Помощ! Люто!

  • 4 580
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 069
 Сготвихме в новата 6 литрова тенджера чудесни сърми с кайма, ориз и зелев лист. Лошото е, че вместо сладък червен пипер по грешка сме купили лют и ястието не се яде, огън е!
 Дайте съвет, как бих мола да оправя нещата, че не ми се хвърля толкова манджа!

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съм голям фен на сърми и люто - прати ми ги, ще си ги изпапкам с кеф!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Не искам да те отчайвам, но май имаш смо 2 избора - или да ги изядеш , или да ги изхвърлиш. Според мен няма как да се оправи такова нещо. Следващия път внимавай като купуваш червен пипер. Laughing

# 3
  • Мнения: 1 352
Няма как, който обича люто ще спечели.

# 4
  • Мнения: 22 867
Най-добре ги дай на някой, който яде люто - приятели, близки, свекъри, родители, комшии, или пък ги покани на гости. Поне няма да изхвърляш.

# 5
  • Мнения: 1 069
 Лошото е, че в хладилника имам и едно гърне с боб, малко по-леко подлютено. Мислехме, че проблема е в един домашно приготвен пипер, а то какво излезе!
 Не съм сигурна дали на опаковката пишеше, че е лют, но съм я изхвърлила.

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Същото се случи и с мен преди време,но докато се усетя сготвих и шкембе чорба  Mr. Green.Толкова люто яде само таткото у нас,съответно прибрах известно количество във фризера,останалото си изяде той, а за нас -друга (нелютива) манджа  Twisted Evil!

# 7
  • Мнения: 3 647
направи някакъв сос  за сърмите
не че ще епо малко люто но може малко да се неотрализира
 Twisted Evil аз обожавам лютото даже си правя един ужасяващо лют сос
тровя с него  гости ( леко предупреждавам че е много лют ама никой не ми вярва )
приготвя се от малки люти чушлета нарязани на сирно ( най-ценното са семките им ), запържено в олио и соев сос -> две капки олютяват цялата манджа
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сервирай ги с кисело мляко..... или някаква подобна заливка  newsm78

# 9
  • Мнения: 11 747
Хапвайте ги така! LaughingЛюто е,но се свиква,после ти става вкусно люто и накрая не можеш да ядеш ако не ти е люто!Никак не ми е практичен съвета,но наистина човек се учи на люто! Peace

Общи условия

Активация на акаунт