Отговори
  • Мнения: 791
Бебчо който е на месец започна да привиква да спи в количката си - има колики от 10 ден и където да го люшкам на ръце предпочетох да е в количката, а и ми е удобно да го местя така от стая в стая без да се притеснявам че го оставям сам, или когато чистя да го преместя в друга стая за да не го събуда. Но взех да се замислям - айде лятото ще сме навън и ще е все в количката,ама вечер в къщи, ами на есен  Thinking Какво ще правим?! Та искам от Вас съвет да продължа ли да го приспивам в количка или да започна да го слагам само в креватчето му?
А и още един въпрос - как заспиват вашите малчугани? Защото ми се струва че допускам грешка с това приспиване!? Големият ми син също доста трудно заспиваше като малък по 30-40 мин пеене, ама като тръгна на ясла само една приказка и е заспал, и сега е така. Ама незнам как да постъпвам с малчо?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В креватчето ..... имам пример около себе си, че това с количката не е добър вариант ....момиченце на 2 год и половина, което заспива само на ръце или в количка  ooooh! ...

... същото е и с биберона ... не го учи да пие вода, сок или друго от шише с биберон ....

# 2
  • Мнения: 1 547
И аз съм за креватчето  Peace

Старателно съм се пазила от приспиване с полюшквания, песни, биберони, млека и прочее екстри - прекалено усложняват живота и на майката, и на детето. Не казвам, че не съм люляла на ръце или в количка, но е било инцидентно. От бебета сме се старали да им спазваме твърдо процедурата "лягане, завиване, гасене на лампата" и толкоз. Не сме имали проблеми  Crazy

За да избегнеш настоящото лашкане в количка или носене на ръце по време на колики, може да лягаш до бебето /не в кошарата, разбира се, а на спалня или друго легло/ и лекичко да го галиш/люлееш. Особено ще го облекчиш, ако му сложиш възглавница или затоплена хавлия под коремчето. Така хем ще го успокояваш с присъствието и топлината си, хем няма да го свикваш на ръце. Първоначално може да го оставяш на леглото, на което си го приспала, но може и да го местиш в неговото креватче, след като заспи. Важно е обаче теб да те няма в стаята, когато се събуди. Цялата тая история е добре да се ползва като преход към напълно самостоятелното заспиване, т.е да не продължава повече от месец, защото има риск да се превърне в поредния извънкошарен навик, от който пак да се налага да се отучвате  Peace


Не знам дали са приложими при теб тези съвети, но се надявам! А, и още нещо - защо се страхуваш да оставяш бебето само в стая??

# 3
  • Мнения: 8 505
В първите си месеци дъщеря ми спеше през деня в количката-дори посред зима я изкарвах на терасата (там стоеше количката),завивах я добре и я оставях да спи.Съседите може и да ме мислеха за ненормална,но това беше единственият начин дъщеря ми да спи (а уж новородените и малките бебета само спели).Не съм я бутала/люляла обаче.Не се е налагало да я отучвам,защото не се е стигало до пристрастяване.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В кошарата  Peace
Само навън в количката  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 164
Най-добре вкъщи в креватче, навън в количка. И с двете да свиква.
Една позната приспиваше дъщеря й вкъщи в количката, само там можеше до 6 мес., но после си заспиваше в кревата, така че не е имало поражения от този метод.
Друга приятелка пък научи сина си да спи само в леглото (след дълго боледуване и стоене вкъщи предната зима) и това дете никога не можа повече да спи в количка. От 6-7-месечен само в легло и като бяха навън се съдираше от рев, че му се спи, но не заспиваше. И трябваше да се прибира на хубавото време пролетта специално да й спи детето. Което беше голям проблем цяло лято после. Ние по цял ден с количките с децата, тя у тях. Confused
Затова най-добре и двете.

Общи условия

Активация на акаунт