Син и дъщеря- как да ги обичам еднакво?

  • 6 991
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Имам дъщеря на 11 г. и син на 7 мес. Проблемът при мен е, че не мога да прикрия по- благосклонното си отношение към бебчо и се опасявам да не травмирам дъщеря си. Мами с опит, дайте ми съвет! Вярно ли е битуващото мниние, че син се обича повече или поне по- различен начин?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 931
При мен е обратното, сина ми е по-голям. Не мога да кажа, че имам кой знае какъв повече опит, но за мен са абсолютно равностойни. Вярно, че в момента отделям повече време на бебето, но мисля, че момченцето ми е доста самостоятелно и не се нуждае от толкова внимание. Обичам сина си много, но не мога да каже че е повече, само защото е момче или че любовта е различна и двамата са ми деца.

# 2
  • Мнения: 1 273
Ами незнам от личен опит, но помня с майка ми ка беше. аз съм на-голяма после са брат ми и сестрами съответно с разлика 6 и 8 години. Когато бях малка си мислех, че ги обича повече от мен, но това е глупост-- просто те бяха по-малки и имаха нужда от повече грижи. Обръщай и внимание--особенно сега, защото влиза в пубертета и става много докачлива и раздразнителна. Казвай и постоянно, че я обичаш. Не мисля, че момчетата се обичат повече от момичетата.

# 3
  • Мнения: 9 990
Съчувствам ти, ако наистина така чувстваш нещата и обичаш едното дете, от мъжки пол , повече от дъщеря си...Да, децата може да се обичат различно, но в еднаква степен, това е за мен истината...останалото......незнам какво да ти кажа.....стана ми мъчно някак.А какво значи по-благосклонно отношение-да не би просто да се умиляваш от малкото бебе, а не, че го обичаш "повече"Страдала съм от подобно делене-казвам ти-избива в един момент, така че, хубаво си преосмисли нещата.Успех!Битуващото мнение за синът е малко Патриархат май.Имаше женица в родилното, която катилът/ мъжът и де/ не прибра, защото му родила "женска" TiredОт там за мен следват и темите с потресаващите за мен лично разкрития, че   синовете се обгрижват и къпят от майките им дъъълго, дъъъълго след "нормалната" за едно момиче например възраст.После следват и темите-снахи-свекърви и мъжът ми не ми помагааааа...хеееелп..... ooooh!

# 4
  • Мнения: 47 889
аз мисля че все още се пртесняваш много и се умиляваш от сина ти,защото е бебе
не се притеснявай,обаче гледай дъщеря ти да не усети твоето отношение,защото ще я нараниш и объркаш

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз нямам две деца, но си мисля, че се поддаваш на внушения и това, което изпитваш към сина си не е по-голяма любов, а просто си по-грабната в момента от него, защото е бебе, защото е сладко, защото има нужда повече от твоите грижи, та ако щеш дори, защото е "ново"...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 609
Аз съм с две еднакви и пак ги обичам различно.Към бебо съм винаги усмихната и нежна,а баткото доста често го увиквам милото.Но не защото го обичам по-малко,а просто той разбира  и се налага да проявиш характер Rolling Eyes,но не пропускам да му казвам всеки ден че го обичам и поне веднъж,да пренебрегна бебо заради него.Това му прави голямо впечатление и определено остава доволен.След това и с бебо и с нас се държи по-добре.Нормално е да се радваш повече на бебчо,толкова са сладки и толкова за кратко,че небива да се изпуска.

# 7
  • Мнения: 4 451
Мисля, че се радваш повече на бебчето, защото е такова, а не че е момченце. Знаеш, че е изцяло зависимо от теб и има нужда от грижите ти. А дъщеря ти  е вече тийнейджърка и по-малко те търси вероятно.
Аз си ги обичам еднакво и двете, но някак по различен начин. Голямата ми дъщеричка е със здравословни проблеми и на моменти се улавям как мисля повече за нея. Но ги обожавам и двете. Heart Eyes

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Осъзнай се и преосмисли поведението си докато не е късно.Децата усещат тези неща и може много да я травмираш,може и да намрази брат си.
 Каво значи син и дъщеря???Нали и двете са твои деца,каво значение има полът? Confused

# 9
  • Мнения: 74
Съчувствам ти, ако наистина така чувстваш нещата и обичаш едното дете, от мъжки пол , повече от дъщеря си...Да, децата може да се обичат различно, но в еднаква степен, това е за мен истината...останалото......незнам какво да ти кажа.....стана ми мъчно някак.А какво значи по-благосклонно отношение-да не би просто да се умиляваш от малкото бебе, а не, че го обичаш "повече"Страдала съм от подобно делене-казвам ти-избива в един момент, така че, хубаво си преосмисли нещата.Успех!Битуващото мнение за синът е малко Патриархат май.Имаше женица в родилното, която катилът/ мъжът и де/ не прибра, защото му родила "женска" TiredОт там за мен следват и темите с потресаващите за мен лично разкрития, че   синовете се обгрижват и къпят от майките им дъъълго, дъъъълго след "нормалната" за едно момиче например възраст.После следват и темите-снахи-свекърви и мъжът ми не ми помагааааа...хеееелп..... ooooh!
Е, ти пък прекали. Къде какво стане и изниква проблема за къпането на момченцата, свекървите и лошите мъже. Ако имаш такива проблеми не ни ги навирай в очите във всеки твой пост.
Жената пита нещо съвсем нормално. Много майки в началото пренебрегват големите си деца, за сметка на бебето. Става без да го искаме, моята гинеколожка изрично ме предупреждаваше да не го допускам, защото големите деца ревнуват. Не мисля, че има значение дали бебето е момиче или момче.

# 10
  • Мнения: 1 455
Мисля,че си внушаваш и това е защото вторите деца са по-глезени.Сина ми е по-голям,но в момента дъщеря ми ме разтапя ,а и аз като теб си мислех,че ще обичам сина ми повече,но не е така Naughty
В моето семейство да,брат ми е по обичан от майка ми,а аз от баща ми,но от баща ми не съм го усещала,докато при майка ми си личи,но пък така станах много по самостоятелна от брат ми,за което мога само да се радвам.

# 11
  • Мнения: 656
Аз нямам две деца, но си мисля, че се поддаваш на внушения и това, което изпитваш към сина си не е по-голяма любов, а просто си по-грабната в момента от него, защото е бебе, защото е сладко, защото има нужда повече от твоите грижи, та ако щеш дори, защото е "ново"...

И аз мисля така.
А за да не се притесняма голямото дете (и ти покрай това) опитай да намериш някаква възможност за игра с него. Много е важно да осигуриш време само за голямото дете - да сте само двамата (двете) насаме, при това през това време трябва да не мислиш за бебето, да почувства детето че си само негова, макар и за малко. Тогава и ти ще възвърнеш забравените чувства на нежност и любов

# 12
  • Мнения: 8 505
... просто те бяха по-малки и имаха нужда от повече грижи.

Тук е разковничето и според мен.Обясни това на дъщеря си,голяма е-ще те разбере.Можеш да възлагаш и на нея леки задачи,свързани с ежедневието на бебето-така няма да се чувства пренебрегната.А защо не и да вършите някои неща заедно-къпане например (и други,разбира се).

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето затова не искаме повече деца. Мъжа ми е делен. Брат му (е по големия) е любимото дете, а той не жалания, майка ми също, сестра и (е по малката)е любимата, а майка ми нежеланата.  Sad Аз съм 1 дете поради тази причина. И двамата с мъжа ми се притесняваме, че има такава опасност, ако имаме 2 дете и решихме да останем с 1. На такива гадости съм се нагледала, та ако някой ми беше казал, че родител може така да постъпи с едното си дете, а в същото време да боготвори другото, нямаше да повярвам.  Cry

# 14
  • Мнения: 9 990
Съчувствам ти, ако наистина така чувстваш нещата и обичаш едното дете, от мъжки пол , повече от дъщеря си...Да, децата може да се обичат различно, но в еднаква степен, това е за мен истината...останалото......незнам какво да ти кажа.....стана ми мъчно някак.А какво значи по-благосклонно отношение-да не би просто да се умиляваш от малкото бебе, а не, че го обичаш "повече"Страдала съм от подобно делене-казвам ти-избива в един момент, така че, хубаво си преосмисли нещата.Успех!Битуващото мнение за синът е малко Патриархат май.Имаше женица в родилното, която катилът/ мъжът и де/ не прибра, защото му родила "женска" TiredОт там за мен следват и темите с потресаващите за мен лично разкрития, че   синовете се обгрижват и къпят от майките им дъъълго, дъъъълго след "нормалната" за едно момиче например възраст.После следват и темите-снахи-свекърви и мъжът ми не ми помагааааа...хеееелп..... ooooh!
Е, ти пък прекали. Къде какво стане и изниква проблема за къпането на момченцата, свекървите и лошите мъже. Ако имаш такива проблеми не ни ги навирай в очите във всеки твой пост.
Жената пита нещо съвсем нормално. Много майки в началото пренебрегват големите си деца, за сметка на бебето. Става без да го искаме, моята гинеколожка изрично ме предупреждаваше да не го допускам, защото големите деца ревнуват. Не мисля, че има значение дали бебето е момиче или момче.
Ми не-не съм прекалила-жената казва, че усеща, че обича сина си повече и дали има някаква закономерност и истина ли е тази приказка, че син се обиучал по-силно........ PeaceНаистина-да преосмисли малко нещата я съветвам аз, пък на теб, като не ти харесва истината, твоя си работа. PeaceФакт е.Както е факт и в едни други теми, дето снахите са безплатните чистачки и гледачки.Всичко това е взаимосвързано, ако не на 100%, то поне на 70%/ което пак е повече от 50-50%/Така виждам аз нещата, защото също съм делено и сравнявано дете и опт тази камбанария говоря.Пък не е нужно веднага да оспорва някой, просто мое виждане и точка.ОК?

Общи условия

Активация на акаунт