Отказване от палеца без биберон?

  • 1 525
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте.
Дъщеря ми е на 3 месеца и вече започва да си смуче много усилено ръцете (още не успява да си улучи палеца), а плюе всякакви биберони (имам Chico i Avent - все каучокови). Изобщо не иска да ги засмуче.
Изцяло сме на кърма. Понякога давам чайчета. Никога не ги отказва. И каучук и силикон, всичко приема стига да пуска нещо.
Та някакви идеи как да се справя без биберон. Изобщо не страдам че не иска биберон, но са по-малкото зло.

Доколко месеца ако не се научи да си смуче палеца, вече е няма да почне?

Предварително ви благодаря!:)

# 1
Uf za sujalenie ne moga da ti pomogna no nie imame sushtia problem i zapochna ot okolo 3 mesechna vuzrast, no naposleduk vze da si ucelva paleca ta i az se plasha. Sushto sme izcialo na kurma i ne obichame biberonite...

# 2
  • Мнения: 2 258
Daum-Exol е спасението-ние имаме същият проблем.Само че го няма по аптеките все още....или поне аз не мога да го намеря...

# 3
Moiata dashteria beb na 5 m. kogato zapochna da smu4e palcheto , tolkova strastno che go predpochitashe pred vsichko drugo.E da ama ne znaeshe kolko uporita mam ima -postoianno sedeshe s rakavichki chiito plat ne i beshe ckusen iavno i sled okolo sedmica beshe zabravila. Flowers Sunflower

# 4
  • Мнения: 458
Имаме същия проблем - смуче не само палеца, но и показалеца.Какво ли не правих - ръкавици слагах, залъгалка давах, на края варих пелин и му топях ръцете.От начало му горчеше, но после го преодоля и пак на ново - нищо не помага! И аз търся  Daum-Exol, но за сега безуспешно!

# 5
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: Ypa
Здравейте.
Дъщеря ми е на 3 месеца


Аз малко не по темата ще се включа, защото не мога да дам съвет  Confused
Ypa, привет, защо не се включиш към ноемврийската тема  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 10 292
Искам да ви споделя, мои странични наблюдения...
Имам две приятелки и на двете към 3ия месец децата започнаха да си смучат пръстите. Едната усилено махаше пръстите на бебо винаги щом бебока си ги пъхнеше в устата, естествено резултата беше обратен, ръцете винаги когато мама не видеше бяха в устата...не знам дали е на пук, но факт е е че сега на 5 години, въпреки всички усилия и мноооого караници, детето все още си смуче пръста.
Втората приятелка, каза убедено, бешеи второ дете, това е моментно състояние, ще мине... наистина детето си пъхаше ръцете известно време и сега е на 2 години и от повече от година не си смуче пръста...
Незнам дали е вярно.. но аз реших да не ивадя пръстите от устата. Биберон не иска, но ръцете и са все по-рядко в устата.
Може би е въпрос на бебе, но при нас помогна...

# 7
  • Мнения: 31
И моята Ирен си лапа ръцете, но не ги смуче - само ближе. Биберони пробвахме всякакви, но ефект никакъв.
Хубавото е, че не се успокоява с палеца в устата или пък да се приспива по този начин. Знам, че такива случаи вече са проблемни, а другото обикновено отшумява.

# 8
  • София
  • Мнения: 592
Цитат на: SAYONARA
Daum-Exol е спасението-ние имаме същият проблем.Само че го няма по аптеките все още....или поне аз не мога да го намеря...


Може ли разяснение какво е това Daum-Exol ?

# 9
  • Мнения: 1 187
Моята дъщеря си смучеше палчетата от 4-5 месец накъде когато заспиваше предимно.Та така до миналото лято, когато казах, че това нещо трябва да спре.Взех един лак против гризене на нокти от аптеката, но ефекта беше само за 2-3 заспивания и после пак смучене.Та взех аз ластичен бинт и увивах дланите(дланите,а не само палеца, защото се опасявах да не започне да си смуче някой друг пръст), но не стегнато за да може свободно да ги движи.Така след около месец всичко се оправи.Вече не си смуче палчетата, но само това ми помогна нищо друго.

# 10
  • Мнения: 2 258
Цитат на: Bobolina
Цитат на: SAYONARA
Daum-Exol е спасението-ние имаме същият проблем.Само че го няма по аптеките все още....или поне аз не мога да го намеря...


Може ли разяснение какво е това Daum-Exol ?


Разбира се:)Рекламират го в бебешките списание.Това е препарат ,с който се маже бебето и предполагам,че горчи,за да се отучи от вредния навик...

# 11
  • Мнения: 265
Туй с пръстчето и при нас е голям проблем. Биберон никога не е искал, ама без палчето на дясната ръчичка неможем да заспим  Whistling Ще пробвам с Daum-Exol. Дано да не е много скъп  Praynig

# 12
  • Мнения: 21
Благодаря на всички.

Е не сме само ние. Това е много успокояващо. Чак се бях притеснила, че не ще биберон. Като гледам другите как ги смучат жадно, а още нямат месец, чак им бях завидяла:)

Значи или ще отшуми или ще отшуми по-късно:)))
Важното е да не се притеснявам:)

Благодаря ви още веднъж.

Бебе Рая ви праща много усмивки:)

# 13
  • Мнения: 928
Уф,незнам дали ще има някякъв ефект от това мазило,но само да не стане по- зле.Моята мома си смуче пръстчето само когато заспива.През останалото време не се сеща за него,особено ако я занимавам с нещо или си играе самичка.Така и не се отучи,когато беше по- мъничка.И ръкавици сме слагали и какви ли не други трикове прилагахме,но безуспешно.Явно някои бебета така и не се приучват да сучат биберони/каквито и модели да им се предлагат/.Пръстчето си е най-сладко.Това е.

# 14
  • Мнения: 2 142
ох, мимичета, пръстчетата са си проблем! От опит го зная.  Моята Ема пък си смучеше показалчето. Стигнахме до рани сега ,когато вече има зъбчета, борим се усилено вече го преодолява, защото знае, че е болното пръстче и си го маже сама, но понякога забравя и отново в устата. Все още не сме се справили! Дано това новото мазило да има ефект. Аз самата съм била тежък случай, смукала съм си палеца до първи клас! Нищо не е помагало и ръкавички, хинин и люти чушки и пелин и какво ли не, всякакви неща са изпробвали предимно бабите ми, но без резултат.

Общи условия

Активация на акаунт