утрогестан - странични ефекти

  • 8 067
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте.
Тези, дето са пили утрогестан - какви са страничните ефекти?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здравей,
единствения страничен ефект при мен беше замаяност около 1 час след приема, но аз го пиех във висока доза.

# 2
  • Мнения: 656
Здравей,
единствения страничен ефект при мен беше замаяност около 1 час след приема, но аз го пиех във висока доза.

Благодаря ти за отговора!
Колко висока доза? Каква е нормалната доза по принцип?;

А на българския аналог какви са му страничните действия?
...ако не емного нахално от моя страна....  Blush

# 3
  • Мнения: 1 409
На мен ми ставаше много лошо и много ми падаше кръвното

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
на мен пък нищо ми нямаше  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 4 572
И на мен нищо ми нямаше.

# 6
Аз пък получих кръвоизливи.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз пък получих кръвоизливи.
Ако не е нахално за какво го пиеше и какви кръвоизливи?
Здравей,
единствения страничен ефект при мен беше замаяност около 1 час след приема, но аз го пиех във висока доза.

Благодаря ти за отговора!
Колко висока доза? Каква е нормалната доза по принцип?;

А на българския аналог какви са му страничните действия?
...ако не емного нахално от моя страна....  Blush
Аз го пиех защото имах къса лутеална фаза и се опитвахме да направим бебе. Дозата ми беше 3x2 на ден, аз си ги разпределях като антибиотик- на 8 часа.
не знам да има български аналог на утрогестан Thinking
За какво са ти го изписали? И в каква доза?
По принцип доколкото съм чела ако си слагаш глобулите вагинално повечето си спестяваш това змйване, сънливост и не натоварваш черния си дроб. Недостатък е, че трябва да полежиш след това, за да не изтече. Но много зависи за какво ти е изписан и как ти е изписан

# 8
  • Мнения: 656
Имам полип и хиперплазия (обикновена), за да регулира месечния ми цикъл и по този начин да не се образува нова, дотолкова разбрах от обясненията  Blush , но не се смейте ако звучи смешно. Мисля че и полипа се очаква да се повлияе от това. Не разбрах защо държаха да е перорален приема, а не вагинален...

В сравнение с теб наистина дозата ми изглежда смешна. Досега не съм пила никакви хормонални препарати, и по мойта логика предпочитам да е вагинално, да не се бърника из целия организъм.

Като аналог ми изписаха примолут нор, доста по-евтин.

# 9
Аз ги взимах преди да забрем-я три месеца уж за регулиране на М,а както писах по-горе получавах кръвоизливи ,като ми идваше.И след това ,като забрем-х лекарката каза  да ги взимам само ,че вагинално още 3 м.Предпазвали от аборти.

# 10
  • Мнения: 656
 Thinking

А пък аз - заради кръвоизливите. Както ми обясниха - били от полипа...

# 11
Мен ако питаш всички са боклуци.Сега  взимам против-чни  заради силното кървене,но и те не помагат много-на 3-та опаковка съм.

# 12
  • Мнения: 656
 newsm78

Ако при теб е много силно кървенето - също е редно да отидеш на гинеколог.
Колкото до противозачатъчните - един гинеколог ми препоръча да мина на тях след утрогестана, а другата гинеколожка, която ме изпрати за абразио - не препоръчва употребата на противозачатъчни по принцип.
Отиди на гинеколог, ако цикълът ти не е редовен, ако лека полека в течение на 1 година се е променил, изобщо - ходи на лекар, не оставяй нещата така. Докторите казват, че трябвало да се лекува.

Също и съсиреците, дето не попиват в превръзката не били нормално нещо... Така че иди да се прегледаш, дори да ти кажат че нищо ти няма,  просто си струва да се увериш.

# 13
На всеки 6м. си правя прегледи.Лекарката искаше да ми слага хормонална спирала ,но ми се стори много скъпа-300лв.А преди утрогестана пиех дуфастон,но не си спомням защо ми ги смениха с първите.

# 14
  • Мнения: 4 324
Примолут нор мисля не е аналог на утрогестана, почти съм убедена, че не е.

Утрогестана е аналог на Дуфастона и двата са прогестеронови препарати. По принцип заменят дуфастона с утрогестан, защото има по-малко нежелани странични въздействия.
С помоща на утрогестана,маточната лигавица се удебелява повече и съответно би следвало ако няма бременност и менструацията, да не закъснява.

Аз доколкот знам, съсиреците това са отлючена маточна лигавица, което си е нпрмално. Не съм чувала обратното.

На мен от Утрогестана ми се гадеше и присповаше. Но и моята доза беше 3х2, а и тогава бях бременна.

Общи условия

Активация на акаунт