Как се прави греяна ракия?

  • 30 925
  • 12
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Може да звучи много тривиално, но кажете рецепти за греяна ракия? Освен захар, която се карамелизира, слагате ли нещо друго - подправки или нещо такова? Дайте идеи! Wink

# 1
  • Мнения: 1 352
Вместо захар слагам мед.
Значи слагам меда с ракията да заври (на око), добавям едно пакетче липов чай за 2-3 мин. да си пусне аромата. Накрая, ако искам да се направя на интересна пред приятелите фламбирам #Silly.
Лек за душата Crazy,ммммммммммм!

# 2
  • Мнения: 172
Е това точно не трябваше да го чета днес Laughing. Отиде разтоварителния ден, освен ако не го мина като лек за душата  bouquet.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
От дядото на приятелката ми знам, че греяна ракия се прави като първо се сложи мед да се загрее, става течна и после сипваме ракията.

# 4
  • Мнения: 3 647
От дядото на приятелката ми знам, че греяна ракия се прави като първо се сложи мед да се загрее, става течна и после сипваме ракията.
и аз така знам
 Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 629
Слагам две супени лъжици захар(с кафява става по-хубаво) в метален кафеник, загрявам на котлона докато се стопи и добавям ракията(ок 200 милилитра). Като кипне добавям щипка черен пипер, махам от котлона и захлупвам. Ако ракията е много силна, след като кипне доливам съвсем малко студена вода.

# 6
  • Мнения: 331
Захар да се разтопи в меден кафеник - С малка разлика от Мюриел - вместо черен пипер слагам розичка от карамфил (хей става дума за подправката, не за цветето) и след като се махне от огъня може парче или две ябълка.

# 7
  • Мнения: 2 591
аз не пия, но баща ми слага само захар и долива малко вода! пропорции няма - всичко е на око   chef

# 8
  • София
  • Мнения: 2 058
Захар да се разтопи в меден кафеник - С малка разлика от Мюриел - вместо черен пипер слагам розичка от карамфил (хей става дума за подправката, не за цветето) и след като се махне от огъня може парче или две ябълка.
Peace

# 9
  • Мнения: 128
за разнообразие може да се добави коричка от портокал....става пак чудесна./някой слагат и карамфил/ малко по.различен вкус Simple Smile)) иначе класиката е карамелизирана захар или мед и ракия.. Наздраве Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 197
Ракията задължително трябва да е над 45о .
Иначе ние слагаме 2 лъжички захар да се карамелизира и после добавяме ракията да заври. И после - довиждане настинка (е, понякога боли глава след 2-3 канчета).

# 11
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Ще се пробва тази вечер Hug

Само не знам какво ще е положението утре #Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 867
карамелизирам захар. заливам с ракията и като се загрее слагам лъжичка мед (най-добре кестенов - много е ароматен). преди да махна ракията от котлона слагам парченца ябълка, портокал (или кори), киви, черен пипер, канела. мисля да пробваме и с бахар и джинджифил - напоследък много ме кефи миризмата им.

Общи условия

Активация на акаунт