за кухненските принадлежности

  • 7 287
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Момичета в този форум има страхотни идеи и много добри решения за всеки дом. Моят проблем обаче е с кухненските тави, тенджери и въобще нещата , в които се готви. Наскоро си сменихме печката с нова с керамичен плот и вече старите тави и тенджери не лепват на плота. След бая обикаляне закупих едни немски тенджери на Фислер от стомана. Къде обаче се продават подобни тави? Търся и български тави от ЛПК тежки или стомана. На пазара все виждам едни леки вносни турски, индиййски и т.н. тави, които казват че са от ЛПК, но са много леки, с тънко неравно дъно и съмнителни смеси в състава им. Все пак храната трябва да се приготвя в качествени съдове и ще ви помоля за съвет откъде мога да намеря такива тави, каквито търся и всякаква друга качествена посуда за готвене на и в печката.

# 1
  • Мнения: 2 641
мами кажете ми в какво готвите на керамичните плотове, или неправите това? от къде купувате тави и тенджери?

# 2
  • Мнения: 51
Ползвам съдове с тефлоново покритие /най-добре на ТЕФАЛ, той мисли за всичко/. Има и тенджери, и тави, и тигани, и форми за кекс. Само трябва да се внимава с какви прибори бъркаш вътре - може да се пластмасови от магазин за 1 лев, но не и метални. Мои познати наскоро се сдобиха с гумени тавички, дори ми демонстрираха и съм се навила и аз да си купя, страшно е удобно, но за съжаление в БГ се предлагат само по ТВ шоп или нещо подобно /няма ги по магазините/. В Гърция имаше такива дори в магазин за детски играчки, страшно ме е яд, че не си купих като ходих там преди Коледа - бяха по 3 - 5 евро.

# 3
  • Мнения: 1 655
За български тенджери и тави бих препоръчала тези на 'Хром' Силистра, правят се от стомана (с хромово покритие), а двойното дъно е щамповано а не лепено като при турските. Имам техни съдове от 6 години и не са мръднали. Купивала съм ги от фирмения им магазин, който за съжаление е в Силистра, в София съм ги виждала в едни домашни потреби на пазарчето под Интерпред, но отдавна.

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Фирмен магазин на Хром Силистра има на бул. Мадрид

# 5
  • Мнения: 1 655
Фирмен магазин на Хром Силистра има на бул. Мадрид
Я, не знаех, много добра новина. Къде по-точно ?

# 6
  • Мнения: 8 505
Тави имам само 2-на Тефал-една за пица и една обикновена.Предпочитам йенско стъкло за фурната.Всъщност дали не става и за керамични котлони-който има да каже.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ползвам съдове с тефлоново покритие /най-добре на ТЕФАЛ, той мисли за всичко/. Има и тенджери, и тави, и тигани, и форми за кекс. Само трябва да се внимава с какви прибори бъркаш вътре - може да се пластмасови от магазин за 1 лев, но не и метални. Мои познати наскоро се сдобиха с гумени тавички, дори ми демонстрираха и съм се навила и аз да си купя, страшно е удобно, но за съжаление в БГ се предлагат само по ТВ шоп или нещо подобно /няма ги по магазините/. В Гърция имаше такива дори в магазин за детски играчки, страшно ме е яд, че не си купих като ходих там преди Коледа - бяха по 3 - 5 евро.

Тефал мисли най-вече за себе си. Joy

Тавичките не са гумена, а силиконови и изобщо не са за керамични котлони, а за фурни. Peace

По темата нищо не мога да кажа, още не е монтиран плота ми, но ще следя с интерес.

# 8
  • Мнения: 4 300
Силиконови форми за печене има и на TCM.

# 9
  • София
  • Мнения: 971
Фирмен магазин на Хром Силистра има на бул. Мадрид
Я, не знаех, много добра новина. Къде по-точно ?

Как да ти обясня, като съм толкова зле с ориентацията че няма накъде. Като идват от паметника Левски е към средата на Мадрид (т.е. след Малък градски театър зад канала) няколко пресечки и се пада вляво. Първи магазин е в редичката (т.е. точно преди него има улица).

Ама и аз хвърлих едно обяснение...  Embarassed

# 10
  • Мнения: 14 472
мами кажете ми в какво готвите на керамичните плотове, или неправите това? от къде купувате тави и тенджери?

на керамичния плот с най-обикновени тенджери от метро - комплекта за около 30-40 лв. имам тиган на тефал за керамични плотове и това е.
тавите защо трябва да са ти специални - ти върху плота с котлоните ли ги слагаш?

# 11
  • Мнения: 1 655
Как да ти обясня, като съм толкова зле с ориентацията че няма накъде. Като идват от паметника Левски е към средата на Мадрид (т.е. след Малък градски театър зад канала) няколко пресечки и се пада вляво. Първи магазин е в редичката (т.е. точно преди него има улица).

Ама и аз хвърлих едно обяснение...  Embarassed
Благодаря ти, надявам се да го открия  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Как да ти обясня, като съм толкова зле с ориентацията че няма накъде. Като идват от паметника Левски е към средата на Мадрид (т.е. след Малък градски театър зад канала) няколко пресечки и се пада вляво. Първи магазин е в редичката (т.е. точно преди него има улица).Ама и аз хвърлих едно обяснение...  Embarassed
Благодаря ти, надявам се да го открия  Simple Smile
Магазинът се намира на ъгъла на Мадрид и Васил Друмев. Втората пряка след Черковна, по Мадрид, в посока от гара Подуяне към театър Зад канала (стария театър София), от дясната страна.
По-точно от това - здраве му кажи!  bouquet

  Т о в а  е  т о ч н о т о  м я с т о. .

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 01:08 от Radostin4eto

# 13
  • Мнения: 2 641
да този магазин го знам , но не съм знаела какво продават в него. много време търсех нещо качествено българско но ненамерих и купих тенджери за 400 лева. тази седмица ще мина оттам и ще видя какво предлагат едва ли цените ще са толкова високи като на вносните. а тавата ми е нужна като правя мусака примерно запържвам леко лука и месото вътре по скоро врят с вода де, но иначе как да го направя преди да сложа мусаката в фурната? и затова трябва да е с равно дъно не като сегашните ми.

# 14
  • Мнения: 2 641
за мен посудата на тефал с пластмасово покритие и разни гумени и силиконови тави са токсични. лично аз смятам че в подобни неща небива да се приготвя храна при топлинна обработка.

Общи условия

Активация на акаунт