Захранване с безмлечна оризова каша ЗА и ПРОТИВ

  • 6 230
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами ние сме на 5 м. и смятам, че е време да започнем да се захранваме. Много изчетох във форума, но все пак и искам да видя и ваште мнения за захранването с безмлечна оризова каша. Как смятате Вие?Аз лично мисля да започна с нея , после да включа зеленчуци и накрая плодовете. Моля Ви пишете и коментирайте по темата!
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНА!!!!  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 851
На нас ни е още малко рано, но се записвам за да следя темата, че ми е интересно. И ако авторката не ми се разсърди   bouquet ще попитам опитните мами успели ли са някак да пасират сварен ориз newsm78. Защото кашите са малко скъпи, варианта с оризовото брашно, приготвено в къщи ми е невъзможен, защото нямам мелачка/засега/ и искам да знам дали тоя последен вариант може да стане някак.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 423
bazzal да добра идея-почни с безмлечна оризова каша на Милупа-най добрата според мен,аз лично почнах с картофче но и с безмлечна оризова е добре
didiana според мен пасирания ориз ще лепне-така мисля,но не съм пробвала newsm78

# 3
  • Мнения: 393
Тази тема живо ме интересува в момента, ще я следя с огромен интерес!  Simple Smile

Дано авторката да не се разсърди, но смятам и аз да задам едно въпросче.

Мами, щом кашата е безмлечна, има ли проблем да я приготвям с АМ? newsm78 Или ще бъде по-добре с вода? Защото кърма няма да имам за приготвянето. Sad

# 4
  • Мнения: X
Аз захраних с оризова каша. При нас (Норвегия) това се препоръчва. В началото е почти течна, като постепенно се скъстява и е лека за стомаха. Тъй като е кърмен сина ми, трябваше да се цедя, но по едно време реших да я правя с вода. Той не я хареса с вода, затова я спрях и започнах да давам по малко плодово пюре. Когато въведох 2, 3 вида плод, отново се върнах към кашата. Разтварях я във вряла вода и добавях малко плодово пюре. Сега ни е любима. Следващата каша, която въведох беше от царевица.

# 5
  • Мнения: 851
Дано не те подведа, но някъде бях чела, че може. Като се казва че е безмлечна май имат предвид, че в нея няма мляко, но ти можеш да си я направиш с АМ. Даже май това е добър вариант, защото на детенцето вкуса ще му е познат и по-лесно ще я приеме. Ако бъркам моля да ме извините  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 440
Мами, щом кашата е безмлечна, има ли проблем да я приготвям с АМ? newsm78 Или ще бъде по-добре с вода? Защото кърма няма да имам за приготвянето. Sad

Безмлечните каши се казват така, защото в съдържанието си нямат мляко(АМ), но при пригитвянето според мен няма никакъв проблем да е с мляко, кърма или АМ. Например децата с АБКМ би трябвало да ядат такива каши, но или с вода,или със специално мляко. Само, че ако ще ги правиш с АМ не виждам защо просто да не вземеш млечна такава - и без това асортиментът им е доста по-богат.

ще попитам опитните мами успели ли са някак да пасират сварен ориз newsm78.
Вчера за първи път пасирах сванер ориз и след това беснях половин час, че всичко лепнеше #Cussing out Не, че не става, ама предвид това, че има готови оризови каши ми се струва по-лесно и чисто да приготвя такава. В интерес на истината, ако Пламена ядеше поне такъв ориз щях да варя всеки ден без роптаене...но случает не е такъв Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 1 057
ЗА!
Предполагам, че щом задаваш въпроса си в този форум бебето те е на кърма все още.
Съвсем спокойно можеш да изчакаш още един месец, преди да започнеш захранване, но ако си решила да започнеш сега, направи го.
Безмлечната оризова каша е добър избор. Аз така захраних моят син, когато беше на 6 месеца. Изцеждах малко кърма и в нея слагах от безмлечната каша. Спазвах указанията на кутията за това колко да е гъста сместа. Доста по-късно въведох плодове, защото категорично отказа зеленчуци, но в началото на 7ми месец дадох заешко месо.

Мами, щом кашата е безмлечна, има ли проблем да я приготвям с АМ? newsm78 Или ще бъде по-добре с вода?

Ами ако няма да приготвяш кашата с кърма, просто си вземи млечна каша  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 915
ЗА.
Едва ли ще има мнения "против"...

Аз захраних с домашна каша от кафяв ориз.
Технологията: Кафяв ориз се измива, изсушава във фурна 1 час на 100 градуса, смила на брашно с блендер/кафемелачка и се съхранява в буркан. При готвене - 1 с.л. (като за начало) с малко вода се вари. Добавя се кърма. Кърмата втечнява допълнително кашата, може да стане доста течна минути след като сте добавили млякото.

Кафяв ориз - заради полезните му качества. Ето и едно сравнение с белия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33252.msg637380

# 9
  • Мнения: 532
Може да се започне с безмлечна оризова каша като първа храна, защото ОРИЗЪТ е лесно смилаема, БЕЗглутенова, с ниско съдържание на протеини, което го прави и НИСКОАЛЕРГЕННА ХРАНА.

МЛЕЧНАТА оризова каша, т.е. съдържаща/приготвена с АМ не е подходяща за начало на захранването при кърмено бебе, защото ще има първа среща с две нови твърди храни - ОРИЗ И  крави МЛЕЧЕН ПРОТЕИН.

Правилото е винаги по една храна и много внимателно въвеждане.

Безмлечната оризова каша можете да направите млечна с КЪРМА, но ако детето я приема както си е, по-добре не си играйте, и без това после докърмвате.

Вижте и тази тема "С какво да започнем: с оризова каша или със зеленчуково пюре" :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149543.msg2849449#msg2849449

Успех в чудесното пътуване за запознаване с твърдите храни!  Grinning

# 10
  • Мнения: 277
ЗА!
Аз захраних с безмлечна оризова каша на 6 месеца и половина. Тя е най-щадящя стомахчето и не предизвиква алергии. Отначало я приготвях с кърма, сега с водичка и прибавям плодово пюре.
Успех със захранването!

# 11
  • Мнения: 535
Виждам, че повечето майки са за, аз лично бих започнала с нещо друго и втората храна да е ориз. Оризът запича и това е и основният ми аргумент Wink Аз лично започнах с тиква и след това добавих кафяв ориз. Кафевият ориз го приготвях така- първо го меля да стане на прах и после го варих. Добавях към пюрето от тиква и пак пасирам. Получава се много приятна хомогенна кашица, която бебето очакваше с нетърпение. Можеш, разбира се, вместо тиква да предложиш и друго. АКо все пак си решила с ориз, просто внимавай бебето да не се запече, защото е много неприятно. Ако се случи, няма нужда да се притесняваш и шашкаш, а просто хапвай повече разхлабващи храни и така ще балансираш. Успех и да разказваш после как се приема първата храна Hug  bouquet

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз съм ЗА.
Захраних на 5,5 месеца с безмлечната оризова на Милупа. Приготвях я с вода. След месец вече започнах сама да си правя домашна каша от кафяв ориз.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
Виждам, че повечето майки са за, аз лично бих започнала с нещо друго и втората храна да е ориз. Оризът запича и това е и основният ми аргумент Wink

това са по-скоро митове и легенди, дето оризът запичал.

аз захраних с безмлечна оризова каша на Хип, приготвях я с лечебното мляко на бебето. вече 2 месеца яде всеки ден оризова каша и още нито веднъж не се е запекъл.

за захранването, една кутия на Хип от 5 лева ми стигна за около 15 дни. не мисля, че е скъпо. оризът е на люспички, става чудесна каша и не можете да го заместите едно-към-едно с домашно сварен и пасиран ориз.

купете една кутия и дерзайте, няма да обеднеете с 5 лева.

# 14
  • Мнения: 254
ЗА !
Аз захраних илина на 6 месеца със безмлечна оризова каша на Милупа!!!

Общи условия

Активация на акаунт