Страх и ревност????????

  • 834
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте, мами.
На 17.02 се роди втората ми дъщеричка. Hug За сега е много кротка. Но се оказа, че имам проблем не с бебето, а с голямото дете, с неговата ревност. По-точно със страха да не би да го измести малката. До този момент - вече 4 месеца ходи на ясла, много й харесваше и ходеше с мерак. Но откакто се върнахме с бебка от родилния отиването е кошмар - рев, писъци, да си остава в къщи... Cry  Изпаднала съм в ужас. #Crazy ooooh! А е много чувствителна. Когато е в къщи се стараем да не обръщаме много-много внимание на бебето, а когато се занимавам с него тя участва активно. Усеща се, че се страхува, все е около мен, но мисля че се справя.
Но незнам какво да правя с яслата. Дали да я спра за извесно време? Дали е по-добре да остане в къщи докато свикне с бебето? Няма ли да е по-трудно тръгването отново след някой месец...? Или да не променям навиците и да я водя на яслата? Някой имал ли е такъв проблем? Какво мислите?
Моля ви, посъветвайте ме. В къщи сме само ние - аз и двете деца - нашият татко работи в друг град за сега и никой друг не ни помага. Чудя се дали ще се справя...
Извинявам се, ако темата не е за тук. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 723
Според мен- недей да я спираш  Thinking
После тръгването отново ще тй е доста трудно  Thinking

# 2
  • Мнения: 6 164
Явно иска щом бебето е с мама по цял ден, защо и тя да не бъде. Трябва да свикне с новото положение, също смятам, че спирането на яслата ще влоши нещата. И за детето и за теб, щом никой не ти помага. Според мен е период, който ще мине.

# 3
  • Мнения: 910
Предполагам че ще е по-добре да не я спираш от яслата,защото после ще е по трудно тръгването. Ще трябва да се приспособи към новото положение, а и на теб ще ти е доста трудно сама с двете деца в къщи.

# 4
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мисля, че е по - добре да я спрете от яслата за известно време.Имам само едно дете, но причините да мисля така са следните :
1.По - голямото Ви дете, може да лепне някой вирус в яслата, а както и харесва да се върти около Вас и бебето и малката, може да прихване.
2.За голямата Ви дъщеря нещо се е променило в статуса и на живот.Може би още не е разбрала напълно, защо всички обръщат внимание, на бебето,но в последствие да се почувства изгонена заради малкото дете и да започне да го мрази по един или друг начин.
3.Ако двете деца прекарват времето си заедно, по - бързо ще се развият отношенията на любов между тях и ревността мисля по - бързо ще изчезне.
Това е моето не експертно мнеие.
Желая Ви успех

# 5
  • Мнения: 128
Аз имах същия проблем. След като родих втората си дъщеря каката започна да ревнува и се наложи да я спра от градината първо за да не ни донесе някой вирус, второ за да има време да свикне с новото положение у дома. В началото голямата беше раздвоена между любопитството й към по-малкото и ревността. За месец нещата се уталожиха, интереса към бебето утихна както и раздразнението от това, че обръщаме внимание и на бебето и каката сама поиска да се върне в градината. Решението е много любов, прегръдки и целувки за голямото дете както и възпитание в любов и внимание към бебето.
При теб положението е по- трудно тъй като няма кой да ти помага но по- добре да стиснеш зъби и да гледаш две деца за известно време, отколкото да се притесняваш за емоционалното състояние на по- голямото дете.
Пожелавам ти много сили и търпение!  bouquet
Не може вечно да вали.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Мила, аз ще се присъединя към майчетата, които са те посъветвали да оставиш детето в къщи и да и засвидетелстваш внимание и обич, за да не се почувства пренебрегната и да приеме бебето не като враг.
Успех   bouquet

# 7
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Предполагам че ще е по-добре да не я спираш от яслата,защото после ще е по трудно тръгването. Ще трябва да се приспособи към новото положение, а и на теб ще ти е доста трудно сама с двете деца в къщи.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 668
Мисля, че е по - добре да я спрете от яслата за известно време.Имам само едно дете, но причините да мисля така са следните :
1.По - голямото Ви дете, може да лепне някой вирус в яслата, а както и харесва да се върти около Вас и бебето и малката, може да прихване.
2.За голямата Ви дъщеря нещо се е променило в статуса и на живот.Може би още не е разбрала напълно, защо всички обръщат внимание, на бебето,но в последствие да се почувства изгонена заради малкото дете и да започне да го мрази по един или друг начин.
3.Ако двете деца прекарват времето си заедно, по - бързо ще се развият отношенията на любов между тях и ревността мисля по - бързо ще изчезне.
Това е моето не експертно мнеие.
Желая Ви успех
Peace

# 9
  • Мнения: 1 877
И аз мисля,че трябва да я спреш от ясла,за да разбере,че и тя е значима за теб,а не да си мисли,че се отърваваш от нея като я пращаш на ясла (знае ли човек какво си мисли детето?).Вярно,че ще ти е доста трудно с двете,но ако имаш някой ,който да ти помага - това е най-добрия вариант.Успех!

# 10
  • Мнения: 1 216
То познаваш детето си най-добре.
Ако душичката му ще е по-спокойна - пробвай няколко дни без ходене на ясла.
Стискам ти палци. На мен ми предстои да се изправя пред същата ситуация!

# 11
  • Мнения: 961
Много трудна дилема! Но си мисля, че ти си най-големият експерт в тази ситуация и ще вземеш най-доброто решение. Затова няма да ти казвам спри детето от ясла или не. Мисля си, че е нормално да ревнува и да се страхува в такъв момент, по важно е да не се чувства виновна, че изпитва тези чувства, а да говориш за тях с детето и да ги нормализираш. Така със сигурност ще свалиш тревожността й от изоставяне. Според мен тя трябва да разбере, че и двете със сестра й са ти еднакво важни, че много ги обичаш и двете.
Освен това си мисля, че е много важно да мислиш и за себе си в тази ситуация, защото, ако ти се изтощиш, какво ще стане???
Ако мога да си позволя да ти дам съвет, то той е, преди да вземеш каквото и да е решение, да си оставиш достатъчно пространство, в което да обмислиш ситуацията от всички страни, да не забравяш себе си в нея и знай че, каквото и да е решението ти, то ще е ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ! 
Успех Hug

# 12
  • Мнения: 2 818
Мила, аз ще се присъединя към майчетата, които са те посъветвали да оставиш детето в къщи и да и засвидетелстваш внимание и обич, за да не се почувства пренебрегната и да приеме бебето не като враг.
Успех   bouquet

И аз съм на това мнение  Peace

П.П. Исках да оставя вкъщи по-голямото за поне 2-3 седмици и й го казвах... на 4тия ден, след като се прибрахме тя започна да мрънка, че й липсват приятелчетата....

# 13
  • Мнения: 11 607
Когато се роди дъщерята - големият не ходи на ДГ 7 месеца......

Ако можеш - гледай си ги и двамата в къщи, трудно ще ти е, но си заслужава!

# 14
  • Мнения: 104
Не я спирай,но и обръщай пове4е внимание отколкото на бебока Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт