Word - въпрос

  • 5 435
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Имам следния проблем с Уърд и моля за помощ. Не мога да открия тирето, което ми трябва - голямо тире за пряка реч. От хелпа разбрах, че късото тире е em dash, а дългото en dash. При мен излиза винаги късото. От хелп пробвах указанията, отметнах AutoFormat as you type опцията автоматично да превръща късо тире в дълго, но тя важи само ако тирето е заобиколено от текст от двете страни без интервал. На мен ми трябва дългото тире без текст от двете страни, когато се въвежда между два табулатора. Дано сте ме разбрали!

# 1
  • Мнения: 1 937
От Insert symbol можеш да избереш какво тире искаш и да го вмъкваш с комбинация от клавиши.

# 2
  • Мнения: 1 533
Пробвах и това, става. Но е много неудобно всеки път оттам да се въвежда и не мога да разбера какъв е проблемът при мен.
Благодаря.

# 3
  • Мнения: 512
Дългото тире се изписва с комбинацията

Ctrl плюс минуса

Звучи тъпо - плюс минуса, но така става. Laughing Аз използвам минуса от цифровата клавиатура (най-дясно).

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Можеш да изкараш дългото тире от символите като Shortcut key, като ти си избираш коя комбинация от клавиши ще ти е удобна /единия кл. е Алт./.

# 5
  • Мнения: 1 937
Em Dush го дава и в комбинация Alt+Ctrl+Num-
Калина, погледни пак на Symbol, Special characters, auto correct, или другата възможност за shortcut key...

# 6
  • Мнения: 206
Дълго тире се получа, когато напишеш след шпацията някакъв символ, буква след него. То се самоувеличава, иначе си остава мъничко. Личен опит, немалък...
Пробвай... Hug

# 7
  • Мнения: 1 533
Благодаря, ще пробвам всичко.

Даре, имам такива спомени и аз, че автоматично трябва стане дълго тире след интервал и като продължа да пиша, но не се получава. Затова човъркам да видя как да го настроя.

# 8
  • Мнения: 920
Защо държиш да е дълго?

Моя опит - праскам всичко наред и после при прегледа на текста се заемам с тиретата.

# 9
  • Мнения: 3 423
Пробва ли с
Alt 0155 (на нум. клавиатура)

# 10
  • Мнения: 1 937
Пробва ли с
Alt 0155 (на нум. клавиатура)

При мен се получава малък знак за по-голямо ›  Grinning

# 11
  • Мнения: 275
на един курс ни учеха , че се получава като се сложи интервал късо тире и пак интервал.Дано да стане.Аз пробвах -работи.

# 12
  • Мнения: 1 937
haley, това работи и при мен, тирето става голямо след като натиснеш шпацията, но Калина говори за друго - тирето да изобразява пряка реч, в този случай не става!

Ключът е някъде в настройките AutoCorrect и в частност Replace text as you type, късо тире, дълго тире.
Калина, опитай!

# 13
  • Мнения: 275
о да бе , извинявайте, не бях видяла че става въпрос за пряка реч.О ами тогава не знам хич ме няма по компютрите. Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 937
Може пък да има някаква зависимост от заредените щрифтове!?!
Ето още уроци, но и тук отговорът го няма Grinning

Калина, ако не се намери решение в настройките, най-лесният начин наистина ще е при готов текст да замениш тиретата, което ще си е бая работа, с оглед че касаят само пряката реч!

Общи условия

Активация на акаунт