Дали господ ще ми прости?

  • 6 569
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Моето момченце не изплака при раждането ,но лекарите го върнаха от оня свят..Когато съм в форума и преживявам с вас болката ви ,си мисля че бог се е смилил над мен ,защото ми  даде най-ценния дар- да гушна моето мъниче.Но не винаги в живота всичко е черно и бяло.Сега малкото ми съкровище е с тежки последствия от дългата липса на кислород.Мозъка му дълго е страдал,има атрофия,хидроцефалия.Дълго време имахме надежда,че всичко ще се оправи,но уви....Няма никакъв начин да му помогнем.Сега той има гърчове,оформя ДЦП и няма никакъв интерес към нищо.Лекарите ни казаха ,че му е необходимо денонощно лекарско наблюдение. TiredКазаха ни ,че за него ще е най-добре.И ние повярвахме в това.И сега в понеделник ще го оставим в дома за медико-социални грижи.Незнам дали бог ще ми прости Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Взели сте тежко решение. Виж няколко форума по-горе, там е Форум на Родители на деца с различни увреждания, може да откриеш и различни мнения от тези на лекарите, ако търсиш такива.
Във всеки един вариант ти пожелавам сила и пак сила.

# 2
  • Мнения: 94
ne se pritesnqvai :)Az mislq ,4e gospod 6e ti prosti,za6oto ti go pravi6 za dobroto na deteto ti.Kogato uspeqt da go izlekuvat pak 6e si e pri vas.Pojelavam vi uspeh.Neka BOG da bade s vas Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Мила майчице,пожелавам ти всичко да бъде наред.
Знам,че звучи ужасно в този миг,но недей да губиш надежда! Praynig
Бъди силна и вярвая,защото това понякога помага!
Успех!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 941
Миличка, наложило ти се е да вземеш най-тежкото решение. Не мисля, че някой има право да те вини за това. Сигурна съм, че няма да ти е по-леко като го оставиш в дом... Предполагам колко трудно ти е било да направиш такъв избор. Пожелавам ви много сила да се справите с това. Господ прощава... прости си и ти, за да живееш в мир. Hug

# 5
  • Мнения: 7 109
Не искам да съществува някъде на земята човек, на който да се налага да вземе подобно решение.
ela79,  Hug
 

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
съжалявам за болката ти
преди това ако все пак имаш желание - обади се на д-р Чавдаров в клиниката в София по ДЦП!
ако искаш да прегледа детето и да ти каже дали може и ими ли надежда да се помогне

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
господ не мисля, че има какво да ти прощава... той ти е пратил това изпитание... може дето се казва дори да е знаел какво ще стане
желая ти сили ти да си простиш - въпреки, че не мисля, че тук въобще може да се говори за грешка - та да се налага прошка

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Не знам как се чувстваш - сигурно ти ужасно трудно, Cry, моля ти мила...не си оставяй детето, то е малко и беззащитно, Господ ти го е дал такова и това е един вид изпитание, приеми го така, не знаеш какво ще стане един ден, тези деца са специални и много обичливи, някога може да имаш друго детенце, но не оставят това - Божие пратениче... Cry Cry Cry Cry
Недей, за него ще се грижат чужди хора, ще порастне и ще страда, че са го оставили, само защото е различно.... Cry Cry Cry
Моля те, това може Господ да ти го прости, но винаги ще ти тежи и никога няма да си го простиш ти самата... Praynig
Това е...просто помисли пак и пак...това е част от теб, ти си го създала и родила, принадлежи ти...

# 9
  • Мнения: 1 732
Боже, божееее, такова хубаво детенце!
Няма ли никаква надежда?

Никой няма правото да те съди за решението ти - само ти си знаеш какво е в душата ти  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Копирам ти нещо като стихотворение, то стои във форума за Деца с увреждания...
Най-специалното дете на небето

Доста далеч от земята се съвещавали
"Време е за друго раждане"
говореха небесните ангели на Господа.
Това специално дете ще се нуждае от много любов,
Ще се развива много бавно,
и ще са му нужни много повече грижи от хората, сред които ще живее долу.
Може и да не се научи да тича, да се смее и да играе,
Мислите му може да изглеждат твърде странни
и в много отношения няма да се приспособи,
и всички ще му казват "увредено."
Затова нека внимателно да изберем къде да го изпратим,
искаме да живее в доволство.
Моля те, Господи, намери човека,
който ще изпълни тази специална задача за теб.
Те може и да не разберат веднага тази полезна роля,
която си им отредил,но това дете изпратено свише
поражда по-силна вяра и по-дълбока любов
и те скоро ще осъзнаят получената привилегия,
 че тяхното скъпоценно дете,
толкова крехко и слабо е
НАЙ-СПЕЦИАЛНОТО ДЕТЕ НА НЕБЕТО.

