Рецептите на Ритон при Звездев

  • 1 043
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 771
Някой успя ли да ги запише. Аз пропуснах, а ми се сториха добри.
Благодаря за отклика, ако има такъв Wink.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 12:00 от goldenova

# 1
  • Мнения: 4 406
няма ли ги в сайта на Звездев?

# 2
  • Мнения: 1 771
няма ли ги в сайта на Звездев?
Вече не. Рецептата е актуална за деня на излъчване.

# 3
  • Мнения: 844
Ще ги напиша и двете, въпреки че не съм ги записвала а само гледах.
Първата е предястие:
1. Настъргва се кашкавал /всичко е на око/ на едрото ренде, след което се смесва с майонеза и 1-2 лъжички горчица, не съм много сигурна но мисля че имаше и чесън 1 -2 скилидки нарязани на ситно и копър нарязан също на ситно..
2. Разрязват се доматоте на половинки / по принцип се прави с по малки домати/ и се слага от сместа в/у едната половинка и се запечатва с другата половинка.
 Втората рецепта са сърмички с месо:
1. 1-2 глави лук, 1- 2 моркова и пресни печурки се нарязват на ситно и се задушават в олио.
Месото също се наситнява и то се прибавя към останалите продукти, чесън на ситно , кимион, ч. пипер и от подправките мисля че е това. Размива се в купичка гъбена супа / мисля че това беше/ и тя се прибавя последна към плънката.
2. Свиват се сърмичките в зелевите листа и се нареждат в тавичка.Заливат се с вода и червен пипер и се пекат на 180 градиса до готовност.
Надявам се да съм била полезна, въпреки че не съм записала количеството  на продуктите мисля че всеки ще се справи.

# 4
  • Мнения: 293
Заповядай  Hug
 


Салата "Ритон"
Гости: Дует "Ритон"
24/2/2007


Списък на необходимите продукти:

2-3 едри домата
1 глава чесън
1 майонеза
200 г кашкавал
1/2 връзка копър
2 ч. л. горчица

Начин на приготвяне:

 
1. Доматите се нарязват на дебели шайби.

 
2. Кашкавалът се настъргва на едро ренде.

 
3. Настърганият кашкавал и майонезата се слагат в купа и се разбъркват, за да се смесят добре.

 
4. Чесънът се почиства от зародиша и се нарязва наситно.

 
5. Наситненият чесън се прибавя към кашкавала и майонезата.

 
6. Накрая сместа се подправя с нарязания наситно копър и се овкусява с горчицата.

 
7. В порционна чиния се подреждат по няколко шайби домат и върху всяка се слага от салатата.

 
8. Салатата се покрива с доматени капачета, по желание се добавя стръкче копър и се сервира.


 


# 5
  • Мнения: 97
500г свинска плешка             
4 скилидки чесън
2 моркова
1 глава лук
1 пакетче суха гъбена супа
5-6 с. л. олио
1/2 с. л. кимион
1/2 ч. л. чубрица
червен пипер
200 г гъби
20 листа от кисело зеле                   
      Начин на приготвяне           . Лукът и морковите се нарязват наситно, гъбите и месото - на малки кубчета.Чесънът се почиства от зародиша и също се нарязва наситно.
 
 
 2. В тенджера се загрява олиото, сипват се нарязаните моркови, задушават се кратко и се прибавят гъбите.
 
 
 3. След това се слага свинското месо.
 
 
 4. Добавят се лукът и чесънът и продуктите се запържват, като се бъркат непрекъснато.
 
 
 5. Гъбената суха супа се разтваря в малко вода.
 
 
 6. Плънката се сгъстява с приготвения гъбен сос, разбърква се и се сваля от котлона.
 
 
 7. Овкусява се с чубрицата и кимиона и хубаво се разбърква.
 
 
 8. Във всяко зелево листо се слага от плънката и се завиват сарми.
 
 
 9. Сармите се подреждат в йенска тава, добавя се малко олио и се заливат с разтворен във вода червен пипер.
 
 
 10. Тавата се покрива с алуминиево фолио. Първите 30 минути ястието се пече при температура на фурната 220 градуса. След това температурата се намалява до 180 градуса и се пече още 30 минути. Накрая фолиото се отстранява и сарите се запичат за 15 минути.
 
 
       

# 6
  • Мнения: 1 771
Страхотни сте    Hug.  Много ви благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт