Свикнаха ли вашите деца с детската кухня?

  • 1 324
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Отскоро (1 седмица) сме на кухня..храната е доста блудкава според мен..макар и да казват разнообразна и полезна за децата,но и на Мартин не му харесва ooooh! Досега ядеше пюрета на обяд и от време на време му готвех..хапваше си много добре Simple Smile А сега хапва една лъжичка и дотам..отказва тотално..дори и да е гладен - не иска.Пробвам го като слагам нещо допълнително в манджата..но не. Дали трябва време да се свикне с храната или просто детето ми има вкус? Simple Smile

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
ми като не иска, пробвай го още няколко пъти и...
днес взех една супа с риба. отврат, ама малката я яде, горе долу. не насилвам, като не харесва нещо.

# 2
  • Мнения: 101
Аз не съм го записвала на кухня и няма да го записвам. Яде всичко, което му приготвя в къщи. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 832
Да, много му харесва и почти всичко си изяжда.

# 4
  • Мнения: 210
Ние ядем всичко с плодови пюрета. Готовите ги папка без проблем, но от кухнята или мое без плодове не се яде. Чак сега след около 4 месеца ми се случва да яде супата без плодово пюре. Успех!

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Записан е от седмица и до сега само една супа не му хареса.
И аз като съм готвила е било блудкаво - нали няма сол и подправки.
Но в кухнята приготвят храната като готвено, а не просто пюре...сякаш има разлика. Иначе моя хубавец е доста злояд.

# 6
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дъщеря ми нямаше период на свикване-направо започна да си яде от кухнята.
Одобрява абсолютно всичко,което сготвят добрите лелки.    chef

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
На Иво му трябваше малко време да свикне с храната от кухнята. Все пак това си бяхаразлични вкусове, различни консистенции...... Нормално е да трябва известно време детето да ги приеме и да свикне с тях.
Но мога да ти дам пример и за обратното-племенницата ми. Ядеше всичко, сготвено от сестра ми, но станеше ли въпрос за храната от детската кухня-затваряше уста и беше непоклатима. Сестра ми се бори с нея около месец и престана да взима храна от кухнята.

# 8
  • Мнения: 351
И моето момиченце свикна трудно и бавно с кухнята. Когато не хареса някое ядене и приготвям аз. Дори сега  (почти на година и половина е) не яде мляко с гриз и мляко с ориз, и от основното има неща. които не хресва. Не я насилвам, че нали аз съм по-капризна и от нея. Peace

# 9
  • Мнения: 59
Дъщеря ми хареса яденето от кухнята още от първия път и сега се чумери на моите буламачи. Mr. Green

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Яде всичко без проблеми, ако обаче отказва не виждам защо трябва да го мъчиш.

# 11
  • Мнения: 8 505
Явно зависи от вкуса на детето,а също и от кухнята.Дъщеря си не съм записвала на кухня,но когато тръгна на ясла,не е имала проблем със свикването към храната там (а яслата предоставя и кухня).Дори смея да твърдя,че готвят доста вкусно.

# 12
  • Мнения: 4 428
Зависи какво е детето, зависи и от кухнята  Peace
Маги нямаше проблем със свикването. Но тя попринцип започна да наднича в нашите паници и да иска нещо различно от пюре. Като й давах залче натопено в наша манджа ми изяждаше и пръста  Grinning Така, че нямаше някакъв период на адаптация. Само супите са й малко странни, като вкус и не иска да ги яде самостоятелно. Слагам й сухар и сирене

# 13
  • Мнения: 2 019
Да, много му харесва и почти всичко си изяжда.

# 14
  • Мнения: 2 672
не сме имали проблеми

Общи условия

Активация на акаунт