Дано мога да ти помогна поне малко, дано вземеш най - доброто решение, това което се е случило, не е най - лошото на света и има надежда, само не се предавай! Praynig Hug

# 11
  • Мнения: 1 187
Детенцето ти е прекрасно, дано винаги да бъде обграден с много обич и добрина  Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 2 563
Моето момченце не изплака при раждането ,но лекарите го върнаха от оня свят..Когато съм в форума и преживявам с вас болката ви ,си мисля че бог се е смилил над мен ,защото ми  даде най-ценния дар- да гушна моето мъниче.Но не винаги в живота всичко е черно и бяло.Сега малкото ми съкровище е с тежки последствия от дългата липса на кислород.Мозъка му дълго е страдал,има атрофия,хидроцефалия.Дълго време имахме надежда,че всичко ще се оправи,но уви....Няма никакъв начин да му помогнем.Сега той има гърчове,оформя ДЦП и няма никакъв интерес към нищо.Лекарите ни казаха ,че му е необходимо денонощно лекарско наблюдение. TiredКазаха ни ,че за него ще е най-добре.И ние повярвахме в това.И сега в понеделник ще го оставим в дома за медико-социални грижи.Незнам дали бог ще ми прости Praynig Praynig Praynig


Моля те, не си оставяй детето! В никакъв дом няма да получи грижа, по-качествена от тази, която ти ще му дадеш! Там един човек се грижи за над 5 деца, защо мислиш, че твоето ще е под постоянно наблюдение?! Моля те не го оставяй, не го обричай на тази съдба.

Ела във форума на децата с увреждания, там има майки на деца с ДЦП и хидроцефалия, ще ти помогнат!!!

Моля те не го оставяй!

# 13
  • Мнения: 959
Не знам как се чувстваш - сигурно ти ужасно трудно, Cry, моля ти мила...не си оставяй детето, то е малко и беззащитно, Господ ти го е дал такова и това е един вид изпитание, приеми го така, не знаеш какво ще стане един ден, тези деца са специални и много обичливи, някога може да имаш друго детенце, но не оставят това - Божие пратениче... Cry Cry Cry Cry
Недей, за него ще се грижат чужди хора, ще порастне и ще страда, че са го оставили, само защото е различно.... Cry Cry Cry
Моля те, това може Господ да ти го прости, но винаги ще ти тежи и никога няма да си го простиш ти самата... Praynig
Това е...просто помисли пак и пак...това е част от теб, ти си го създала и родила, принадлежи ти...

По-добре не мога да го кажа.Дано имаш сили и дано размислиш.Наистина кошмарно нещо преживяваш,но не губи надежда Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей,Ела79!Радвам се,че накрая все пак се реши да споделиш мъката сиМного пъти сме си "говорили" с тебе,много пъти съм ти разказвала за моето детенце с хидроцефалия,но ето че сега,когато вече сте взели своето решение,не зная какво да ти кажа,освен  да ти кажа,че те прегръщам и се моля за вас Praynig.
На мен също нееднократно ми повтаряха,че е по-добре да оставя детето си,Боже,колко пъти ми го казваха след като се роди.Два месеца ад,но накрая оставихме Буби при нас.Сега си мисля,какво ли щеше да е,ако я бяхме оставили?!Просто не знам,не знам...
Ти знаеш,сега тя е на пет годинки и е далеч от представите на докторите тогава,но въпреки това имаме проблеми.ох,не знам какво да напиша.Никога не бих се наела да ти давам съвети,просто знай,че може да разчиташ за всичко на мен,а и на всички майки от форума за деца с увреждания,както и в този форум,разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт