Пие много вода

  • 3 302
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Детето ми е на 1г. и 3м. , но още когато беше на 6 м. пиеше по 3л. вода на ден.  На какво се дължи това? Нощем се буди и пие приблизително по 0,600 мл. до 1 л.  Моля за някакъв съвет.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Може да е само вреден навик, но за да сте спокойна е необходимо да се консултира с детски ендокринолог напр. Доц. Коприварова от Детската клиника ида се изследва кръвната захар.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 809
Позволявам си да се намеся в темата, защото имам подобен проблем и за да не пускам отделна тема.

Дъщеря ми е на 1г. и 6м. През деня пие нормално течности, но има нощи в които изпива до 1л вода. като е в състояние да изпие 400 мл на екс. Има нощи в които изобщо не пие. Заспива с шише с вода и отказва да си легне без него.

На какво може да се дължи това и как мога да я отуча от този навик? Много искам да чуя Вашето мнение и съвет. Благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 5 760
При повечето деца пиенето на по-големи количества вода е просто един навик.
При по-големите деца над 1 год. количеството вода , което пият зависи и от вида храна. При тях вече към храната се слага сол и ако тя е в повече, може да изпитва жажда. При дете на 1 год. средното количество вода за денонощието нормално трябва да е около 500-600 мл.
Добре е да се преборите с този навик и да давате вода между храненето, но не да оставяте шишето с вода на масата, така че детето да има възможност да пие вода непрекъснато.
[/color]

Общи условия

Активация на акаунт