губи тегло

  • 1 054
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
 здравейте мами, да се притеснявам ли незнам, тази сутрин мерихме бебка и е смакнала 40 гр. от теглото си.Мисля си ,че не е толкова тревожно, зашото тя много плаче и спи малко-значи там губи енергията си,знам ли може пък и да има друга причина, кажете ми моля ви тревожно ли е ако смъкне 30-40 гр? тя може да си ги навакса на следващото ядене

# 1
  • Мнения: 1 273
Смъкнала от кога до кога? Да не би да става дума от ден за ден или от хранене до хране. Защото ако е така е нормално. Единия път да и измерена с пълно стомахче или памперс, а другия с празно. Ако е от единия месец до другия тогава, вече е обезпокоително.

# 2
  • Мнения: 490
предната седмица в понеделник сутринта я мериха без памперс, голи4ка и тази сутрин по същия начин, но събота и неделя реших да я храня на 2 часа(тя яде по-често) дали затова....
разликата е една семица

# 3
  • у дома
  • Мнения: 965
Имахме същия проблем с Наталия, когато беше на 2 м. и половина. Правихме кръвни изследвания и урина, побъркахме се от притеснение...Но в моя случай се оказа грешка в кантара на джипката. Иначе детето видимо наддаваше, беше весело, имаше здрав вид, а за 2 седм. беше "наддала" 130 гр. Много е важно дали кантара е електронен, как изглежда бебето, кърми ли се или е на адапте...Лекарката какво казва? И защо я теглиш всяка седм?

# 4
  • Мнения: 679
Ще кажа едно голямо ОФФФ. Първо това мерене всяка седмица така травмира, казвам ти го от собсвен опит. Ходим по 100 пъти на седмица, единия път бил голям, другия път не бил наддал. После като не бил наддал - елате пак другата седмица.  ooooh! Нали бебетата наддават скокообразно, това че е свалил бебо 30-40 грама нищо не означава. И спри да се теглите всяка седмица. Така сама се притесняваш излишно. Повярвай ми, че е така !
Успех !  Hug

# 5
  • Мнения: 1 273
На кърма ли сте ли на АМ? Тя ли си направи режима от два часа или ти?  Колики имате ли?
Изчакай още една седмица и пак я премерете. Спокойно! Децата в малка възраст растът скокообразно (особенно ако са на кърма).Едната седмица не качват или леко понижават тегло, пък в следващата седмица вече са  наддали 200гр Mr. Green
Престанете да се мерите всяка седмица. Може пък и да има проблем с кантара

# 6
  • Мнения: 1 273
Хихи не видях, че са писали други майки. Явно всички сме на едно мнение Mr. Green

# 7
  • Мнения: 748
не е притеснително за сега, но все пак си храни детето когато е гладно, а не на режим. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 424
абсолютно подкрепям другите майки.
щом бебока е жизнен, весел, яде и пълни пампите нормално - не виждам проблем засега Peace

# 9
  • Мнения: 6 164
На кърма ги теглят на 1 седмица и при нас беше същото, докато се кърмехме. Гледа се теглото за месеца, споко.

# 10
  • Мнения: 490
уфф какво да ви кажа, аз неискам да я меря всяка седмица ,но тук така искат ( аз съм в Англия) и веднага ми записаха час при джипито да ни прегледа. Тук са луди и само ме побъркват. На кърма сме и тя постоянно иска да ми виси на гърдата. А това с 2-та часа пак тук ми казаха ,че трябва да разредя храненията,защото много начесто съм я хранила. Благодаря ви мами за съветите,явно нетрябва да им обръщам внимание

# 11
  • Мнения: 1 273
На кърма ги теглят на 1 седмица и при нас беше същото, докато се кърмехме. Гледа се теглото за месеца, споко.

Е това не е ли само първия месец? На мамата детето е на 2 месеца и нещо  Ако се мери всяка седмица, то до 6 да речем ще се изпада все в някви паники Shocked

# 12
  • Мнения: 1 273
Аха аз пак писах без да видя, че друг е писал.  Embarassed
Щом иска да яде и двай когато поиска. Не и прави ти режим. Постепенно сама ще си направи.
И моя сладур има моменти ,които цял ден може да си седи на гърдата Mr. Green

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не че нещо искам да те стряскам, но по- добре да пуснат изследвания на детето. Може някъде да има бактерия.
В болницата сега лежахме с бебенце на 40 дни, което слабее, а уж се храни. Оказа се, че има бактерии в акото, както и стафилококи в нослето.

# 14
  • Мнения: 6 164
На кърма ги теглят на 1 седмица и при нас беше същото, докато се кърмехме. Гледа се теглото за месеца, споко.

Е това не е ли само първия месец? На мамата детето е на 2 месеца и нещо  Ако се мери всяка седмица, то до 6 да речем ще се изпада все в някви паники Shocked

Зависи явно, при нас до 3-4 месеца ги теглеха всяка седмица, чак ми беше писнало да ходя. Tired

Общи условия

Активация на акаунт