Куала Лумпур

  • 2 226
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 417
Мацки, я кажете какво има да се гледа в КЛ и колко дена да си предвидим за там? В програмата ми остават 2-3 дни, които се чудя дали да останем в КЛ или да отидем до парка Таман Негара.

# 1
  • Мнения: 43
Сори за офа, но понеже с кеф чета за твоите дестинация, любопитството ми наделява и не мога да не те попитам каква е останалата част от програмата - само Малайзия или и други страни. Надявам се не съм нахална  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 417
Сори за офа, но понеже с кеф чета за твоите дестинация, любопитството ми наделява и не мога да не те попитам каква е останалата част от програмата - само Малайзия или и други страни. Надявам се не съм нахална  Simple Smile
Радвам се, че мога да споделя с повече хора това което съм видяла, както и друг път съм казвала това за нас е начин на живот, а както мъжа ми казва това е единственото нещо което ще запазим за винаги и никой не може да ни отнеме - спомените от преживяното!
Този път е само Малайзия, но ще е пътешествие из почти цялата страна, а тя не е малка Simple Smile Живот и здраве, като се върна ще разказвам Wink, а сега дано някой се включи със съвет за КЛ.

# 3
  • Мнения: 856
Най-известната забележителност в Куала Лумпур са кулите Петронас, които наистина са впечатляващи. Доста популярна е Националната джамия, а приятно място за разходка е централния парк, в който има обособени градини с орхидеи, хибискуси, пеперуди, птици и т.н. Туристическа атракция са и пещерите Бату, които мен обаче не ме впечатлиха особено. Като цяло, столицата не е толкова атрактивна, колкото островите. Ние бяхме на Лангкави и Пенанг, като за мен лично първият е едно от най-дивните кътчета, на които съм била Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 529
Куала Лумпур е приятен град и за 2-3 дни няма да скучаете (може да видите изброените вече от другите неща, като на мен много ми харесаха парковете с птиците и т.н., а и шопинг може да си направите), но пък не съм ходила до парка Таман Негара, така че не мога да дам съвет  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 417
  bouquetИ аз за тези пещери Бату си мислех, кулите Петронас - ама те са само като архитектура интересни, така че предполагам кой знае колко време няма да отнемат, шопинг естествено Simple Smile Искаше ми се и нещо друго различно да видиме, защото парковете с птици и орхидеи и т.н са наистина много красиви, ама съм ходила вече в няколко.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Наистина 2-3 дни са ви достатъчни в Куала Лампур. Мога да допълня и телевизионната кула от която се вижда целия град, по-висока е от Петронас. Ето една снимка как се вижда от нея града

 Искам само да допълня, че за да се качиш на Петронас трябва сутрин рано да отидете и да си вземете билетчета / безплатни са/, защото те са определена бройка и като свършат по-вече хора не пускат.
Приятна екскурзия!

# 7
  • Мнения: 856
... Искаше ми се и нещо друго различно да видиме, защото парковете с птици и орхидеи и т.н са наистина много красиви, ама съм ходила вече в няколко.
По нестандартна атракция е двореца на султана, ако такова място представлява интерес за вас. Той е действащ, но е отворен и за посетители. За съжаление не моге да изкажа лични впечатления, понеже ние твърде късно разбрахме, че можем да го посетим. Иначе на мен би ми било интересно.

# 8
  • Мнения: 13 512
И аз ще следя темата с интерес, защото съм запланувала следващото пътуване да е Малайзия..

Общи условия

Активация на акаунт