Чай РОЙБОС?

  • 20 918
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Какво мислите за този чай?Познат ли ви е?Може ли да се дава на бебе?Пише :
Богат на желязо,калций,магнезий,цинк,мед,манган и др.Притежанва антибактериално действие,антивирусно,антиспазмично и противоалергично.Не съдържа кофеин... ooooh!
Йоан е болен-трябва да взима повече течности и се чудя с какво да разнообразя чая от шипка...може ли акация и липа?Знам ,че не бива да се дава лайка....алергализираща била....
Моля ако някой е компетентен  да ме осветли по въпроса.... Thinking
Благодаря   ooooh!  Cry

# 1
  • Мнения: 781
Този чай е страхотен-един лечител хомеопат ми го препоръча преди време! Някакво африканско дърво беше, ако не се лъжа, но ми каза да търся насипно, а не този в пакетчетата-така и не намерих ....не знам само дали е подходящ за бебо Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 517
Аз му давам също и Мате

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Да, може да се дава на бебе. Много добър антиоксидантен е. Чела съм, че в някои страни го дават на бебетата срещу колики. Без кофеин и с минимални количества танин е.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: ralitza03
Този чай е страхотен-един лечител хомеопат ми го препоръча преди време! Някакво африканско дърво беше, ако не се лъжа, но ми каза да търся насипно, а не този в пакетчетата-така и не намерих ....не знам само дали е подходящ за бебо Rolling Eyes

Има в дрогериите на "Лечител" - обикнове и зелен ройбос(грийнбош). Зеленият е неферментирал и като такъв има по-добри антиоксидантни свойства.
Иначе преди време съм си купувала от обикновен магазин за кафе насипен, но предполагам не е бил много чист, понеже ме болеше стомаха.

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: StaM
...може ли акация и липа?Знам ,че не бива да се дава лайка....алергализираща била....



За чая, който питаш, не съм чувала...

Чай от липа може, а също и от мента, ако детенце го хареса.
Лайката наистина е алергизираща, но ако ти се иска да пробваш и чайче от лайка по-добре изчакай да го пробваш, когато е напълно здрав, за да може да видиш дали ще има ответна реакция.

И дано оздравеете бързо!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Iva_D
Да, може да се дава на бебе. Много добър антиоксидантен е. Чела съм, че в някои страни го дават на бебетата срещу колики. Без кофеин и с минимални количества танин е.


благодаря !

ralitza03, аз го купих от дрогерията на ЛЕЧИТЕЛ на ул.Кракра/мисля че там беше/ пресечка на ул.Шипка...

Благодаря на всички за експресните отговори!

# 7
  • Мнения: 6 243
чай "Ройбос" има в дрогерии "Лечител" с тяхната запазена марка, както и в много диетични магазини. "Ройбос" във филтърни пакетчета струва 3,40, има и насипен. Купувала съм и от "Метро" чай "Ройбос" на Биопрограма, той е много по-евтин, но според продавачката в диетичния, от който пазарувам, бил с по-лошо качество. Според въпросната продавачка, която е и аптекар (обслужва прилежаща аптека), чаят е безопасен за деца, но все пак аз го давам на 10 годишно. Но четейки съдържанието, не виждам никакви противопоказания за бебета, даже ми звучи като да е полезен.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами ето какво точно пише,освен това ,което написах по-горе:

Чаят Ройбос е известен с мощното си антиоксидантно действие,пряко свързано със защитата на организма от ракови и сърдечно -съдови заболявания.Повлиява благоприятно състоянието и функциите на имунната система,кръвоносните съдове,стомашно -чревния тракт ,кожата.Богат е.....изброих ги по-горе....Подобрява обмяната на ввеществата и жизнения тонус,забавя процесите на стареене и спомага за контролиране нивото на кръвната захар.Има успокояващо действие върху нервната система.Притежава .....а , и това го изброих вече....
Произвежда се в Южна Африка....

На мен ми звучи добре-особено когато е болен....

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Обадих се на телефона на дистрибутора/ тел. 943-3628/.Казаха ,че може да се дава на бебета.Само съотношението ,което е указано на опаковката ,да бъде по-слабо,тоест чая да е по-слаб.
Дадоха ми телефон за консултация на ЛЕЧИТЕЛ- с компетентни техни лекари 983-55-74

Още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ момичета!!!! Hug

# 10
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Вкьщи се пие отдавна само такьв чай. От както се е родил, Александьр сьщо го пие, даже не подсладен.

# 11
Напълно съм съгласна с вас за ройбоса. Ние също отдавна пием такъв чай. Съпругът ми е много стриктен и дава на дъщеря ми  за укрепване на имунната система. Винаги го купуваме от магазините на Лечител-насипен. За бебо също може малко по разреден. Поне ние така даваме. Моят Дани в началото не искаше да пие вода и бяхме само на чай. Първо на Хипп после Бебезан, лайка, мента, смесен и най различен. Добре му се отразява, няма странични ефекти.

# 12
  • Мнения: 39
Чая наистина е страхотен в нашето семейство го ползваме от години, но сега от Вас разбрах 4е е полезен и за бебета, ще се възползвам, предполагам 4е може да се дава и като профилактично средство срещу грипните епидемии както и за по добро здраве

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От кой месец може да се дава такъв чай и по колко на ден?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: makrust
От кой месец може да се дава такъв чай и по колко на ден?


ЛЕЧИТЕЛ- с компетентни техни лекари 983-55-74
Дистрибутор/ тел. 943-3628

Мисля ,че ви е рано за това чайче  ,но звънни на тези телефони и ще ти отговорят компетентно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт