Хематом/отток на главичката от раждането

  • 2 004
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 861
Синът ми има отток на главичката получен при раждането. Не мисля, че е имало някакви проблеми при самото раждане, според Вас каква е причината за появата му и трябва ли да го наблюдава някакъв лекар - специалист? В началото оттока беше много мек, като пълен с течност, от няколко дни забелязвам, че се втвърдява, но не е намалял - това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Слек като се втърди постепенно в рамките на 1 м ще се разнесе. Не бързайте с даването на Вигантола да не се натрупа калии в тази зона и разнасянето да стане по-трудно.

# 2
  • Мнения: 7 416
   Д-р Слънчева,включвам се и аз в темата.
   Моя син на (почти) 2 месеца също има хематом,получил се при по-дългото раждане.Нашата педиатърка много добре знае за тази му родова травма,но въпреки това му е изписала по 2 капки ВИГАНТОЛ още от 20-я ден.......
   Хематома е доста голям,не бърза да се разнася,да не би педиатърката ни е сгрешила с ВИГАНТОЛА?

# 3
  • София
  • Мнения: 861
Да и на нас ни изписа Вигантола, пием го от два дена, ама май ще го спрем Thinking
Колко време може да се отложи даването му? Ние сме почти на 1 месец, трябва ли да изчакаме напълно да се разсее оттока?

# 4
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Не се дава Вигантол докато не се разнесе. Този кръвоизлив е периостален, т.е. под горния слой на костта. При разнасянето костта реагира и се образува костно натрупване. С вигантола се отлага повече калции в тази зона и разнасянето става бавно. Може да се дава Вигантол след като отока е намалял значително, което е след около 1,5-2 месеца от раждането. В този срок няма опосност от рахит. Той се изразява клинически най-рано около 3 месец.

Общи условия

Активация на акаунт