Овулация близка или по време на МЦ

  • 1 666
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Моя близка около 9 години вече правят безуспешни опити за бебе. Установили са,че овулацията и е точно по време на менструацията, или много близо до цикъла. Това е било основната причина за това още да са без детенце.

Въпроса ми е - имала ли е мама с подобен проблем и какво мога да посъветвам близката си.

Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Става въпрос за къса лутеална фаза. Нормално трябва де е поне 10 дни. До колкото знам за регулирането й се приемат прогестеронови препарати т.к. на практика означава недостиг на прогестерон.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=191
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9228.msg150269
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=19 … mp;sb=5&part=
Ако пуснеш на гугъла, ще излязат и др. теми

# 2
  • София
  • Мнения: 6 363
как точно са установили това за овулацията и кой им е казал, че това е причината да нямат деца?

Лекси, не става въпрос за къса лутеална фаза!

# 3
  • Мнения: 2 524
Дежурния въпрос : А спермограмата как е?

# 4
  • Мнения: 11 607
По думи на моята позната - лекар и е казал това. Те бяха ходили на изследвания, а спермограмата била добра. 

# 5
  • Мнения: 7 716
Малко се съмнявам. Я да се дигне и да отиде в клиника по стерилитет.

# 6
  • Мнения: 4 306
И на мен един лекар ми се беше произнесъл, че съм в овулация /5-ти ден от цикъла/. Той го заключи по обилната цервикална слуз. Но това беше отдавна. А и още тогава хич не му се вързах.
Да не би да става дума за нещо такова?
А и ако при спермограмата има някакъв проблем, вероятно е приятелката ти да е го е казала, просто за да отклони въпроса.

# 7
  • Мнения: 3 376
Цоцоланке, и на мен подобни лекарски заключения ми звучат доста съмнителни. Препоръка No 1 към приятелката ти е да отиде в клиника по стерилитет. Ако приятелката ти не е направила пълния набор от изследвания, при наличието на 9 годишен стерилитет, ние тук можем само да хвърляме боб (както подозирам че са направили и лекарите, при които е ходила до сега).

# 8
  • Мнения: 11 607
Така и така съм започнала да ви тормозя  Mr. Green ,но я ми кажете какъв подход да избера към нея,че да я мотивирам да иде в клиника и т.н.Че хич не слуша и в последно време се е затворила в себе си и се е променила много. Благодаря!

# 9
  • Мнения: 7 716
Да си купи компютър и да се регистрира тук.

# 10
  • Мнения: 4 306
Моят съвет е да не се опитваш да я вразумяваш. Човек когато има нужда от помощ и е готов да я поиска, го показва.  Ако си по-настоятелна, тя ще се затвори още повече и ще те избягва.
Не всичко се споделя дори с най-близките. Възможно е да е ходила в клиника и т.н, но просто да не иска да навлиза в подробности.

# 11
  • Мнения: 11 607
Моят съвет е да не се опитваш да я вразумяваш. Човек когато има нужда от помощ и е готов да я поиска, го показва.  Ако си по-настоятелна, тя ще се затвори още повече и ще те избягва.
Не всичко се споделя дори с най-близките. Възможно е да е ходила в клиника и т.н, но просто да не иска да навлиза в подробности.


Не е ходила в клиника, не се опитвам да я вразумявам, не искам дори да говоря с нея на тази тема, защото аз съм минала - макар и за малко - по пътя на стерилитета и самата аз знам какво е от личен опит. Но ме е страх при нея,че тя просто не взима никакви мерки. А имат финансова възможност, но все повече и повече се затврая в себе си и ред други неща! Бяхме много близки, а сега..... Мъчно ми е за нея! Не е глупаво момиче, разбира нещата, но в момента е в огромна дупка, не иска с никой да приказва, признава само работата си и това е живота и!

# 12
  • Мнения: 3 376
Цоцоланке, признавам ти заслугата, че се опитваш да пратиш приятелката да се лекува, вместо да й разправяш "успокойте се и ще стане"  Peace Наистина е най-добре да я накараш по някакъв начин да влезе в тоя форум. Това е първата крачка към верния път  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 363
www.zachatie.org също е добро място за четене, информиране и опознаване на ситуацията и срещи с други хора в същото положение.

много е трудно да се помага в такава деликатна ситуация, но съм на мнение, че едно рамо трябва да се удари. понякога човек има нужда от това. уважавам желанието ти да помогнеш и ти пожелавам да намериш най-верния начин. ти познаваш приятелката си най-добре и най-добре можеш да прецениш как точно да подходиш.

във всеки случай, това дето овулацията била близо до МЦ и затова не ставало, е съмнително и най-вероятно невярно твърдение. друг е въпросът дали приятелката ти наистина е чула такова нещо от лекар (ако е така - да го сменя) или просто се е измъкнала пред теб с оправдание.

# 14
  • Мнения: 11 607
Наистина е най-добре да я накараш по някакъв начин да влезе в тоя форум. Това е първата крачка към верния път  Peace

Бях и принтирала различни материали от тук и от зачатие с цел да я зарибя към форума!

просто се е измъкнала пред теб с оправдание.

Ей, от това ме е страх.....

Благодаря ви, момичета! Знам,че първата крачка за разрешаването на какъвто и да било проблем, то това е споделянето му.  А и доста често хората се чувстват самотни и това за жалост не облекчава състоянието му.Един голям плюс на форума - да не кажа може би най-важния - е този,че тук се намира подкрепа, утеха и сили за да се продължи напред!

Общи условия

Активация на акаунт