Кърмене, заспиване, ясла

  • 608
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Искам да попитам мамите в нашето положение как са решили този проблем или онези мами, които могат да помогнат със съвет. Ние сме на 1 год. и 4 мес. Кърмим се още и за съжаление единственият начин синът ми да заспи, ако аз го приспивам, е на гърда. Ако го приспива баба му, няма проблем, но с мен е задължително с кърмене. Другият проблем е, че не заспива сам, т.е. да го оставя в леглото и сам да заспи. Трябва да е гушнат. На есен ни предстои да го дам на ясла, а свекърва ми ми каза, че ако не се научи да заспива сам, нямало да го вземат. Вярно ли е това? Дали няма вероятност сам да се приучи да заспива сам, като гледа другите деца? Моля ви, дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 54
Те там си имат някакви методи и там ги научават децата.Пък и то като гледа от другите ще се научи само.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 683
И аз си мисля, че като види другите деца ще почне и той да заспива сам.

Интересно ми е пък как ще разберат, че не заспива сам и ти откажат да го вземат?

След като заспива с баба си, според мен няма да е проблем да се научи и да заспива на яслата.

# 3
  • Мнения: 47 963
Моя син също заспива така,но от сряда ще е на ясла,така че ще ти кажа как е
обаче те там се държат по друг начин,гледат от другите деца ,така че не се притеснявай,ще си заспива и ще си играе и ще си е добре
не обръщай внимание на свекърва ти

# 4
  • Мнения: 3 929
Mammavassi непременно да кажеш как е минало заспиването. Много ми е притеснено. Свекърва ми постоянно ми пълни главата с овчи мисли и направо не знам. Може и да има право жената, ама в този форум съм получила най-добрите съвети и затова се обръщам към мамите в него.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 84
Не се шашкай, на яслата децата гледат едно от друго както хубавото, така и лошото.
Смятам, че много по-бързо ще се научи да заспива сам на яслата, отколкото с баба си или друг близък, тъй като децата много добре правят разлика при кого минават номерата и при кого - не Wink Пък и никой няма да те пита дали заспива сам - госпожите там са свикнали, имат си подход.
А за кърменето няма какво да се притесняваш - докато има достатъчно забавление и мама я няма, изобщо няма да се сети за цици. Но се подготви да си на разположение веднага щом се видите - поне половин час гушене и кърмене не ти мърдат!
Успех и повече спокойствие ти желая Simple Smile

# 6
Здравей Зуки, моят син е на две години и вече втора седмица е на ясла. Трудно свиква да е на полвин ден, а за цял незнам. Ние също се  приспиваме двамата. Той заспива само с мен даже татко си не иска. За да му помогнем с мъжа ми решхме да го учим да заспива сам. Днес на обяд беше първия ми опит - плака един час и половина, но заспа сам. Тази вечер ще пробваме и за вечерното спане и така. Моя съвет  е да не чакаш като мен до последния момент, защото ще ви е трудно и на двамата. Някой деца гледат от другите и копират, други са като Марти и се противопставят на всичко ново. А това че няма да ти го вземат не е вярно, пиша ти го от опит.Пожелавам ти успех  Party

# 7
  • Мнения: 47 963
здравейте!вчера беше първият ни ден на ясла,като се обадих в 12 часа вече беше заспал малкия,днес ще видим
доколкото разбрах е поревал малко преди да заспи,а тази сутрин ревна и на входа,но така е в началото,надявам се бързо да свикне Rolling Eyes
а иначе веднага щом се видим,започва дърпането на блузата ми,и щом се приберем,се нагушкваме и нацокваме здраво Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 6 247
И при нас беше така (кърмене, заспиване), но никога не е имал проблем със съня в яслата (той по принцип си е поспалив Simple Smile). Единственият проблем, който имахме като тръгна на ясла е, че първата седмица се започваше едно 1-2 часово преспиване и зверско сукане, суче, ама здраво и не да се унася и да отпусне. А като дам бибата я усещаше и викаше (не да плаче). Явно многото емоции така му се отразиха (а какво ми беше на зърната  Confused), но само за няколко дни.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз навремето ходех в яслата да кърмя и тогава слагах директно в кошничката или леглото за спи. Като се започна с пюретата не знам как е заспивал (а май по-добре да не знам, че са ми слаби нервите при бебешки рев) но в яслата е такава лудница, че умората ги приспива бързо. Не е все едно да си цял ден на спокойствие при мама или около теб да има още 8-10 бебета + 2 възпитателки, цяла сутрин все нещо става или има занимавки. От умора накрая май не им е до цица-приспивалка Rolling Eyes

# 10
Моят син не беше на кърма когато тръгна на ясла, но не заспиваше сам. Първият път когато го оставих цял ден си е заспал сам без мрънкане, но после имаше дни в които плаче,т.е мрънка докато заспи ми казаха възпитателките. Не се притеснявай-ще свикне, пък и до есента има страшно много време.На тази възраст децата се променят непрекъснато, дотогава може да се научи да заспива сам.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравей,
Ели тръгна на ясла,когато беше на 1,8.Няма защо да се притесняваш ,че няма да заспи.Моят съвет е първите две седмици да си я взимаш преди обедния сън,за да може раздялата да стане плавно.При нас се оказа именно това голям проблем.Ели плачеше за мен близо три месеца,но нямах възможност да си я взимам на обяд,защото трябваше да започна работа.Затова гледай да си оставиш толкова време,че да можете заедно да преминете този период плавно и нетравмиращо.За заспиването в яслата едва ли ще имате проблеми.Не съм чула досега кърмаче в ясла да заспи без мама. Wink

Общи условия

Активация на акаунт