Мая пак е болна!

  • 3 295
  • 27
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Пиша да се оплача, не за съвети Sad
Мая пак е болна - сутринта в 8 със ставането взе да повръща. Същият вирус стомашен, както ноември, помните ли? Гадост.
Аз тъкмо се оправям от него (онзи ден бях болна, но за 1 ден+1 възстановяване се оправих). Сега патето завтаря.
Нали е малък шушон, много ми е трудно да й обясня защо не й давам да суче, да пие и да яде Sad И въпреки ограниченията вече 5 часа има позиви и връща стомашен сок и слюнка. След малко сме на доктор...
Просто се оплаквам, ребята. #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 1 187
Ох много неприятно, миличкото патенце.Скорошно оправяне ви пожелавам! Heart Eyes

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Миличката, дано се оправи по- скоро!
Стискаме ви палци!

# 3
  • Мнения: 790
Дано по- бързо да се оправи детенцето. Пожелаваме ви никакви вируси повече да не ви спохождат.

# 4
  • Мнения: 1 655
Бързо оздравяване на малкия шушон!

# 5
  • Мнения: 4 414
Бу, само да кажа, че аз като карах тоя вирус и се накъсах да повръщам, взех Vomitusheel S - хомеопатични свещички - оправих се за нула време.
Бързо оздравяване ви желая!

# 6
  • Мнения: 2 807
От все сърце ви пожелавам още утре да няма и спомен за гадния вирус!

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Вомитусхиил и много плодове и зеленчуци и да се оправяте Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 513
Ама откъде го пипнахте тоз стомашен вирус през зимата, бре? Да не дава Господ....
Има  едни хомеопатични таблетки Кокулин(те са за пътуване, но понякога помагат изобщо при повръщане), които могат да се дават през час. Мойто малкото така ужасно кашляше в петък, че чак започна да повръща и с това се оправихме.
И Вомитусхила (хомеопатично) също има много добро действие, стига да няма диария, че това са свещички и като ги сложиш, то ги "вади"!
Да оздравявате бързо! Heart Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ох, горкичката!!! Дано по-бързо се оправи!!!

# 10
  • Мнения: 2 596
Ох, Боо, скорошно оздравяване и пълно възстановяване. Дано  да не го кара тоя вирус повече. Flutter

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Цитат на: agneshka
Vomitusheel S - хомеопатични свещички

След консултацията взехме такива и сложихме в дупето. Много се обиди  #Puppy dog
Направихме голяма разходка и вече почти 5 часа не е повръщала и не е имала позиви за повръщане. Надявам се да мине по-бързо, че предния път 3-4 дена се мъчихме и много се беше обезводнила каквото и да правех...
Засега разстройство няма - 2 часа след свещичката се изака полутечно, но за предните два дена имаше само една малко наакана пампа, та предполагам, че е имало какво да сложи и в тази...пфу, че подробности ви дадох  Mr. Green
Педиатърката смята, че е от зъби - никнат долните кучешки... сестрата с половин уста казва (когато я няма докторицата), че от зъби не се повръща... хм... Thinking
Стискайте палци да мине бързо и леко.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Стискам палци да оздравявате бързо!
При нас повръщане има при почти всяко разболяване и преди когато още ги нямаше тези хомеопатични свещички съм давала ампула Деган или Натриев цитрат, но откакто има свещички - те действат безотказно и бързо естествено ако не е комбинирано с диария. По мои наблюдения когато има повръщане детенцето се стабилизира по-бързо - хапва само малко солетки или обикновени бисквити и пие повече вода.

# 13
  • Мнения: 2 452
Вероятно е гастроентерит - и Изабела го изкара миналата седмица. При повръщане обикновено се прави т.нар. "clear diet" в продължение на 24 часа - дават се само прозрачни течности, вкл. бульончета, popsicles (замразен плодов сок на клечка; не зная как се водят на български Embarassed ), плодови желенца и безалкохолни напитки за да се предотврати обезводняване. Ако повръщането се последва от диария се минава на диета с ориз, препочени филийки, банан и ябълково пщре, отново за 24 часа и след това постепенно се въвежда нормална храна.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Гастроентеритът (както ти го описваш, това ще да е) го изкара Мая доста тежко ноември - беше се обезводнила сериозно (според мен Embarassed ) и доста време след това й личеше, може би над 10 дена и повече.
Сега е нещо по-леко явно. Повръщането беше от 8 до 13:30, въпреки clear diet-а не се повлия никак. После спря, и досега няма фал. Общо взето, този път е видимо по-леко, педиатърката каза, че може и сок да пие, което малко ме учуди, но й дадох, тъй като това облекчава отбиването на атаките да суче - защото ми е по-трудно да я откъсна от гърдата, следват сърцераздирателни сцени.
Пое доста вода+сок+кърма, дори за вечеря малко супа (бульона) със сух хляб.
Надявам се да сме приключили вече с това Thinking

Общи условия

Активация на акаунт