Един по-особен кекс

  • 3 016
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
По австрийска рецепта от областта Щирия (леко побългарена)

Продукти:
170 г масло (или 1:1 масло и олио)
200 г кристална захар
2 пак. ванилия (може и 1)
2 яйца
250 г извара
щипка сол
1 пак. бакпулвер
300г брашно
и сега изненадата - 200г смлени тиквени семки

Маслото, захарта, ванилията и яйцата се разбиват на пяна. Изварата се посолява и се разбърква с маслената смес. Към това се прибавят брашното с размесения в него бакпулвер и тиквените семки. Разбърква се до получаване на гладка маса.
Пече се на най-долно положение на скарата във фурната 60мин. на 180 градуса без предварително загряване.

Пробвайте и после си направете тест с някого - почти 90% не могат да познаят какви ядки има вътре. Цветът е необичаен, ароматът също!



Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 19:47 от Mira

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи ми малко странно наистина....

# 2
  • София
  • Мнения: 35 919
Харесва ми - ще го направя.
Много си падам по нетрадиционни неща
Мерси   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 352
А защо посоляваме изварата?
Рецептата е много интересна, ще я пробвам Peace.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
А защо посоляваме изварата?


Буквално превеждам рецептата, но аз всъщност сложих тази щипка сол върху нея и това беше.

# 5
  • Мнения: 3 647
А защо посоляваме изварата?
Рецептата е много интересна, ще я пробвам Peace.
Peace

# 6
  • Мнения: 6 461
Благодаря за рецептата .
Много е интересна.
При първи удобен случай ще се пробва.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 591
и аз ще я пробвам скоро - звучи интересно!   chef обожавам чийз кейковете, но нещо в Бг. не се тачат много  Cry

# 8
  • Мнения: 293
Скоро го правих  ,но моите в къщи не искат и да го опитат ,а аз толкова много го харесвам .Сега си го ям вече 4 ден та започна да ми писва  Sick

# 9
  • Мнения: 3 647
Скоро го правих  ,но моите в къщи не искат и да го опитат ,а аз толкова много го харесвам .Сега си го ям вече 4 ден та започна да ми писва  Sick

да беше споделила със съфорумки  Joy

# 10
  • Мнения: 293
Ето това представлява:

по рецепта от бон апети :
 
Чийзпай с боровинки

20/2/2003

Списък на необходимите продукти:

300 г бисквити
80 г краве масло

за пълнежа:
1/2 кг извара
1/2 ч. ч. кисело мляко
100 г захар
1 пакетче ванилия
4 белтъка
250 г замразени боровинки (или от компот, може касис)

за топинга:
1 пакетче суха сметана
150 мл прясно мляко

Начин на приготвяне:

 
1. Бисквитите се смилат в кухненски робот или се счукват в хаванче. Маслото се поставя в кръгла тава (22 см) и се разтопява. Сипват се бисквитите, смесват се с маслото и полученият блат се притиска добре към дъното и стените на формата. Оставя се да стегне в хладилник.

 
2. Изварата, киселото мляко, ванилията и захарта се разбиват в кухненския робот за 5-6 минути до получаването на плътен крем. Белтъците се разбиват с миксер и се прибавят постепенно към изварата, като се разбърква с дървена лъжица.

 
3. Сместа се изсипва върху бисквитите и тавата се поставя във фурната. Пече се 20-30 минути при температура 150 градуса. Готовият пай се оставя да изстине, след което се покрива с боровинките.

 
4. Сметаната и прясното мляко се разбиват. Топингът се излива върху украсения с боровинки чийзпай и се подравнява красиво. По желание със суха супена лъжица могат да се оформят "кратерчета", така че да се загатва плънката от боровинки.



Аз нямях замразени боровинки и не съм слагала никакви плодове.След като изпекох чийзкейка го намазах с конфитюр от къпини и поръсих с кокос.

# 11
  • Мнения: 3 647
по рецепта от бон апети :
 
Чийзпай с боровинки

20/2/2003

Списък на необходимите продукти:

300 г бисквити
80 г краве масло

за пълнежа:
1/2 кг извара
1/2 ч. ч. кисело мляко
100 г захар
1 пакетче ванилия
4 белтъка
250 г замразени боровинки (или от компот, може касис)

за топинга:
1 пакетче суха сметана
150 мл прясно мляко

Начин на приготвяне:

 
1. Бисквитите се смилат в кухненски робот или се счукват в хаванче. Маслото се поставя в кръгла тава (22 см) и се разтопява. Сипват се бисквитите, смесват се с маслото и полученият блат се притиска добре към дъното и стените на формата. Оставя се да стегне в хладилник.

 
2. Изварата, киселото мляко, ванилията и захарта се разбиват в кухненския робот за 5-6 минути до получаването на плътен крем. Белтъците се разбиват с миксер и се прибавят постепенно към изварата, като се разбърква с дървена лъжица.

 
3. Сместа се изсипва върху бисквитите и тавата се поставя във фурната. Пече се 20-30 минути при температура 150 градуса. Готовият пай се оставя да изстине, след което се покрива с боровинките.

 
4. Сметаната и прясното мляко се разбиват. Топингът се излива върху украсения с боровинки чийзпай и се подравнява красиво. По желание със суха супена лъжица могат да се оформят "кратерчета", така че да се загатва плънката от боровинки.



Аз нямях замразени боровинки и не съм слагала никакви плодове.След като изпекох чийзкейка го намазах с конфитюр от къпини и поръсих с кокос.

записвам прилежно  smile3523

# 12
  • Мнения: 293
Дано ти хареса !!!

# 13
  • Мнения: 3 647
o  да да
поне на снимков материал ми хареса
като го напрявя ще споделя  как ми се е получил
  chef  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 341
отдавна исках да направя нещо такова

Общи условия

Активация на акаунт