Кафеникаво зацапване!

  • 4 684
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета!
Малко съм притеснена и иска да споделя с вас.Бях в болница до преди седмица поради кафеникаво зацапване.Имам една неуспешна бременност в тези седмици и заради това , за по сигурно ме вкараха в болница.Там зацапах още  веднъж, , въпреки безбройните инженкции и хормони , с които ме тъпчеха.Изписаха ме , след седмица отново зацапах, но това се случва само веднъж и спира, много тъмно кафяво е , почти черно.Незнам от какво се получава , лекарите също не разбират , защото на видеозона не вижадт никъкво отлепване , само една лекарка забеляза нещо като "развехавяване на матката", но не знаят дали е от това .Просто се притеснявам , при всяко зацапване ли трбява да тичам при лекар, а после дали ще има проблеми с плацентата от това развехавяане.Много съм притеснена , всяко ходене до тоалетнана ми е  със свито сърце, а сега съм само 9 г.а.А  лекарите в тези начални седмици го карат малко на "Божа работа" ако се задържи ,задържи. Cry
Моля някой които е запознат с подобен проблем сподели своят опит , ще съм ви благодарна.Ако му се е случвало в началните месеци !Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 554
Здравей!

Не ми се е случвало подобно нещо , но искам да ти кажа , че според мен безобидно зацапване няма. Ако бях на твое място щях да тичам всеки път на лекар. Грижи се за себеси и бременноста си .... леж повече и си почивай много.

# 2
  • Мнения: 7 723
Миличка, не искам да те плаша, но аз имам 3 спонтанни аборта и трите пъти започваха така  Sad
 Винаги осведомявай доктора-  това не е нормално  Sad
Бебето нормално ли се развива?  Thinking

# 3
  • Мнения: 236
Всички казват , че засега се  развива нормално , ама незнам вече .При първият ми спонтанен абортне беше така , зацапах и на следващият ден направо "ихвърлих плода".Бебето има пулс и има нормални размери за гестациоонна ти си седмица и никой лекар не видя да има отлепване!Всички казват че бременноста  се развивала  нормално , а аз не го усещам така  Cry

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
да те успокоя малко - в началото ( не помня в коя г.с. ) и аз имах едни такива леки зацапвания, които отшумяха за няколко дни - първо мислех, че ми е дошло и т.н.
обаче лекарката ми ме увери, че е от хормоните и е нормално. и наистина нямах никакви проблеми до края, въпреки тези зацапвания.
мисли позитивно!
стискам палци!

# 5
  • Мнения: 7 723
Всички казват , че засега се  развива нормално ....Бебето има пулс и има нормални размери за гестациоонна ти си седмица и никой лекар не видя да има отлепване!Всички казват че бременноста  се развивала  нормално ....

Това е най- важното  Hug
Стискам ти палци  всичко да е наред  Hug

# 6
  • Мнения: 236
Някой от лекарите споменаха , че може би е от имплатирането , ама пък  в аз съм вече в 9 г.а , та то скоро ще  се образува плацента.Незнам какво имплантиране , толкова късно.И  аз се моля всеки ден всичко да е наред  PraynigМного искам това бебе да се роди живо и здраво.Пожелавам същото и на всиеки бременни от форума! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 5 745
И аз имах подобно зацапване, казаха ми, че е започнало отлепяне, но явно се оправи, защото като започнах Утрогестан и папаверин спря почти веднага. Дано и при теб всичко бъде наред! Praynig На мен ми бяха казали и да лежа повече, но не го спазих, което сега считам за голяма глупост.

# 8
  • Мнения: 363
 Naughty Пази се много и ходи редовно на лекар. Дано да не се появява вече. Praynig
Желая ти лека и безпроблемна бременност и дано бебчо се роди живо и здраво.

# 9
  • Мнения: 7 723
mimi123 , успокой се , важното е мнението на докторите, а то е- че всичко е наред  Hug
Много добре знам, че ти е трудно да им повярваш, но Господ си знае работата  Hug

# 10
  • Мнения: 640
С първата бременност имах такова зацапване, без да имам отлепване. Може и от хормоните да е, може и просто да е като цветна бременност. Само дето докато спре ще те наблюдават често. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig

# 11
  • Мнения: 3 089
аз бях с такова зацапване от 6 до 12 г.с. - през 2-3 дни и нещо се явяваше. ту по-тъмно на цвят, ту бистра кръв. имах отлепване. трябваше да вляза в болница, но тогава нямаше на кого да оставя дъщеря си - тя беше на 10-11 м., и затова отказах. месец и половина живяхме с петра на пода - детето спеше на пода върху дюшек, на пода сменях памперс, на пода я храних, тя пълзи и аз пълзя наоколо, на пода си играехме, за да не й хрумва да я разнсям, не излизахме на разходки - само вечер по тъмно с баща си, като се върне от работа ходеха до магазина за хляб и мляко - абе бяхме картинка нек'ва. през това време бях на инжекции прегнил през 4 дни и 3 п./ден но-шпа /това 'само' 3 седмици/, защото в моята ситуация каквато и доза утрогестан на хапове би било безсмислена. дупето ми беше станало на решето, нямаше поза, в която да мога да застана, стоя или спя. и това всичкото гарнирано с повръщане, гадене и ултра ниско кръвно. за тези 6 седмици отслабах 4 кг. НО устисках. сега, както се вижда, съм на финалната права. убедих се, а и доки каза, че наистина всичко е божа' работа. има жени, които месеци лежат в патология и пак не могат да избутат до края, а има и такива като мен, дето господ ги е погледнал с едното си око, и успяват въпреки неходещо бебе и проблемна бременост и всички други екстри да избутат някак критичната ситуация.
знам, че не е успокоение, но природата си знае работата - ако на бебето е писано да е здраво и да оживее, така ще бъде. ти само се погрижи да помогнеш на природата - не носи тежко, не пътувай с градски транспорт или кола /ако можеш, де/, избягвай навалици, бутане, ръгане, а също и болни приятели и малки деца, които са потенциални носители на всякакви неща, включително и на шарка. сега лежане му е майката. лежане докато ти се насинят кокалите от търкаляне. ставане само до вц-то и за да вземеш нова книга от рафта. това да миеш чинии, да готвиш и простираш го остави за след после.
успех, мила!
и пиши...

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 11:22 от majceto

# 12
  • Мнения: 3 089
имплантиране в тая седмица не виждам как ще е.
цветна бременност също отхвърлям като възможност - все пак зацапването е циклично - през няколко дни.
може да са хормони, може да е отлепване, може плодът да не е здрав и организмът да го отхвърля, а може и всичко да е о.к. и просто природата да си прави гаргара.
сага си поставяй малки псих. бариери за прескачане. гледай към 12-13 г.с., когато плацентата ще е наред, после към 18-та - средата, която бележи влизането в 9-я месец, после по-натам. и така малко по малко ще го избуташ!
 Hug

# 13
  • Мнения: 7 723
имплантиране в тая седмица не виждам как ще е.
....може плодът да не е здрав и организмът да го отхвърля,....

Ако е така, той няма да се развива нормално  Thinking
Поне пре мен така беше  Sad

# 14
  • Мнения: 236
Значи първият път при мен беше кухо яйце , и колкото и хапчета да изпих организма си го изхвърли, все се надявам че не е това , преди седмица когато бях на преглед казах че изглеждал нормално и  си имаше сърдечна дейност.Ама Божа работа ,остава ми само да чакам !

Общи условия

Активация на акаунт