Какво правим, когато свекъра е проблемен?!?!?!

  • 4 569
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
От майка ми знам, как да се спаравя с проблемната свекърва-тя така е наместила баба ми(бог да я прости), че до последно и по телефоне не е смеела да се обади.  Twisted Evil
 на мен ми се падна добричко свеки и даже си заслужи да и казвам мамо, за ужас на мойта собствена, ама важното е, че не ме нервят и двете за сега Grinning
ОБАЧЕ!!!!!
 Свекър ми просто изтрепва рибата!!!!
В момента живеем в нов апартамент, който той е купил. С мъжа ми си го обзаведохме по наш вкус и за целта си изтеглихме заем, че ако знаете какви бяха плановете , майкооооо!!!!!!
 Свекъра беше приготвил всички стари мебели от тях и включително беше купил един диван, дърт на библия, от някъв си приятел, за който от мъжа ми разбрах, че е най-големия киртак и му миришели краката на зла гад!!!
 Когато реши да ни подари кухня и ни водеше до прималяване по магазините все се месеше за абсолютно всичко и на края като се спрях на един модел (вече с огромни мазоли а бях бременна в 7 месец ) ми каза- А, ама тя не е лоша,да, ама не е ли по-добре да направим кухня по поръчка... Идеше ми да ревна!!!
И какво се оказа? Че аз трябва да си начертая проекта-понеже съм си оправна а и нали все съм с претенции- и да идем да поръчаме кухнята при някъв, дето се оказа последния негодник в мебелопроизводството, който дължал пари на свекъра...
Кухнята я поръчахме август с надежди да е готова до месец и преди да съм родила да сме се нанесли в новото жилище...ама друг път!!!
 Едва преди Коледа вече бяхме новодомци...
и се започна едно велико възмущение... Ама защо сте давали пари за това, като аз го имах същото-КВО КАТО Е ОТ '75-  ама защо ви е толкова голям телевизор-КАТО МОЖЕХ ДА ВИ ДАМ ЮНОСТА- и защо ви е вграден гардероб?!?!?- КАТО МОГА ДА ВИ ТУРЯ ЕДНИ РАФТОВЕ И ПЕРДЕ ОТГОРЕ...
  просто представете си как съм оцеляла smile3515 а не е като да нямам алтернатива-щото преди това живеехме в мойта панелка-АМА СЕГА ДРУГО СИ Е НОВОТО СТРОИТЕЛСТВО...
 И така, сега бебата е вече на три месеца... свекър ми, като дойдат на гости с влизането я буди, вади я от креватчето да я гушка- ЧЕ ТОВА ДЕТЕ НЕМА САМО ДА СПИ БЕ- и после тя като се скъса от рев вика- АМА ДЕДКО, ТИ ЗАЩО СТАНА СЕГА, ДА РЕВЕШ...
 купил и гащеризончета от Илиенци-АМА ОТ КАДЕ ДА ЗНАМ, ЧЕ ТРЕБЕ ДА ИМАТ ПА НАДОЛУ НЕЩО... взел ги като панталонки но веднага отсече, че ще им пришие чорапи- да не се притеснявам...
 и освен, че само ме зяпа, като мия чиниите-колко веро съм изхабявала и като свърша с пералнята дали и спирам крана та да не се наводниме, миналата седмица, като дойдоха наи-големия хит беше, че ми измил прозорците в спалнята и ми разкачил поръчковите пердета- ЧЕ ТО ХИЧ НЕ Е УДОБНО С ТИЯ ВЪРЗАНКИ ДА ГИ ПРИБИРАТЕ НА СТРАНИ, НЕ МОЕ ЛИ ДА СИ ГИ ДЪРПАТЕ ПРОСТО...
    Е знам за свекървата кви тактики се прилагат...ама кажете с това чудо как да се справям?!?!?!

# 1
# 2
  • Мнения: 364
Съпругът ти трябва да отсече веднъж завинаги! Това си е вашият дом и никой няма право да ви се меси! Най вероятно баща и син ще се скарат, но от създалата се ситуация разбирам, че това ще се случи рано или късно. Неизбежно е, на съпруга ти все някога ще му писне да търпи. Просто едно навременно решаване на проблема ще ви спести много ядове. Дано да мине по-леко! И не си мълчи за детето!!!!  smile3512
За протокола - моят свекър е заклет алкохолик, а свекърва ми - озлобена проклетия! Но ние избягахме в друг град, не че пак нямаме проблеми! Едно телефонно обаждане е способно да ти вгорчи живота за дни!  smile3511
 Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 287
абе проблема е такъв, че свекър ми цял живот ги е командвал всичките на ред и даже девер ми е избягал чак в Германия.
Аз съм му нещо като слабост, понеже не са имали момиче а много са искали и ми е кофти да му се навикам едно хубаво, както ми идва...а мъжа ми само вдига рамене и вика- МАНИ ГО...НАЛИ ЩЕ СИ ТРЪГНЕ...
 обаче то пък бетер свекърва...ужасно чудо е...

# 4
  • Мнения: 2 556
Ами аз не бих могла да живея в апартамент, даден ми от човек, когото не понасям. Изнасям се и окото ми не мига. Като сте се нанесли в нещо негово - щото явно не е ваше при тези намеси, търпете си го - изборът е ваш.

