Количествата на различните пюрета при захранване

  • 412
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета,
След някой и друг месец ми предстои да захраня сина си. Мисля да започна със зеленчуково пюре или каша.
Въпросът ми е следния започвам захранването с пюре от моркови примерно /тиква или картофи/ . В началото му давам по лъжичка-две на ден или на хранене? И след колко време /ориентировъчно трябва да му дам цяло бурканче/? След това въвеждам друга храна /ако съм почнала с морков, давам тиква/ отново по лъжичка-две и дохранвам с адаптирано мляко или мога да му додавам от пюрето от моркови, на което той познава вкуса.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Когато се започва захранване храната се предлага само веднъж дневно - значи даваш лъжичка-2 на ден. След колко време ще изяде цяло бурканче зависи от самото дете, то ще те води.
Когато въвеждаш втората храна - примерно тиквата, можеш да добавиш 1-2 лъжички от нея към пюрето от морков, което вече е опитвал и харесва (количеството си зависи от детето, пак казвам).
По мое мнение заместването на млечно хранене с твърда храна е неразумно да се прави преди 9 месеца

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Благодаря за изчерпателните отговори на глупавите ми въпроси  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 164
На Крис давах 2-3 лъж., на другия ден 1/2 бурканче и на 3 ден вече изяждаше цяло. Но той нямаше проблеми и му беше много вкусно, затова бързо-бързо се захрани. Детето си показва.[/color]

Общи условия

Активация на акаунт