си спокойна
чакай и ... май това е което можеш да направиш

Общи условия

Активация на акаунт