А точно при твоя свекър нищо непоправимо не виждам като поведение. Човекът се грижи за вас според своите си представи. А за недоволството ти от това какви дрешки е купил на детето, деликатно ще премълча какво ми идва наум.

# 5
  • Мнения: 4 668
Мъжът ти е за бой в този случай  Confused Защо му позволява на свекъра да се меси ?
Обяснете му , че не желаете да ви казва той как да живеете ...
Като сте се нанесли в нещо негово - щото явно не е ваше при тези намеси, търпете си го - изборът е ваш.
Много се дразня на такива изказвания ... Нанесли се били при него  Shocked
Все пак е купил апартамента за сина си , а това значи и за неговото семейство и няма право да им го натяква и да им вгорчава живота !


# 6
  • Мнения: 2 556
Можеш да се дразниш колкото искаш, Pipinka  Mr. Green Хич не ми пречи.

Малко са хората, които след като купят жилище за детето го оставят напълно да се разпорежда там. Обикновено винаги досаждат и имат мнение, натрапват се и т.н. Така че апратамените се изплащат също като безплатния обяд - не с пари, а с нерви, което според мен е по-лошия вариант. Аз лично не бих търпяла да имам с някого конфликт и да живея в дом, осигурен от него. Един ден няма да седя там. Който иска да седи, ще трябва да се съобразява с мнението на спонсора в някои случаи. Това е.

# 7
  • Мнения: 4 490
Еееех, да имаше на мен кой да ми купи един апартамент... Ама като няма, ще търпя намесите на мъжа си. Mr. Green
Аз съм единствената съгласна с Tess, май. Като имаш проблем с общуването, помоли мъж си да поговори с него, нали са баща и син?! Честно казано, не виждам чак каква драма има тука... За дрешките -  Thinking какво да кажа не знам. Или бърши праха с тях, или ги подари на някого, чак пък така да се сърдиш...?!

# 8
  • Мнения: 1 564
Мъжа ти е този,който трябва да поговори с баща си.Това си е ваш дом и никой няма право да ви се меси. #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 67
Баси, кво е тва чудо бе, ужас направо  #Cussing out
Според мен само мъжа ти трябва да се оправи  него. Той трябва да му каже да не ви се бърка в семейството! Ама ха!

Успех и се старай да не се ядосваш, колкото и да е невъзможно.

# 10
  • Мнения: 24 467
Можеш да се дразниш колкото искаш, Pipinka  Mr. Green Хич не ми пречи.

Малко са хората, които след като купят жилище за детето го оставят напълно да се разпорежда там. Обикновено винаги досаждат и имат мнение, натрапват се и т.н. Така че апратамените се изплащат също като безплатния обяд - не с пари, а с нерви, което според мен е по-лошия вариант. Аз лично не бих търпяла да имам с някого конфликт и да живея в дом, осигурен от него. Един ден няма да седя там. Който иска да седи, ще трябва да се съобразява с мнението на спонсора в някои случаи. Това е.
Ами то си е така- който плаща музиката той си я поръчва, независимо дали на някой му харесва или не. Ние като не искаме друг да ни поръчва музиката със съпруга ми си теглихме заем, той ходи в чужбина, изплатихме го за три години и сега е рай. В къщи се идва на гости и каква кухня сме си купили и къде сме разпробили да качим люлка на бебето и т.н. никой не обсъжда.

# 11
Няма да можеш да промениш възрастен човек. Цял живот този апартамент ще си е негов, независимо от средствата, които сте вложили вие. И той ще си мисли, че е в правото си да ви командори. Има и такива досадни мъже-лепки, не са само жените. Мъжкия вариант обаче е по-досаден и по-невменяем от женския. Не можете да му промените и културата, хич не се хаби. Може всичко да е с добри намерения, но ти ще си разбиеш внервите. Виждала съм много такива случаи и няма възрастен човек, който да се е променил радикално. Само ще се изпокарате. С такива хора не може да се говори - не вдяват. Отначало се обиждат и точно когато започваш да си мислиш колко е хубаво, че се сърди, не говори с теб и не се мъкне всеки ден у вас, точно тогава той се "отсърдва" и историята се повтаря отново в други варианти. Показателно е, че другият му син се е изнесъл и спасил чак в Германия. Ако искате да се отървете, направете го и вие. А ако е в страна с визов режим - най-добре  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 674
Ами съпругът ти бездейства ли? Не вижда ли че лудваш...Ако му пука за теб ще трябва да поговори с тати...иначе ще има война  #2gunfire....доколкото те разбирам по постинга...доста си нагрята.И моят свеки беше малко чи6ит,ама го поставих на място.Като иска да гушка бебето ок, но първо ще ме пита мен,а когато бебето спи ,не съм позволявала  на никои ДА ВЛИЗА В СТАЯТА НА БЕБ4О...Освен това съпругът мо доста ми помагаше и ме защитаваше,така че имах неговата подкрепа напълно.

# 13
  • Мнения: 5 313
Мъжа ти е този,който трябва да поговори с баща си.
Той човека явно не го прави с лоши чувства. Peace

# 14
  • Мнения: 17 546
"Нет человека - нет проблема!"  - Йосиф Висарионович Сталин...

Общи условия

Активация на акаунт